Liga a IV-a, etapa a 10-a, Inter Ciugud – Olimpia Aiud 1-2 (0-0) *În minutul 90+3, R. Truşcă (Inter) a ratat un penalty!!!

În ultimele două partide din cadrul etapei a 10-a din Liga a IV-a, s-au consemnat rezultatele: *Inter Ciugud – Olimpia Aiud 1-2 (0-0): R. Truşcă (83, penalty, facă la care Văcariu a fost eliminat)/ T. Vlad (57), Muntean (70, penalty).

Centralul D. Monea a arătat trei lovituri de pedeapsă, însă dramatic, R. Truşcă a ratat a doua execuţie din punctul cu var în minutul 90+2, după ce mai devreme transformase un penalty

Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Dalia Sport Daia Română 0-4 (0-3): Benga (15), P. Medrea (25, 52), Lenghel (27). În minutul 47, Dumitraş (Arieşul) a ratat un penalty.

Vizitatorii dedică victoria căpitanului Zaharia Hileagă, care s-a căsătorit ieri.

Rezultate complete: Arena Alba Iulia – CSO Cugir 1-1 (1-0): Al. Stan (19)/ Itu (66, penalty). Nou-promovata a reuşit surpriza campionatului şi a stopat la Mihalţ liderul CSO Cugir, amfitrionii susţinând că penaltyul egalizator a fost uşor acordat;

Metalul Aiud – Viitorul Sântimbru 3-5 (1-4): Maxim (32, 76), Ferencz (83)/ Dumbra (11, 54), E. Barna (16), E. Hălălae (25), V. Rusz (31).

Cuprirom Abrud – Performanţa Alba Iulia 0-1 (0-0): Cernea (81). Surpriză în Munţii Apuseni, fostul lider pierde pe propriul teren.

Sportul Sebeş – CS Ocna Mureş 3-0 (2-0): Odvos (18, autogol),M. Ţoţonea (36), Iouraş (72). A cincea înfrângere consecutivă pentru ocnamureşeni.

Rapid Teiuş – Energia Săsciori 3-2 (2-1): Al. Crişan (33, 90), Dreghiciu (38)/ I. Muntean (19), S. Gheorghe (64). Feroviarii au urcat pe podium!