VIDEO| ”Summer” – Piesa cu care trei tineri din Alba Iulia vor să facă senzație

Trei tineri din Alba Iulia: Andreea Jurj, Vlad Alexandru și Udrea Lucian au scos o piesă care, în doar câteva zile, a devenit virală printre internauți. Piesa ”Summer” exprimă libertate, distracție, voioșie, dar și ”acces la nebunie”.

Cei trei cântăreți fac muzică de ani buni și sunt la prima piesă împreună.

ELIT

”Vreau ca albaiulienii și nu numai să se distreze în această vară pe piesa noastră. Sper cu timpul să fie ascultată la radio, în cluburi sau terase. Piesa reprezintă vara în sine cu minunatele sale peripeții, de la căldura până la distracție”, a spus Lucian Udrea.

Videoclipul a fost filmat și editat la Mamaia de către echipele Asociația Litoral – Delta Dunării & RoActiv Romania și L-Joe.

Piesa a fost înregistrată la studioul Trupei ZaDar și mixată de către componentul trupei Dan Tudor.

ADEZIUNE PLUS

Grupul hip hop BAW Records (Scooby’Z,L-Joe,Mike) din Alba Iulia vă prezintă cea mai nouă piesă semnată L-Joe în colaborare cu Mike și Andreea „Summer”.

Dragoș SUCIU

Email: dv.suciu@yahoo.com
Tel: 0740.084.098

Facebook 

Te-ar putea interesa și:

FOTO| Nicolae Stanciu, internaționalul român, a devenit tată! Andreea, soția lui, a nascut o fetiță perfect sănătoasă

Pentru fotbalistul originar din Alba, Nicolae Stanciu dar și pentru soția lui, Andreea, astăzi este o zi foarte importantă. Cei… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Untold vă prezintă pe cei patru eroi donatori: un polițist, o asistentă medicală, un măcelar și un șofer RATB au salvat 852 de vieți donând sânge!

Untold și Neversea vă prezintă 4 oameni care spulberă mitul vampirului și salvează vieți prin donarea de sânge. Tărâmul lui… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Program Cinema Inspire Alba Mall. Ce filme vor rula în perioada 2-8 octombrie 2020

Programul Inspire Cinema Alba Iulia, pentru perioada 2-8 octombrie 2020. Ce filme vor rula la cinematograful din centrul comercial Alba… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Show de Revelion oferit de UNTOLD, la Pro TV

UNTOLD pregătește cel mai asteptat party de Revelion pentru întreaga Românie, DAY ONE-ÎNCEPUTUL, ce va fi transmis la PRO TV.… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Neversea a anunțat primul val de artiști pentru ediția din 2021

Tyga, Dimitri Vegas & Like Mike, Black Eyed Peas, Don Diablo, Nicky Romero și mulți alții anunță show-uri de excepție… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Neversea 2021 va avea loc între 8-11 iulie | Data festivalului aleasă de fanii din întreaga lume

Fanii celui mai mare festival de pe plajă din România, Neversea, au ales. A patra ediție a festivalului va avea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Headliners Electric Castle 2021: twenty øne piløts, Gorillaz & Deftones

Acolo unde e dorință și pasiune, există speranță. Iar speranța echipei Electric Castle stă într-un 2021 ce va permite revenirea… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Untold Odyssey – 5 zile de festival pe un vas de croazieră în Mediterană!

UNTOLD, unul dintre cele mai mari festivaluri de muzică din Europa, lansează un concept nou de entertainment și le propune… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

32 Comentarii

genius 22 iulie 2014 at 18:40

Trist, sau, ce poate sa fie fie viral? Parca-i muzica de acum 15 ani, gen Genius, dar muuult mai Proasta. Sorry de la mine aveti….. minusssssss infinitttt 🙂

alta 22 iulie 2014 at 19:07

Chiar nu suna bine..

axxel 22 iulie 2014 at 20:35

bravooo… pentru incercare…… pacat ca rezultatul e dezastru….. sincer… voi va auziti ????????? nu va mai lasati influentati de asa zisi EU MA STIU ,EU CUNOSC… nu va dezamagiti viitorul vi inainte doar stergeti piesa asta si mai lucrati putin…. succes

Mates 22 iulie 2014 at 23:45

Auzi la ei frate ! :)) Ce tot aveti cu ei ? Daca era o cioara precum Velea sau „curentu” altfel vorbeati.Respectele mele pentru piesa pentru ca merita !!!

Irina B. 22 iulie 2014 at 23:46

Wow super tare piesa :*

betooooon 22 iulie 2014 at 23:49

Cred ca mi-am gasit piesa pentru toata Vara 😡 😡 😡 .Nu va lasati descurajati din cauza lor ,luptati pentru visul vostru !

Caldura mare,plictiseala pe terasa ! 22 iulie 2014 at 23:55

Ce mari destepti mai sunt si sugapelitivul „Genius” si „alta” ,voi va auziti ce spuneti? Ori va roade invidia pentru succesul lor ori sunteti chiar scapati din lesa lu’ mama?!
Bravo baieti ! Am incredere in voi ca o sa reusiti mai departe 😛 ! Super marfa piesa !

Ceva nou 22 iulie 2014 at 23:59

Pare ceva iesit din comun (in sensul bun zic) ! E ceva mai altfel fata de cei acum,bravo ! :* :* :*

Delya 23 iulie 2014 at 1:42

Lasati fraierii sa vorbeasca !! Voi doar vedetiva de treaba 🙂

bono 23 iulie 2014 at 8:42

SLABA! Nu prea are nimic -sorry! Dar … nu va descurajati, munciti , poate va luari si bac-ul!

kenzoo 23 iulie 2014 at 8:42

..sicer piesa e super tare ….e de aruncat la tomberon …..iar cei care recita versurile au fost pacaliti ca pot canta :))) la munca mai copilasi , tara e plina de cantaciosi :)))

maria 23 iulie 2014 at 9:41

foarte slaba piesa!!!! nu suna bine deloc!! parca ne-am intors in timp, pe vremea cand genius erau „pe val” !!! a recita nu inseamna a canta!! mai incercati, de data asta nu v-a iesit!!

Titi 23 iulie 2014 at 10:13

Fara suparare , piesa e oribila si n-as rezista sa o mai ascult inca o data pentru ca ma zgarie pe creier . Pur si simplu mai au de invatat , trebuia in primul rand sa-si dea ei singuri seama ! Succes pe viitor !

heii :* 23 iulie 2014 at 11:13

Nu vad ce poate fii recitat aici……

Mates 23 iulie 2014 at 11:19

Voi chiar o luati razna cu Genius ala :))))
Un singur lucru mai am de obiectat : de ce are atunci multe vizionari pe Youtube ? :)) Daca era slaba sau cum ii mai spuneti voi trebuia sa fie la „acel nivel”.
Nu fii dezamagita heii :* ! Lumea vorbeste fara sa gandeasca ! :))

Laur 23 iulie 2014 at 11:42

Ce usor va e sa vorbiti,dar pe semne ca vorbiti fara voi.Bravo pentru piesa !

Maa 23 iulie 2014 at 12:16

Ati inebunit ? Cum sa o scoata doar e TARE ! Bafta pe viitor !!!!!! 😡 😡 😡 😡

Don 23 iulie 2014 at 13:23

ce videoclip mai e si asta in care nici nu apareti in el :-j praf ! nu suna bine deloc …

Gasa de tine 23 iulie 2014 at 13:50

Ce ratat e Don ! :)))) Cine a zis ca-i vidroclip ? :)))))))) Foarte tare piesa bafta !

Lala 23 iulie 2014 at 17:18

Ce comentari pline de ura…..
Bravo pentru Summer ! 🙂 rupe !

sorin c 23 iulie 2014 at 17:59

Frumoasa melodie bravoo Andreea

Mike 23 iulie 2014 at 23:28

Nu vreau sa par rau.. dar, spre binele vostru, o sa fiu: „Sterge-ti piesa!”. Respect pentru curaj si pentru initiativa, dar mai aveti putin de lucrat… Nu imi plac de loc vocile sintetizate, dar chiar ar fi nevoie sa mai prelucati vocile in ceva soft, sau cateva ore de canto…

Nu o luati in nume de rau, chiar sper sa reusiti, si chiar cred ca daca vreti, puteti scoate si muzica de calitate, momentan piesa asta este jalnica.

Oricine va zice ca piesa este „buna” ori are probleme cu auzul, or cred ca va fac un bine, dar daca aveti niste prieteni buni, ar trebuii sa le cereti o parere sincera…

Mai aveti de lucrat!

Mult success in continuare!

Aha 23 iulie 2014 at 23:56

Inseamna ca cel care le prelucreaza piesa e de vina ! Piesa nu suna rau e draguta.Bafta !

dan 24 iulie 2014 at 7:46

cand am ascultat piesa parca m-am intors in anii 90 cu voci ingrosate si repaite iar fatuca habar nare despre ce e vorba in chestia de a canta da daca vreti sa va dati mari la voi in parcare e ok dar hai sa fim seriosi cine dracu ar asculta porcaria asta facuta de Dan Tudor.

Aha 24 iulie 2014 at 8:09

Piesa in sine nu e rea,e potrivita,dar cum am mai spus cel care a lucrat la ea in studio a GRESIT nu tinerii astia !

gigel 24 iulie 2014 at 15:02

cum vi se pare piesa???????……….ORIBILAAAAAAAAAAAAAAA

Lolipop 24 iulie 2014 at 17:54

Ba Gigele oribila a fost soarta cand te-a nascut ! :))) Bravo pentru piesa !!!!!

Ana 25 iulie 2014 at 16:05

Oricum ce veti spune piesa tot rupeeeeeeee !!!!!!

Don 25 iulie 2014 at 17:33

cum sa va placa o piesa ca asta ? :)))) mai bine asculti Veta Biris 😀

Don de carton 26 iulie 2014 at 1:16

Numa tu stii ce vorbesti Don =))))) dute fa copii si abandoneaza-i apoi in sant ! :)))
Super tare piesa !! Bravo !

Don 27 iulie 2014 at 12:24

Doar te.am facut pe tine si te.am abandonat ..orfanule :))

Don de carton 28 iulie 2014 at 1:54

Haha esti atat de penibil precum si frustrarea ta :))