Expozitie Unirea Alba Iulia148Fost jucător şi conducător la Unirea Alba Iulia, Ioan Mărgine3an „Limoniu” a promis un eveniment grandios în vara acestui an pe stadionul „Cetate”. Deasemenea, „Limoniu” îşi doreşte să vadă echipa fanion a judeţului Alba din nou pe stadioanele din Românie, precizând că nu ar fi exclus că „alb negri” să revină direct în eşalonul terţ al ţării.

Prezent la evenimentul dedicat aniversării a 90 de ani ai Unirii Alba Iulia, „Limoniu” s-a declarat puţin dezamăgit pentru că nu a văzut imagini cu echipa care a făcut minuni în Liga 1, în sezonul 2003-2004. Pe de altă parte albaiulianul a declarat că în momentul de faţă poate să ajute Unirea numai cu „sfaturi bune”, având în vedere că atunci când a dorit să ajute echipa cu scopnsori şi bani a fost îndepărtat. Vă invităm să vizualizaţi un interviu tranşant cu fostul jucător şi preşedinte al Unirii Alba Iulia, Ioan Mărginean „Limoniu”.

YouTube video

Victor Negrescu - Alegeri Europarlamentare - 2024

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului, remiză la Unirea

Liga 4, etapa a 29-a: Viitorul Sântimbru și-a adjudecat locul secund! Liderul CIL Blaj, un nou „set”, Energia Săsciori, eșec prin autogolul antrenorului. Remiză în duelul orgoliilor la Unirea *Adu Academy Șona – CIL Blaj 3-6 (3-5) Liderul, o nouă victorie cu un set de tenis, într-un meci spectaculos (2-0, 2-3, 3-3) până la pauză. […]