FOTO: Mircea Hava, primarul degustător cu talent culinar şi viceprimarul Paul Voicu, cel mai bun luptător din oastea portocalie
Celebra întâlnire a pedeliştilor din Alba, din ziua de 15 august, cu ocazia sărbătorii „Adormirea Maicii Domnului”, a strâns pe stadionul din Oarda de Jos, peste 100 de persoane în jurul ceaunelor pregătite de echipele angrenate în concurs. Cu acest prilej s-a remarcat şi puterea „portocalie” a judeţului, în frunte cu primarul Mircea Hava care s-a dovedit a fi un maestru bucătar şi un bun degustător.
Îmbrăcat într-o pereche de pantaloni cărămizii şi NU portocalii, edilul oraşului a trecut pe la fiecare echipă pentru a servi câte un păhărel, dar nu înainte să asigure presa că nu se va urca astăzi la volan. Totodată, Mircea Hava a arătat că are calităţi culinare amestecând cu mult pathos în ceaunul de această dată portocaliu al MasterChef-ului Flaviu Tothăzan, participant la concurs. Astfel, putem sta liniştiţi în privinţa viitorului loc de muncă al primarului dacă nu va câştiga alegerile din 2016, care va fi cooptat cu siguranţă în bucătăria unei societăţi comerciale din oraş.
Nici viceprimarul Paul Voicu nu s-a lăsat mai prejos şi a arătat că are şi alte calităţi în afară de cele politice, fiind un bun cârcotaş şi cel mai bun luptător din oastea portocalie. După ce a fost playmaker-ul unui joc între participanţi i-a dat şansa colegului de partid, Dorin Nistor să se afirme, care nu a fost la fel de haios şi a luat-o la „fund”. Pentru că ulciorul nu merge de multe ori la apă, viceprimarul prezentator şi-a luat şi el plasă, şi a fost una plină cu apă, spre amuzamentul primarului care tocmai îşi aprindea ţigara, după masa copioasă. Mai mult decât atât, nemulţumit de farsele lui Dan Negru de Alba Iulia, un sătean din Oarda de Jos a pus bâta pe viceprimar, după cum se poate vedea şi în imagini.
[nggallery id=54]
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Ştirea zilei
UPDATE: FOTO | INCENDIU pe autostrada A10 Sebeș-Turda: O autobasculantă a luat foc pe sensul Turda-Sebeș. Trafic blocat
UPDATE: FOTO | INCENDIU pe autostrada A10 Sebeș-Turda: O autobasculantă a luat foc pe sensul Turda-Sebeș. Trafic blocat Circulația este blocată temporar în urma unui incendiu produs la o autobasculantă pe A10 km 30, calea 2 (sensul Turda-Sebeș), a anunțat DRDP Cluj. Citește și: FOTO | INCENDIU violent izbucnit la un autoturism în zona Cetății: […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 19 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie 1967: Tudor Arghezi, unul dintre cei mai importanți și mai influenți scriitori ai țării noastre, încetează din viață