AS Pănade – maximum de puncte, Sportul Sebeş – fără gol primit!

Seria 1: Viitorul Biia – AS Crăciunelu de Jos 9-0, Progresul Fărău – AS Cetatea 2-4, Langentahl Valea Lungă – Avântul Sâncel 6-0, Lendület Petrisat – Partizanii Sânmiclăuş 2-4, CIL Blaj – Viitorul II Sântimbru 2-1, AS Pănade şi Spicul Bucerdea – au stat.
În clasament: 1. AS PĂNADE 27 (50-5), 2. Viitorul Biia 25 (48-15), 3. Progresul Fărău 19 (36-16), 4. CIL Blaj 16 (22-10), 5. AS Cetatea 16 (24-24).
Etapa a 11-a (duminică, 7 noiembrie, ora 15.00): Partizanii Sânmiclăuş – CIL Blaj, Avântul Sâncel – Lendület Petrisat, AS Cetatea – Langentahl Valea Lungă, Spicul Bucerdea – Progresul Fărău, AS Pănade – Viitorul Biia, Viitorul II Sântimbru şi AS Crăciunelu de Jos – stau.
Seria a 2-a: Decebal Cricău – Iezerul Ighiel 1-1, FC Andreas Alba Iulia – Olimpic Berghin 2-0, FC Lopadea Nouă – Del Dodo Alba Iulia 1-0, Fortuna Lunca Mureşului – Voinţa Beldiu 1-3, Sportul Livezile – Flamura Roşie Rădeşti (amânat pentru miercuri, 10 noiembrie, ora 15.00), Şoimii Ciumbrud – Mureşul Gâmbaş 1-1, Inter Ciugud – a stat.
În clasament: 1. ANDREAS ALBA IULIA 24 (27-10), 2. Inter Ciugud 23 (26-8), 3. Flamura Roşie Rădeşti 22 (34-2), 4. Decebal Cricău 17 (26-13).
Etapa a 11-a (sâmbătă 6 noiembrie şi duminică 7 noiembrie, ora 15.00): Mureşul Gâmbaş – Decebal Cricău, Flamura Roşie Rădeşti – Şoimii Ciumbrud, Voinţa Beldiu – Sportul Livezile, Del Dodo Alba Iulia – Fortuna Lunca Mureşului, FC Olimpic Berghin – Inter Ciugud, Iezerul Ighiel – FC Andreas Alba Iulia, FC Lopadea Nouă – stă.
Seria a 3-a: Colorado Spring – Energy Câlnic 1-2, Orient Blandiana – AS Balomir-Şibot 0-0, Mureşul Săliştea – Viitorul Tărtăria 0-2, Mureşul Vinţu de Jos- FC Pianu de Sus 11-0, Sportul Pianu – Independenţa Cut 4-1, Hidromecanica Şugag – Sportul Sebeş 0-2, Energia Săsciori – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 25 (38-0), 2. Mureşul Vinţu de Jos 23 (31-5), 3. Colorado Şpring 22 (38-12), 4. Energy Câlnic 19 (27-22).
Etapa a 11-a (duminică, 7 noiembrie, ora 15.00): Sportul Sebeş – Colorado Şpring, Independenţa Cut – Hidromecanica Şugag, FC Pianu de Sus – Sportul Pianu (sâmbătă, 6 noiembrie, ora 15.00), Viitorul Tărtăria – Mureşul Vinţu de Jos, AS Balomir-Şibot – Mureşul Săliştea, Energia Săsciori – Orient Blandiana, ACF Energy Cetatea Câlnic – stă.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

3 Comentarii

Trei Poduri 3 noiembrie 2010 at 8:56

Daca Muresul Agras Oarda cam scartaie si a suferit cea mai severa infrangere la Viitorul Unirea despre care spun ca niciodata nu am vazut o echipa asa norocoasa,noi uram succes celor din Livezile in restanta din 10.11.2010 cat si cilutului pentru patimasi lor suporteri.Hai trezirea din amorteala si trasu in bari nu se pun…ca 2 bari am avut la Unirea !

bani la liga x 3 noiembrie 2010 at 12:19

cei de la sportul sebes ar trebui sa fie recunoscatori, asa cum au promis, calnicului pentru ca le-a invins rivala la promovare chiar pe terenul acesteia din urma; ar putea, prin urmare, sa organizeze macar la sfarsitul campionatului ceva, ca bani au, am inteles ca le da primaria sebes cate 5000 de lei lunar…

in alta ordine de idei poate unele persoane ar trebui sa se intrebe pentru ce, cu ce rezultate se cheltuie acesti bani, la acest nivel de piciorul broastei … liga a V-a de unde nu poti ajunge mai jos … parerea mea este ca abia de la liga a III-a ar trebui pompati bani in fitosii de fotbalisti, in rest motivati tinerii, taica, nu unii traseisti care au mai multe pretentii decat realizari sau chiar traiesc din amintiri

xxx 3 noiembrie 2010 at 19:56

bai sebesul sa dea bani promisi la sugag pt ca au batut springul ori cum o echipa de tigani tot tigani tanin neau promis bani opoi ori uitat sai dea.am inteles ca springul trage pt vint ca ei nu mai au nici o sansa de vazut

Comentariile sunt oprite

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...