Remiză în derbyul de la Biia, Sportul Sebeş a primit gol
Seria 1: Partizanii Sânmiclăuş – CIL Blaj 0-5, Avântul Sâncel – Lendület Petrisat 3-3, AS Cetatea Cetatea de Baltă – Langentahl Valea Lungă 4-3, Spicul Bucerdea – Progresul Fărău 3-3, AS Pănade – Viitorul Biia 1-1, Viitorul II Sântimbru şi AS Crăciunelu de Jos – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 28 (51-6), 2. Viitorul Biia 26 (49-16), 3. Progresul Fărău 20 (39-19), 4. CIL Blaj 19 (27-10), 5. AS Cetatea 19 (28-27).
Etapa a 12-a (sâmbătă 13 noiembrie şi duminică 14 noiembrie): Progresul Fărău – AS Crăciunelu de Jos, Langentahl Valea Lungă – Spicul Bucerdea, Lendület Petrisat – AS Cetatea, CIL Blaj – Avântul Sâncel, Viitorul II Sântimbru – Partizanii Sânmiclăuş, Viitorul Biia şi AS Pănade – stau.
Seria a 2-a: Mureşul Gâmbaş – Decebal Cricău 3-0, Flamura Roşie Rădeşti – Şoimii Ciumbrud 5-2, Voinţa Beldiu – Sportul Livezile 6-2, Del Dodo Alba Iulia – Fortuna Lunca Mureşului 4-3, FC Olimpic Berghin – Inter Ciugud 4-7, Iezerul Ighiel – FC Andreas Alba Iulia 0-5, FC Lopadea Nouă – a stat.
În clasament: 1. ANDREAS ALBA IULIA 27 (32-10), 2. Inter Ciugud 26 (33-12), 3. Flamura Roşie Rădeşti 25 (39-2), 4. Decebal Cricău 17 (26-16).
Etapa a 12-a (duminică 14 noiembrie, ora 15.00): Decebal Cricău – Andreas Alba Iulia, Inter Ciugud – Iezerul Ighiel, FC Lopadea Nouă – Olimpic Berghin, Sportul Livezile – Del Dodo Alba Iulia, Şoimii Ciumbrud – Voinţa Beldiu, Mureşul Gâmbaş – Flamura Roşie Rădeşti, Fortuna L. Mureşului – stă.
Seria a 3-a: Sportul Sebeş – Colorado Şpring 1-1, Independenţa Cut – Hidromecanica Şugag 1-1, AS Pianu de Sus – Sportul Pianu 1-3, Viitorul Tărtăria – Mureşul Vinţu de Jos 0-3, AS Balomir-Şibot – Mureşul Săliştea 0-0, Energia Săsciori – Orient Blandiana 4-1, Energy Cetatea Câlnic – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 26 (39-1), 2. Mureşul Vinţu de Jos 26 (34-5), 3. Colorado Şpring 23 (39-13), 4. Hidro Şugag 19 (30-19).
Etapa a 12-a (duminică 14 noiembrie, ora 15.00): Orient Blandiana – Energy Cetatea Câlnic, Mureşul Săliştea – Energia Săsciori, Mureşul Vinţu de Jos – AS Balomir-Şibot, Sportul Pianu – Viitorul Tărtăria, Hidro Şugag – AS Pianu de Sus, Sportul Sebeş – Independenţa Cut, Colorado Şpring – stă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
În Vinerea Mare, 3 mai, de la ora 18.00, se dispută o nouă etapă în eșalonul terț, două dintre conjudețene evoluând acasă (CSU Alba Iulia și Industria Galda de Jos), iar celelalte două pe terenuri străine (CSM Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir). *CS Universitar Alba Iulia (locul 4, 34 de puncte) – ACS Mediaș […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
Când pică Paștele ortodox și catolic în 2024 și în următorii ani – calendar
-
Opinii - Comentariiacum 7 ore
Mesaje de Paste fericit 2024. Urări, felicitări și SMS-uri pe care le poţi trimite celor dragi de Sfintele Pasti
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Obiceiuri, tradiții și superstiții românești de Paște. Credințe și Superstiții de Paște
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
Mesaje de Florii 2024. Idei de SMS-uri, urări și felicitări care pot fi transmise prietenilor, rudelor şi colegilor care îşi sărbătoresc onomastica
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
Floriile 2025. Duminica Floriilor Ortodoxe și Catolice 2026, 2027. Obiceiuri, tradiții și superstiții
-
Opinii - Comentariiacum o zi
MESAJE DE PASTELE ORTODOX 2023. URARI și FELICITARI frumoase de Învierea Domnului