Liga a IV-a: meciul Olimpia Aiud – Cuprirom Abrud s-a întrerupt în minutul 20, la scorul de 4-0! *Moţii s-au prezentat cu numai 7 jucători

Olimpia Aiud-Dalia Sport Daia Romana12Partida din etapa a 22-a a Ligii a IV-a, dintre Olimpia Aiud şi Cuprirom Abrud s-a încheiat în minutul 20, la scorul de 4-0. Oaspeţii s-au prezentat cu numai 7 jucători, dintre aceştia „”accidentându-se” portarul Olar, astfel ca meciul nu a mai putut continua. Din pricina programării jocului în mijlocul săptămânii, antrenorul Costică Moldovan nu a putut aduna efectivul, fotbaliştii fiind prinşi cu probleme de serviciu. Până în acel moment, cele 4 goluri au fost înscrise de Valentin Drăgan, reuşitele contabilizându-se în ierarhia golgheterilor, aiudeanul fiind acum lider cu 24 de reuşite.

Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]