Astăzi, ora 17.00, se joacă sferturile de finală în Cupa României: Performanţa Alba Iulia îşi apără trofeul la Galda de Jos!

Arena Alba Iulia - Dalia Spor 38Astăzi, de la ora 17.00 sunt programate întâlnirile contând pentru sferturile de finală ale Cupei României, faza judeţeană, ediţia 2014-2015, „surpriza” numindu-se prezenţa echipei Naţional Rădeşti, unica reprezentantă a Ligii a IV-a. Cea mai interesantă confruntare va fi între liderul Ligii a IV-a Industria Galda de Jos şi Performanţa Alba Iulia, deţinătoarea trofeului.

Dar iată ţintarul: Inter Ciugud – Viitorul Sântimbru (arbitru R. Lazea Aiud, observator L. Dan Aiud),

Naţional Rădeşti – Dalia Sport Daia Română (Ad. Damian Blaj, Fl. Hanca Aiud),

Arena Alba Iulia – Olimpia Aiud (M. Ţîra Alba Iulia, I. Ilie Alba Iulia),

Industria Galda de Jos – Performanţa Alba Iulia (V. Costin Alba Iulia, Aug. Damian Blaj). Semifinalele sunt programate în 14 mai, iar finala pe 7 iunie.

Inter Ciugud a câștigat, în premieră, Memorialul “Dragoș Damian”, a 9-a ediție, competiție disputată în menoria fostului căpitan al formației, dispărut acum un deceniu Inter Ciugud a câștigat, în premieră Memorialul „Dragoș Damian”, competiție fotbalistică de suflet ajunsă la a noua ediție, disputată la Ciugud, în memoria fostului căpitan al Interului Ciugud. Au fost prezente […]