Liga a IV-a, etapa a 5-a: Olimpia Aiud – CIL Blaj 4-1 (3-0) | Daniel Vlad, hat-trick și aspră corecție pentru echipa din „Mica Romă”

În a doua partidă a rundei a 5-a din Liga a IV-a, Olimpia Aiud a întâlnit pe „Aiudelul” CIL Blaj, jocul încheindu-se cu scorul de 4-1 (3-0).

Un rezultat suprinzător, mai ales prin proporțiile scorului, la rampă ieșind tânărul Daniel Vlad ce a marcat un hat-trick în prima repriză, reușite consemnate în 33 de minute!

La 0-2, vizitatorii au rămas în inferioritate, Ioo văzând cartonașul roșu.

Marcatori: D. Vlad (8, 31, 45), Felindean (61), respectiv Varga (57) *În minutul 36, Ioo (CIL Blaj) a fost eliminat.

“Olimpicii’ s-au realibitat după acel 1-6 umilitor de la Petrești. Remus Țălnar a utilizat șase juniori (Nicoară, D. Vlad, Șimandi – titulari, plus Bucșă, Bălțat și Duma). Daniel Vlad, 18 ani, este la primul hat-trick din carieră la nivel de seniori

În primul meci al rundei CS ZlatnaSportul Petrești , scor 0-0

Program: *sâmbătă, 23 septembrie 2017, ora 11.00: Olimpia Aiud – CIL Blaj, ora 17.00: Cuprirom Abrud – CS Ocna Mureș, Voința Stremț – Euro Șpring, duminică, 24 septembrie 2017, ora 17.00: Fortuna Lunca Mureșului – Viitorul Spicul Daia Română, Arieșul Apuseni Baia de Arieș – Energia Săsciori, Viitorul Sîntimbru – Metalu Aiud, Transalpina Șugag – Rapid CFR Teiuș

În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!

În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]