Metalul Aiud continuă în Liga a IV-a, aiudenii joacă duminică, în etapa a 14-a la Săsciori
Dată retrasă în urmă cu câteva zile, Metalul Aiud continuă în Liga a IV-a şi va juca duminică în prima etapă a returului partida din deplasare cu Energia Săsciori.
Este o veste bună pentru suporterii din municipiu, care au fost afectaţi de vestea tristă. Lotul de seniori este compus din Ioan Boldea (j), Marius Luca (Mureşul Gâmbaş) – Eugen Szekely (Mureşul Gâmbaş), Cristian Florea (j), Cristian Băgăian (nou legitimat), Cosmin Georgiu (nou legitimat), Marius Căluşer (nou legitimat), Alexandru Oltean (nou legitimat), Răzvan Orlea, Cristian Georgiu (fratele lui Cosmin), Alexandru Moguţ (fost la CS Zlatna), Cristian Sîrb, Alexandru Hagea, Ilarie Raţiu (Performanţa Alba Iulia), plus juniorii A.
Antrenor Marius Căluşer va fi sprijinit de Cosmin Cegorgiu, cel ce a militat pentru continuarea activutăţii la această echipă de tradiţie. „Am reuşit în trei zile să legitimăm jucători şi să rezolvăm să nu plece juniorii. Important este ca echipa de juniori A şi seniorii să continue pentru că Metalul este un nume. Primăria mi-a dat acordul şi a promis că ne va ajuta cu transportul. La şedinţa de marţi m-am prezentat în calitate de cetăţean„, a spus Cosmin Georgiu, cel care e dispus să renunţe la cariera de arbitraj din Liga a IV-a (doar la Liga a 5-a), pentru a juca fotbal la Metalul la vârsta de 32 de ani. La nivelul băncilor tehnice, Căluşer va fi ajutat de Eugen Szekely , iar la juniori antrenor va fi Cosmin Georgiu.
*S-a implicat financiar şi Sabi Szekely (ASC Poli Timişoara)
Indiferent nu a rămas aiudeanul Szabolcs Szeleky, golgheterul prim divizionarei ACS Poli Timişoara.
„Pentru a continua au existat cheltuieli, viză anuală, noi legitimări, vizită medicală plus datoriile către AJF. Am fost ajutaţi în partea pecuniară de Adrian adam, fost jucător al Metalului, actualmente în USA, Eugen Szekely, un alt jucător al Metalului Adrian Szekely şi de Zolz Kerekes, iubitor al fotbalului şi nu în ultimul rând de Sabi Szekely, actualmente la ACS Poli Timişoara„, a mai spus Georgiu.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
George Cozma (CSȘ Blaj) concurează vineri la Campionatul European Under 18 din Slovacia, în calificările probei de 800 metri La finele acestei săptămâni, aiudeanul George Cozma (CSȘ Blaj), recent medaliat cu bronz la Campionatele Balcanice Under 18 de la Maribor (Slovenia), va lua startul la Campionatul European Under 18, în perioada 18-21 iulie, în Slovacia, […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață