Rămâi conectat

Sport

AS Pănade – maximum de puncte, Sportul Sebeş – fără gol primit!

Redactia Ziarului Unirea

Publicat

în

Seria 1: Viitorul Biia – AS Crăciunelu de Jos 9-0, Progresul Fărău – AS Cetatea 2-4, Langentahl Valea Lungă – Avântul Sâncel 6-0, Lendület Petrisat – Partizanii Sânmiclăuş 2-4, CIL Blaj – Viitorul II Sântimbru 2-1, AS Pănade şi Spicul Bucerdea – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 27 (50-5), 2. Viitorul Biia 25 (48-15), 3. Progresul Fărău 19 (36-16), 4. CIL Blaj 16 (22-10), 5. AS Cetatea 16 (24-24).
Etapa a 11-a (duminică, 7 noiembrie, ora 15.00): Partizanii Sânmiclăuş – CIL Blaj, Avântul Sâncel – Lendület Petrisat, AS Cetatea – Langentahl Valea Lungă, Spicul Bucerdea – Progresul Fărău, AS Pănade – Viitorul Biia, Viitorul II Sântimbru şi AS Crăciunelu de Jos – stau.
Seria a 2-a: Decebal Cricău – Iezerul Ighiel 1-1, FC Andreas Alba Iulia – Olimpic Berghin 2-0, FC Lopadea Nouă – Del Dodo Alba Iulia 1-0, Fortuna Lunca Mureşului – Voinţa Beldiu 1-3, Sportul Livezile – Flamura Roşie Rădeşti (amânat pentru miercuri, 10 noiembrie, ora 15.00), Şoimii Ciumbrud – Mureşul Gâmbaş 1-1, Inter Ciugud – a stat.
În clasament: 1. ANDREAS ALBA IULIA 24 (27-10), 2. Inter Ciugud 23 (26-8), 3. Flamura Roşie Rădeşti 22 (34-2), 4. Decebal Cricău 17 (26-13).
Etapa a 11-a (sâmbătă 6 noiembrie şi duminică 7 noiembrie, ora 15.00): Mureşul Gâmbaş – Decebal Cricău, Flamura Roşie Rădeşti – Şoimii Ciumbrud, Voinţa Beldiu – Sportul Livezile, Del Dodo Alba Iulia – Fortuna Lunca Mureşului, FC Olimpic Berghin – Inter Ciugud, Iezerul Ighiel – FC Andreas Alba Iulia, FC Lopadea Nouă – stă.
Seria a 3-a: Colorado Spring – Energy Câlnic 1-2, Orient Blandiana – AS Balomir-Şibot 0-0, Mureşul Săliştea – Viitorul Tărtăria 0-2, Mureşul Vinţu de Jos- FC Pianu de Sus 11-0, Sportul Pianu – Independenţa Cut 4-1, Hidromecanica Şugag – Sportul Sebeş 0-2, Energia Săsciori – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 25 (38-0), 2. Mureşul Vinţu de Jos 23 (31-5), 3. Colorado Şpring 22 (38-12), 4. Energy Câlnic 19 (27-22).
Etapa a 11-a (duminică, 7 noiembrie, ora 15.00): Sportul Sebeş – Colorado Şpring, Independenţa Cut – Hidromecanica Şugag, FC Pianu de Sus – Sportul Pianu (sâmbătă, 6 noiembrie, ora 15.00), Viitorul Tărtăria – Mureşul Vinţu de Jos, AS Balomir-Şibot – Mureşul Săliştea, Energia Săsciori – Orient Blandiana, ACF Energy Cetatea Câlnic – stă.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

Blăjeanul Dorin Moraru, medalie de bronz cu UV Timișoara, la Jocurile Europene Universitare la volei masculin

Dan HENEGAR

Publicat

în

Blăjeanul Dorin Moraru (23 de ani), medalie de bronz cu UV Timișoara, la Jocurile Europene Universitare la volei masculin. De asemenea, Raisa Ioan (componentă a Volei Alba Blaj) a urcat pe treapta a treia a podiumului cu Universitatea Ovidius Constanța, din lot făcând parte și libero-ul Andra Cojocaru Este al treilea an consecutiv în care […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea