Comunicat de presă Bogdan Lazăr: Nesimțirea a învins din nou! Voicu & CO. au refuzat să ajute cu adevărat mediul privat din Alba Iulia
Nesimțirea a învins din nou! Ce trist… Astăzi a avut loc celebra ședința de Consiliu Local la Primăria Alba Iulia, în care a fost dezbătut proiectul privind eliminarea taxelor și impozitelor locale datorate de firmele din Alba Iulia.
Știind că Alba Iulia este de 30 de ani în mâna aceluiași FSN spoit în PD și acum acoperit cu puțin galben fără nicio legătură cu trecutul unui partid istoric adevărat, gașca de votanți dirijată de Paul Voicu a fentat toate amendamentele susținute de mine, astfel încât viceprimarul cu aere de primar a reușit să demonstreze o dată în plus o realitate tristă, macabră chiar: NU NE PASĂ DE VOI!! NI SE RUPE DE VOI ȘI DE EFORTURILE NOASTRE, VOI SĂ NE PLĂTIȚI PE MAI DEPARTE SALARIILE NOASTRE NESIMȚITE!!
Voicu & CO. au refuzat să ajute cu adevărat mediul privat din Alba Iulia. Deși am propus ca TOATE taxele și impozitele datorate de antreprenorii locali să fie eliminate total pe perioada stării de urgență și reduse cu 50% pe perioada stării de alertă, la vot gașca amorfă de votanți PNL și PSD au votat împotrivă!!
Am reușit totuși să îl determin pe viceprimarul cu aere de primar să accepte măcar o reducere cu 50% DOAR A IMPOZITULUI PE CLĂDIRI numai pe perioada stării de urgență!! Și spun asta pentru că dacă nu aș fi făcut presiuni la adresa Primăriei Alba Iulia nici măcar atât nu s-ar fi făcut! RUȘINE!!
Aștept demisia de onoare din partea acestui păpușar lăsat moștenitor după plecarea marelui jupân!! Am uitat, nu are așa ceva… ONOARE! Măcar la alegeri poate ne vom deștepta și noi!
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Politică Administrație
Suplimentarea numărului de însoțitori ai persoanelor cu handicap grav, la vot în Consiliul Local Alba Iulia
Suplimentarea numărului de însoțitori ai persoanelor cu handicap grav, la vot în Consiliul Local Alba Iulia Consilierii locali din Alba Iulia vor avea de votat în ședința de joi, 25 iulie 2024, un proiect care vizează suplimentarea numărului de posturi pentru asistenții personali ai persoanelor cu handicap grav cu asistent personal, începând cu data de […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Ce nume se sărbătoresc de Sfântul Ilie 2024. Câți români își sărbătoresc onomastica de Sfântul Prooroc Ilie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Legenda Sfântului Ilie, aducătorul de ploi, căruţaşul cerului care fulgeră şi trăzneşte
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Mesaje de SFANTUL Ilie 2024. Urări, SMS-uri şi felicitări pe care le poţi transmite celor îşi serbează onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Mesaje cu URARI de ”La mulți ani” de Sfântul Ilie 2024. Felicitări și idei de mesaje pentru sărbătoriți
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Cui îi spunem „La mulţi ani” de Sfântul Ilie 2024. Ce nume se sărbătoresc pe 20 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Cine a fost Sfântul Ilie, cel care aduce ploaia și umblă pe cer într-un car de foc. Tradiții și obiceiuri de 20 iulie