AS Pănade – maximum de puncte, Sportul Sebeş – fără gol primit!
Seria 1: Viitorul Biia – AS Crăciunelu de Jos 9-0, Progresul Fărău – AS Cetatea 2-4, Langentahl Valea Lungă – Avântul Sâncel 6-0, Lendület Petrisat – Partizanii Sânmiclăuş 2-4, CIL Blaj – Viitorul II Sântimbru 2-1, AS Pănade şi Spicul Bucerdea – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 27 (50-5), 2. Viitorul Biia 25 (48-15), 3. Progresul Fărău 19 (36-16), 4. CIL Blaj 16 (22-10), 5. AS Cetatea 16 (24-24).
Etapa a 11-a (duminică, 7 noiembrie, ora 15.00): Partizanii Sânmiclăuş – CIL Blaj, Avântul Sâncel – Lendület Petrisat, AS Cetatea – Langentahl Valea Lungă, Spicul Bucerdea – Progresul Fărău, AS Pănade – Viitorul Biia, Viitorul II Sântimbru şi AS Crăciunelu de Jos – stau.
Seria a 2-a: Decebal Cricău – Iezerul Ighiel 1-1, FC Andreas Alba Iulia – Olimpic Berghin 2-0, FC Lopadea Nouă – Del Dodo Alba Iulia 1-0, Fortuna Lunca Mureşului – Voinţa Beldiu 1-3, Sportul Livezile – Flamura Roşie Rădeşti (amânat pentru miercuri, 10 noiembrie, ora 15.00), Şoimii Ciumbrud – Mureşul Gâmbaş 1-1, Inter Ciugud – a stat.
În clasament: 1. ANDREAS ALBA IULIA 24 (27-10), 2. Inter Ciugud 23 (26-8), 3. Flamura Roşie Rădeşti 22 (34-2), 4. Decebal Cricău 17 (26-13).
Etapa a 11-a (sâmbătă 6 noiembrie şi duminică 7 noiembrie, ora 15.00): Mureşul Gâmbaş – Decebal Cricău, Flamura Roşie Rădeşti – Şoimii Ciumbrud, Voinţa Beldiu – Sportul Livezile, Del Dodo Alba Iulia – Fortuna Lunca Mureşului, FC Olimpic Berghin – Inter Ciugud, Iezerul Ighiel – FC Andreas Alba Iulia, FC Lopadea Nouă – stă.
Seria a 3-a: Colorado Spring – Energy Câlnic 1-2, Orient Blandiana – AS Balomir-Şibot 0-0, Mureşul Săliştea – Viitorul Tărtăria 0-2, Mureşul Vinţu de Jos- FC Pianu de Sus 11-0, Sportul Pianu – Independenţa Cut 4-1, Hidromecanica Şugag – Sportul Sebeş 0-2, Energia Săsciori – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 25 (38-0), 2. Mureşul Vinţu de Jos 23 (31-5), 3. Colorado Şpring 22 (38-12), 4. Energy Câlnic 19 (27-22).
Etapa a 11-a (duminică, 7 noiembrie, ora 15.00): Sportul Sebeş – Colorado Şpring, Independenţa Cut – Hidromecanica Şugag, FC Pianu de Sus – Sportul Pianu (sâmbătă, 6 noiembrie, ora 15.00), Viitorul Tărtăria – Mureşul Vinţu de Jos, AS Balomir-Şibot – Mureşul Săliştea, Energia Săsciori – Orient Blandiana, ACF Energy Cetatea Câlnic – stă.
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
FOTO: CSM Unirea Alba Iulia – FC Ittihad Kalba 1-2 (0-2), în meci amical în Slovenia | Golul „alb-negrilor” marcat de Fetița
Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum 14 ore
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Sportacum 2 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 3 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Ştirea zileiacum 5 zile
LIVE VIDEO | La 200 de ani de la nașterea Craiului Munților, Avram Iancu, defilare militară, placă memorială și distincții la Muzeul Memorial ”Avram Iancu” din Incești