În debutul etapei a 21-a a Ligii a IV-a, Cuprirom Abrud – Inter Ciugud 5-1 (3-0) *Moţii s-au răzbunat pentru eliminarea din cupă!

În prima partidă a etapei a 21-a din Liga a IV-a, Cuprirom Abrud a învins Inter Ciugud cu scorul categoric 5-1 (3-0), goluri marcate de M. Micu (18), Mornea (30), Miheţ (39), Kopandy (49), Olelei (66)/ Ad. Truşcă (90+2).

Moţii continuă seria excelentă, ce cuprinde 4 victorii şi 2 remize, un singur eşec în retur. Elevii lui Costică Moldovan s-au răzbunat pentru eliminarea din Cupa României, 1-2 la Ciugud, în sferturile de finală.

Partida a început cu 20 de minute întârziere, întrucât oaspeţii n-au ajusn în timp util la arenă.

Programul rundei: *sâmbătă, 26 aprilie, ora 17.00: Viitorul Sântimbru – Industria Galda de Jos (0-1); *duminică, 27 aprilie, ora 11.30: Performanţa Alba Iulia – Olimpia Aiud (0-0), Metalul Aiud – Rapid Teiuş (0-0), Energia Săsciori – Mureşul Vinţu de Jos (1-1); ora 17.00: Dalia Sport Daia Română – CS Ocna Mureş (0-2), Arena Alba Iulia stă