În derbyul Munţilor Apuseni, Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Cuprirom Abrud 0-3 (0-0) *Gazdele reclamă arbitrajul, invocând ofsaid la ultimele două goluri

În ultima partidă a etapei a 5-a din Liga a 4-a, în derbyul Munţilor Apuseni, Arieşul Apuseni Baia de Arieş – Cuprirom Abrud 0-3 (0-0): Miheţ (73), R. David (85), Paşca (90). Amfitrionii au acuzat faptul că au primit ultimele două goluri din poziţii de ofsaid, desprinderea abrudenilor făcându-se în final după ce Arieşul a rămas în inferioritate numerică (Floriciu eliminat în min. 57). „Astăzi a fost cel mai slab arbitraj al centralului Adrian Damian din Blaj„, a acuzat Lucian Csep, delegatul formaţiei lui Marius Dup. După terminarea jocului, Petaca (Arieşul) a primit roşu direct pentru lovirea asistentului Florin Moldovan din Blaj!

Au evoluat echipele: *Arieşul: Sicoe – Cioropar, Voicu, Mârzan, Marc, C. Florea, Floriciu, Oaidă (46, Ţâr), Petaca, Oneţ (80, M. David), Fl. Marin (antrenor Marius Dup); *Cuprirom: T. Barta – D. Nemeş, Stan, Amariei, Mureşan, Paşca, Borza (65, Mornea), Sularea (30, Miheţ), Burz, Pleşa (55, Morar), R. David (90+1, N. Petre) (antrenor Costică Moldovan).Liderul Cuprirom Abrud scrie istorie cu 5 victorii din tot atâtea meciuri!

*Performanţa Alba Iulia – Dalia Sport Daia Română 0-0.

*Viitorul Sântimbru – Sportul Sebeş 3-2 (1-2): Pisoiu (6), Dumbra (50), S. Mărginean (90)/ Bălaş (38), M. Ţoţonea (44). Antrenorul gazdelor, Sorin Mărginean a înscris golul victoriei, în ultimul minut.

*Energia Săsciori – Inter Ciugud 7-3 (6-0): S. Gheorghe (18), C. Bodea (22, 31, 49), F. Faur (36, 42)/ M. Frătean (52), T. Muscă (75), A. Truşcă (77) *În minutul 67, Cr. Bodea (Energia) a ratat un penalty.

*Rapid Teiuş – FC Cugir 0-1 (0-1): Buta (42);

*CSO Cugir – CS Ocna Mureş 6-0 (1-0): G. Goronea (5, 51, 78, 85), Iovănescu (89), M. Neagu (90).

*Metalul Aiud – Arena Alba Iulia 0-1 (0-0): V. Marcu (63).

15. Metalul Aiud 5 0 0 5 1-13 0 -9

Etapa viitoare (miercuri, 26 septembrie, ora 17.00): Olimpia Aiud – Performanţa Alba Iulia, Sportul Sebeş – CSO Cugir, Inter Ciugud – Viitorul Sântimbru, Cuprirom Abrud – Energia Săsciori, FC Cugir – Arieşul Apuseni Baia de Arieş, Arena Alba Iulia – Rapid Teiuş, Dalia Sport Daia Română – Metalul Aiud, CS Ocna Mureş stă.

În Vinerea Mare, CSU Alba Iulia și CSM Unirea Alba Iulia – victorii nete! Metalurgistul Cugir – succes după un meci nebun, Industria Galda – un nou eșec!

În Vinerea Mare, succese concludente pentru CSU Alba Iulia (în play-off) și CSM Unirea Alba Iulia (în play-out), în jocurile din eșalonul terț. Metalurgistul Cugir se impune la Reghin, după un nou meci nebun, scor 3-2 (după ce a condus cu 2-0 și a fost egalată în 3 minute), iar „lanterna roșie” Industria Galda a […]