WEEK-END LA TV
Vineri
l12.30: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, sprint; 15.30, feminin, sprint, la Eurosport.
l19.00: Hochei, Liga Mol, MISKOLCI – HSC MIERCUREA CIUC, la
Sport 1.
l19.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, calificări, la Eurosport.
l21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, semifinale, la Eurosport.
l21.45: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, QUEENS PARK RANGERS – WATFORD, la Sport 1.
l21.45: Handbal feminin, CE, NORVEGIA – UNGARIA, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l11.00: Volei masculin, STEAUA – ŞTIINŢA BAIA MARE, la Digi Sport Plus; 15.00, DINAMO – UNIREA DEJ, la Digi Sport.
l11.15: Schi alpin, CM la Val d’ Isere, masculin, slalom uriaş, manşa întâi; 14.30, manşa a doua, la Eurosport.
l11.45: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, pursuit; 15.00, feminin, ştafetă, la Eurosport.
l12.00: Polo, STEAUA – RAPID, la TVR 3.
l12.30: Schi alpin, CM la St Moritz, feminin, Super-G, la Eurosport.
l13.45: Schi fond, CM la Davos, feminin, 10 km, clasic; 16.30, masculin, 15 km, clasic, la Eurosport.
l14.45: Fotbal, Scoţia, INVERNESS – RANGERS, la Sport 1.
l16.00: Rugby, Challenge Cup, STEJARII BUCUREŞTI – STADE FRANCAIS PARIS, la GSP TV.
l17.00: Fotbal, Anglia, WEST HAM – MANCHESTER CITY, la Digi Sport.
l17.00: Fotbal, Anglia, ASTON VILLA – WEST BROMWICH, la Digi Sport Plus.
l17.00: Fotbal, Anglia, liga a 2-a, LEICESTER CITY – DONCASTER, la Sport 1.
l17.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, la Eurosport.
l18.00: Baschet masculin, CSM ORADEA – ELBA TIMIŞOARA, la TVR 3.
l18.45: Curling, Campionatul European Champery, masculin, finala, la Eurosport.
l19.00: Fotbal, Italia, UDINESE – FIORENTINA, la Digi Sport.
l19.00: Polo, CSM ORADEA – DINAMO, la Digi Sport Plus.
l19.15: Handbal feminin, Campionatul European, ROMÂNIA – SERBIA, la TVR 2.
l21.00: Fotbal, Spania, SEVILLA – ALMERIA; 23.00, ATLETICO MADRID – LA CORUNA, la Digi Sport Plus.
l21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, semifinale, la Eurosport.
l21.00: Fotbal, Belgia, STANDARD LIEGE – ST TRUIDEN, la Sport Klub.
l21.45: Fotbal, Italia, GENOA – NAPOLI, la Digi Sport.
l21.45: Handbal feminin, CE, SPANIA – DANEMARCA, la Dolce Sport.
l21.45: Fotbal, Olanda, DE GRAAFSCHAP – PSV EINDHOVEN, la
Sport 1.
l23.00: Lupte, Local Kombat, „Visul românesc”, gala de la Yokohama, finala K1, cu românul Daniel Ghiţă, la Pro TV.
l2.00: Sanie, CM la Calgary, masculin, manşa a 2-a, la Eurosport.
Duminică
l10.15: Schi alpin, CM la St Moritz, feminin, slalom uriaş, manşa întâi; 13.30, manşa a doua, la Eurosport.
l11.00: Polo, CSM ORADEA – DINAMO, la Digi Sport Plus.
l11.15: Schi alpin, CM la Val d’Isere, masculin, slalom, manşa întâi; 14.15m manşa a doua, la Eurosport.
l12.00: Polo, STEAUA – RAPID, la TVR 3.
l12.00: Biatlon, CM la Hochfilzen, masculin, ştafetă, la Eurosport.
l13.30: Fotbal, Italia, BOLOGNA – AC MILAN, la Digi Sport.
l13.30: Fotbal, Olanda, VITESSE – AJAX AMSTERDAM, la Sport 1.
l15.00: Sărituri cu schiurile, CM la Harrachov, la Eurosport.
l15.30: Fotbal, Anglia, BOLTON – BLACKBURN, la Digi Sport Plus.
l16.00: Fotbal, Italia, AS ROMA – BARI, la Digi Sport.
l16.45: Schi fond, CM la Davos, masculin şi feminin, sprint, procedeul liber, la Eurosport.
l17.30 şi 21.00: Snooker, Campionatul Britanic Telford în Regatul Unit, finale, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, Anglia, TOTTENHAM – CHELSEA, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, Franţa, LYON – TOULOUSE, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, CSU PLOIEŞTI – BCMUS PITEŞTI, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Belgia, ANDERLECHT – LOKEREN, la Sport Klub.
l20.00: Fotbal, Spania, ZARAGOZA – REAL MADRID; 22.00, CF BARCELONA – SOCIEDAD, la Digi Sport.
l21.45: Fotbal, Italia, JUVENTUS TORINO – LAZIO, la Digi Sport Plus.
l23.15: Fotbal american, NFL, SAN DIEGO – KANSAS CITY, la Sport 1.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!
În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
Când pică Paștele ortodox și catolic în 2024 și în următorii ani – calendar
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Mesaje de Paste fericit 2024. Urări, felicitări și SMS-uri pe care le poţi trimite celor dragi de Sfintele Pasti
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Obiceiuri, tradiții și superstiții românești de Paște. Credințe și Superstiții de Paște
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Floriile 2025. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2026, 2027. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
MESAJE DE PASTELE ORTODOX 2023. URARI și FELICITARI frumoase de Învierea Domnului
-
Curier Județeanacum 11 ore
Mesaje de Paște 2024. Cele mai frumoase texte cu URARI creștine pe care le poți trimite prin SMS cu ocazia sărbătorilor pascale