Sportul Sebeş – Flamura Roşie Rădeşti 8-0 (5-0)

Redactia Ziarului Unirea

În ultima partidă a rundei a 3-a din Liga a IV-a, duel între nou-promovate, s-a înregistrat un scor fluviu în prezenţa a aproximativ 300 de spectatori. Sportul Sebeş singura echipă din serie ce nu a primit gol s-a impus cu un categoric 8-0 (5-0), goluri înscrise de Bleza (9, autogol), Ad. Neag (23, 45, 55), Diaconu (35, 64), D. Lupşan (42, 70). Amfitrionii l-au avut în prim plan pe D. Lupşan (fost în probe la Dinamo II, care la iarnă va ajunge la Pandurii Tg Jiu), gruparea din Sebeş dorind să-l achiziţioneze şi pe N. Popa (Europa Alba Iulia). Au evoluat formaţiile: lSportul Sebeş (antrenor Dan Comşa): Stănilă (73, Drăgan) – D. Lupşan, Morariu, Şt. Radu, Mirca, Buliga (46, Nariţa), M. Neagu, M. Lupşan, Cotruş (62, P. Muntean), Ad. Neag, Diaconu (70, M. Totonea); lFlamura Roşie Rădeşti (antrenor Cristian Pop): M. Văcariu – Bleza (13, Boşca), Marc, S. Văcariu, Silea, Ţălnar, Cr. Popa, Maxim (46, L. Câmpean), Groza, Borşan, Moldovan. După acest rezultat Sportul Sebeş a urcat pe poziţia secundă cu 7 puncte (9-0 golaveraj), iar Flamura Roşie Rădeşti este „lanterna roşie”, fără niciun punct (1-4). Miercuri, 7 septembrie, de la ora 17.00 se va disputa restanţa din runda inaugurală, Olimpia Aiud (locul 13, zero puncte) şi Viitorul Unirea (locul 4, 6 puncte), arbitru C. Aron – Alba Iulia, observator Şt. Borsos – Ocna Mureş. (H.D.M.)

Star Pro Optimum Alba Iulia a reușit un nou rezultat extraordinar, impunându-se la turneul internațional „West Footbal Arena-Challenge Cup 2024″, la Albena (Bulgaria), la categoria Under 12. Grupa de copii din anul 2012 și mai mici, antrenată de Filip Morar, a cucerit trofeul, după ce a câștigat toate întâlnirile susținute, iar Yanis Popescu a cucerit […]