Euro Șpring, noul lider al Ligii a IV-a! Transalpina Șugag a urcat pe locul secund, Metalu Aiud – trei victorii consecutive

Euro Șpring este liderul surpriză al Ligii a IV-a Alba, după victoria cu 1-0 (1-0), pe teren propriu cu Olimpia Aiud, gol Cătălina (42). Prima clasată a profitat de pașii greșiți făcuți de Sportul Petrești, CS Ocna Mureș și CS Zlatna și a preluat șefia, acumulând 15 puncte. Oaspeții au primit un cartonaș roșu (I. Sas – 65)

Pe poziția a doua a ajuns Transalpina Șugag, o victorie importantă în deplasare cu Viitorul Spicul Daia Română, scor 2-0 (1-0), goluri Mura (2) și A. Fulea (71), echipa lui Vasile Ursu jucând în inferioritate din minutul 42, când a fost eliminat Goangă. Transalpina a bifat 4 succese la rând

Metalu Aiud (foto), cu Bogdan Andone între titulari a învins acasă Arieșul Apuseni Baia de Arieș, scor 2-1 (2-0), reușite semnate de Todea (31, penalty, 38), respectiv Oțoiu (48). După acel 1-12 la Șugag, aiudenii au legat 3 victorii succesive și au urcat pe poziția a 7-a.