Ziarul Unirea

WEEK-END SPORTIV LA TV

Vineri
l14.30: Schi alpin, Campionatul Mondial la Garmisch Partenkirchen, slalom uriaş, masculin, finala, la TVR 2 şi Eurosport.
l15.00: Fotbal, meci amical, CFR CLUJ – ARIEŞUL TURDA, la Sport.ro.
l18.30: Handbal masculin, CSM BUCUREŞTI – DINAMO BRAŞOV, la Digi Sport Plus.
l21.30: Fotbal, Germania, NÜRNBERG – FRANKFURT, la Eurosport 2.
l22.15: Fotbal, Portugalia, LEIRIA – GUIMARAES, la Dolce Sport.
Sâmbătă
l10.30: Schi alpin, Campionatul Mondial la Garmisch Partenkirchen, slalom uriaş, feminin, manşa întâi, la Eurosport.
l11.00: Volei masculin, STEAUA – CSM BUCUREŞTI, la Digi Sport.
l13.30: Handbal masculin, Cupa Cupelor, BUDYVELNIK – UCM REŞIŢA, la Digi Sport.
l14.00: Fotbal, meci amical, CFR CLUJ – FC BIHOR, la Sport.ro.
l14.30: Schi alpin, Campionatul Mondial la Garmisch Partenkirchen, slalom uriaş, feminin, finala, la TVR 2 şi Eurosport.
l14.30: Fotbal, Cupa Angliei, CHELSEA – EVERTON; 17.00, BIRMINGHAM – SHEFFIELD; 19.15, MANCHESTER UNITED – CRAWLEY, la Sport Klub.
l16.00: Fotbal, Cupa Ligii Ungariei, GYÖR – HALADAS, la Sport 1.
l16.30: Fotbal, Germania, DORTMUND – ST PAULI; 19.30, MAINZ – BAYERN MÜNCHEN, la Eurosport 2.
l18.00: Baschet masculin, CSU SIBIU – BC MUREŞ TG MUREŞ, la TVR 3.
l18.30: Handbal masculin, Liga Campionilor, CROAŢIA ZAGREB – HCM CONSTANŢA, la Digi Sport Plus.
l19.00: Fotbal, Turcia, GALATASARAY – BUCASPOR, la Digi Sport.
l20.00: Fotbal, Franţa, MARSEILLE – ST ETIENNE, la Digi Sport Plus.
l21.00: Fotbal, Spania, REAL MADRID – LEVANTE; 23.00, ZARAGOZA – ATLETICO MADRID, la Digi Sport.
l21.00: Fotbal, Belgia, GENK – MECHELEN, la Sport Klub.
l21.45: Fotbal, Italia, INTER MILANO – CAGLIARI, la Digi Sport Plus.
Duminică
l12.00: Handbal masculin, Cupa Cupelor, UCM REŞIŢA – BUDYVELNIK, la Digi Sport.
l13.30: Fotbal, Italia, LECCE – JUVENTUS TORINO, la Digi Sport.
l14.00: Fotbal, Anglia, WBA – WOLVERHAMPTON, la Digi Sport Plus.
l14.30: Schi alpin, Campionatul Mondial la Garmisch Partenkirchen, slalom masculin, finala, la TVR 2 şi Eurosport.
l14.30: Fotbal, Scoţia, CELTIC – RANGERS, la Sport 1.
l15.15 şi 21.00: Snooker, Openul Ţării Galilor Newport, finala, la Eurosport.
l16.00: Fotbal, Italia, FIORENTINA – SAMPDORIA, la Digi Sport; 16.00, CHIEVO – AC MILAN, la Digi Sport Plus.
l16.00: Fotbal, Cupa Angliei, MANCHESTER CITY – NOTTS COUNTY; 18.30, LEYTON – ARSENAL, la Sport Klub.
l16.30: Fotbal, Germania, BAYER LEVERKUSEN – VfB STUTTGART; 18.30, MÖNCHENGLADBACH – SCHALKE, la Eurosport 2.
l17.30: Fotbal, Olanda, PSV EINDHOVEN – NAC BREDA, la Sport 1.
l18.00: Handbal feminin, Champions League, OLTCHIM – KRIM, la Digi Sport.
l18.00: Fotbal, Franţa, MONTPELLIER – LILLE, la Digi Sport Plus.
l18.00: Baschet masculin, CSM BUCUREŞTI – CS OTOPENI, la TVR 3.
l20.00: Fotbal, Spania, SEVILLA – HERCULES, la Digi Sport Plus; 22.00, CF BARCELONA – BILBAO, la Digi Sport.
l22.15: Fotbal, Portugalia, BRAGA – PACOS FEREIRA, la Dolce Sport.
l23.00: Tenis masculin, turneul de la Memphis, finala, la GSP TV.
l3.15: Baschet masculin, NBA, Al Star Game, la Dolce Sport.

ELIT

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419