// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

VINERI: Ecaterina Andronescu va primi titlul academic „Doctor Honoris Causa”, al Universităţii „1 Decembrie 1918” Alba Iulia

descărcareEcaterina Andronescu, fostul ministru al Educaţiei şi preşedintele Comisiei pentru învăţământ, tineret, ştiinţă şi sport din Senatul României va primi titlul academic Doctor Honoris Causa al Universităţii „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia.

Ceremonia de decernare va fi organizată vineri, 14 martie, cu începere de la ora 14.00, în Aula Mare A9 a universităţii albaiuliene. Tot Vineri, în Alba Iulia se vor afla şi Ministrul Delegat pentru Învăţământ Superior şi Cercetare Mihnea Costoiu, Ministrul Secretar de Stat Gigel Paraschiv şi peste 40 de rectori şi prorectori, membri ai Consiliului Naţional al Rectorilor.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

13 Răspunsuri la VINERI: Ecaterina Andronescu va primi titlul academic „Doctor Honoris Causa”, al Universităţii „1 Decembrie 1918” Alba Iulia

  1. Penalii psd 12.03.2014 la 13:30

    Cand ai sef un dottore plagiatore, titlurile pot sa curga la toata lumea. Chiar si de “Doctor Honoris Menopauza”. In nici un caz Universitatea din Alba Iulia nu va iesi onorata dintr-o astfel de actiune.

    • dildău 12.03.2014 la 13:43

      sobolanii rosii se aduna tot timpul in locuri caldute… ca si sobolanii portocalii, galbeni… etc.
      toti sunt niste sobolani!

    • Horea 13.03.2014 la 11:10

      @Penalii psd

      “In nici un caz Universitatea din Alba Iulia nu va iesi onorata dintr-o astfel de actiune.”

      Prea onorata nu va iesi dar va avea in ARHIVA un nume a unei “foste” din invatamantul romanesc.

  2. Costel* 12.03.2014 la 13:47

    Si Bashinescu a primit titlul de doctor honoris causa de si are numai o amarata de scoala de ofiteri de marina de trei ani si se lauda ca este inginer. Eu nu am vazut pana acum inginer cu studii de scurta durata( facultate de 3 ani) in afara de Bashinescu si ceva pupincuristi ai lui printre care se afla si maestru Negrut.

  3. HotNews.ro 12.03.2014 la 14:45

    Ecaterina Andronescu a primit titlul de Doctor Honoris Causa al Universitatii “Constantin Brancusi” din Targu Jiu(1 martie a.c.). Institutia de invatamant a fost plasata pe ultimul loc(zero stele) la nivel national de Coalitia pentru Universitati Curate si urmeaza sa fie reevaluata de ARACIS. Potrivit unor surse din cadrul Universitatii “Constantin Brancusi”, citate de Gorjnews.ro, presedintele Senatului acestei universitati de stat, Adrian Gorun, ar miza pe influenta Ecaterinei Andronescu la nivelul ARACIS, pentru a obtine o evaluare avantajoas

  4. Carcotasul 12.03.2014 la 14:49

    “O” mandrete de ministra, care neaparat trebuie “gradulata”, de Universitatea “1 Aprile” din Alba-Iulia!

  5. dorin 12.03.2014 la 16:19

    Banuiesc ca este apreciata pentru marea “(a) brambureala din invatamant pe care a produs- o in timpul mandatelor domniei sale!!!!

  6. rica 13.03.2014 la 9:34

    ce merite are tipa dincolo de functia de partid rosu ( galben, portocaliu,egal de care) ?

  7. unu 13.03.2014 la 10:01

    Premiul prostiei pentru Abramburica.

  8. Tudor 13.03.2014 la 10:29

    Doctor Hororis Causa!
    Merite deosebite in distrugerea invatamantului. S-o si clonam!

    • Horea 13.03.2014 la 11:12

      @Tudor

      Gasesti pe cineva de pana acum (din Ministerul cu pricina) care a construit ceva maret pentru invatamant?

      • Tudor 13.03.2014 la 15:40

        Nu!

  9. Jianu Augustin 14.03.2014 la 23:28

    Felicitari, Cati.. ! Sunt mandru de tot ceea ce ai realizat in viata.. ! Te-am stimat, te-am pretuit, te-am iubit..!