Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l13.45: Combinata Nordică, CM la Seefeld, echipe, sprint, la Eurosport.
l15.00: Schi alpin, CM la Wengen, masculin, combinată alpină, slalom, la Eurosport.
l15.45: Biatlon, CM Ruhpolding, masculin, sprint, la Eurosport.
l17.00 şi 21.45: Snooker, Mastersul de la Londra, la Eurosport.
l18.00: Handbal feminin, OŢELUL GALAŢI – RULMENTUL, la Digi Sport.
l18.55: Polo, STEAUA – CSM ORADEA, la TVR 3.
l19.00: Handbal masculin, CM, CROAŢIA – ROMÂNIA, la Dolce Sport.
l21.45: Handbal masculin, CM SERBIA – ALGERIA, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l10.00: Sărituri cu schiurile, CM la Sapporo, la Eurosport.
l10.30: Tenis, turneul ATP la Sydney, finala, la Sport 1.
l11.45: Schi alpin, CM la Maribor, feminin, slalom uriaşm manşa întâi; 15.00, manşa a doua, la Eurosport.
l11.55: Polo, STEAUA – CSM ORADEA, la TVR 3.
l13.00: Handbal feminin, HCM BUZĂU – TOMIS CONSTANŢA, la Digi Sport.
l13.35: Schi alpin, CM la Wengen, masculin, coborâre, la TVR 2 şi Eurosport.
l14.00: Fotbal, Scoţia, HIBERNIAN – CELTIC, la Sport 1.
l15.45: Biatlon, CM Ruhpolding, feminin, sprint, la Eurosport.
l17.00: Fotbal, Anglia, CHELSEA – BLACKBURN; 19.30, WEST HAM – ARSENAL, la Digi Sport.
l17.00: Fotbal, Anglia, MANCHESTER CITY – WOLVERHAMPTON, la Digi Sport Plus.
l17.00: Combinata Nordică, CM la Seefeld, Gundersen, la Eurosport.
l18.00: Baschet masculin, CSU PLOIEŞTI – ATLASIB SIBIU, la TVR 3.
l19.00: Fotbal, Italia, NAPOLI – FIORENTINA, la Digi Sport Plus.
l19.15: Handbal masculin, CM, SLOVACIA – SUEDIA, la Dolce Sport.
l20.00: Fotbal, meci amical, GALATASARAY – AJAX AMSTERDAM, la GSP TV.
l21.00: Fotbal, Spania, BILBAO – SANTANDER; 23.00, SEVILLA – ESPANYOL, la Digi Sport Plus.
l21.45: Fotbal, Italia, INTRER MILANO – BOLOGNA, la Digi Sport Plus.
l23.15: Fotbal, Portugalia, SPORTING LISABONA – PACOS, la Dolce Sport.
l23.15: Fotbal american, NFL, PITTSBURGH – BALTIMORE; 2.45, ATLANTA – GREEN BAY, la Sport 1.
Duminică
l10.30: Schi alpin, CM la Maribor, feminin, slalom, manşa întâi; 13.00, manşa a doua, la Eurosport.
l11.15: Schi alpin, CM la Wengen, masculin, slalom, manşa întâi, la Eurosport.
l12.00: Handbal masculin, HCM ROMAN – OLTCHIM, la Digi Sport.
l12.00: Sanie, CM la Oberhof, feminin, manşa a doua, la Eurosport.
l14.00: Fotbal, Anglia, SUNDERLAND – NEWCASTLE; 16.00, LIVERPOOL – EVERTON, la Digi Sport.
l14.00: Fotbal, Anglia, BIRMINGHAM – ASTON VILLA, la Digi Sport Plus.
l14.15: Biatlon, CM Ruhpolding, masculin, pursuit; 16.15, feminin, pursuit, la Eurosport.
l15.00: Schi fond, CM la Liberec, echipe, sprint, la Eurosport.
l16.00: Fotbal, Italia, JUVENTUS TORINO – BARI, la Digi Sport Plus.
l17.00 şi 22.00: Snooker, Mastersul de la Londra, la Eurosport.
l18.00: Fotbal, Anglia, TOTTENHAM – MANCHESTER UNITED, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, Spania, VALENCIA – LA CORUNA, la Digi Sport Plus.
l19.30: Baschet masculin, BC TIMIŞOARA – BC MUREŞ TG MUREŞ, la TVR 3.
l19.45: Fotbal american, NFL, CHICAGO – SEATLE; 23.15, NEW ENGLAND – NY JETS, la Sport 1.
l20.00: Fotbal, Spania, ALMERIA – REAL MADRID; 22.00, BARCELONA – MALAGA, la Digi Sport.
l21.15: Handbal masculin, CM, ROMÂNIA – DANEMARCA, la Dolce Sport.
l22.00: Fotbal, Franţa, MARSEILLE – BORDEAUX, la Digi Sport Plus.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419