Liga a IV-a: Șurianu a învins la Aiud și continuă urmărirea liderului | CS Ocna Mureș – victorie în memoria lui Gicu Domșa
Șurianu Sebeș a învins 1-0 (0-0), în deplasare pe Olimpia Aiud, gol N. Găldean (68) și continuă urmărirea liderului Ligii a IV-a, Viitorul Sântimbru.
Însă gazdele au acuzat arbitrajul: „Același asistent Sergiu Gligor, ca și la meciul cu Euro Șpring ne-a anulat un gol valabil, marcat de Silea în minutul 75″, s-a revoltat Ioan Demeter.
În celălalt joc, CS Ocna Mureș a învins CIL Blaj 3-1 (1-0), victorie dedicată antrenorului Gicu Domșa. Am punctat Cotoară (10, penalty, 49) și Ov. Maier (94), respectiv Severin (46). „Motanul” a cinstit memoria celui care l-a descoperit, cu ultimul gol al jocului.
Echipa de juniori A1 va avea incepand din 1 noiembrie, un nou antrenor – Gabriel COTOARA. Inca jucator activ la echipa de seniori, Gabi (29 ani), profesor de educatie fizica si sport, va debuta pe banca echipei de juniori,mirecuri 4 noiembrie in meciul de la Teius, impotriva echipei locale Rapid CFR. Obiectivul pe care-l are de indeplinit in acest an competitional, este calificarea echipei in play-off-ul Campionatului de Juniori A1. Conducerea CS Soda Ocna Mures, ii ureaza multa bafta noului antrenor Gabriel COTOARA
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 17 ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României