Olimpia Aiud, victorie netă, 4-1 cu Olimpic Zărnești, la debutul în turneul juniorilor A1

Olimpia Aiud a câștigat net, scor 4-1 (1-1), meciul de debut în turneul juniorilor A1 de pe „Aiudelul”. Bodogae – dublă An. Moldovan și S. Dan a marcat ]mpotriva formației Olimpic Zărnești, amfitrionii descătușându-se după pauză.

Antrenorul Ion Ilie a mizat pe Gorea – Nimaș, P. Mărginean, Kiss, B. Moldovan, Văsuț, Bucșă, Szillard Zsiga, Scrobotă, An. Moldovan, Bodogae; rezerve Nicola, Pitea, Ban, Szabolcz Zsika, Boancă, Gilyen, Sg. Dan.

Alte rezultate: CS Ineu – Victoria Carei 3-2 (1-1), Olimpic Zărnești – FC Tălmaciu 4-1 (1-1),

Mâine se joacă FC Tălmaciu – CS Ineu (ora 16.00 și Victoria Carei – Olimpia Aiud (ora 18.00)