VIDEO: Mesajul pimarului municipiului Alba Iulia, Mircea Hava, cu ocazia Sărbătorilor de Paște 2016

mircea hava paste Dragi albaiulieni, de mulți ani ne întâlnim de Paște, la aceleași biserici, ascultăm aceeași slujbă, aprindem aceleași lumânări, ne bucurăm de vestea Învierii ce răzbate din aceleași clopote.

În acești 20 de ani, am învățat că oamenii sunt lumina și că doar ei, cu ajutorul lui Dumnezeu, pot schimba lucrurile și locurile.

Elit ELIT

Vă mulțumesc că am transformat Alba Iulia dintr-un oraș oarecare în Cealaltă Capitală și vă doresc ca Paștile să vă aducă bucuria de a sărbători, înțelepciunea de a crede și puterea de a continua și răzbate.

Hristos a Înviat!”

Mircea Hava, primarul municipiului Alba Iulia

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

14 Comentarii

observator 29 aprilie 2016 at 22:17

Ne-am cam saturat sa ne intalnim cu tine de Paste !

HH 29 aprilie 2016 at 22:32

MESAJ CU PRONUNTAT CARACTER ELECTORAL ! TRIST !

gogu 30 aprilie 2016 at 11:07

Măcar de sărbători să ne scutească de campanie electorală.

Bulă 30 aprilie 2016 at 12:19

Se scrie cu caractere MICI tov. HH!
Trist!

Adi 30 aprilie 2016 at 0:16

Ma da rautaciosi mai sunteti si acum in preasma sarbatorilor…
Un paste fericit!

Liviu 30 aprilie 2016 at 8:41

Daca face omul, de ce face. Daca nu, de ce nu. Sunt sarbatorile de Paste…. Terminati.

mitica 30 aprilie 2016 at 11:24

,,Cealalta capitala”,este din 1600 ,cu reconfirmare la 1918,ati confiscat chiar si aceasta realitate in interesul vostru.

Horea 30 aprilie 2016 at 14:55

Vorba lui Liviu:

PAŞTE fercit tuturor!

vaasile evlaviosu 1 mai 2016 at 9:54

Bai, mai lasa/ne cu electorale de astea chiar de Pasti!
Vorba ta, prea ne intalnim si de Paste…:)
E cam satula lumea de tine , de afacerile tale , de cetatea ta de bolovani care si incepe sa se darame si papagalii de austroungari cu zulufi….Alba Iulia nu e numai afacerea ta cu cetatea, prin spatele blocurilor sunt mormane de gunoaie si sunt stricate multe locuri de joaca ale copiilor. Asociatiile de proprietari de la blocuri fac afaceri mari, in floare, primaria, care trebuie sa le controleze le ocroteste…
Pentru asta esti platit, prietene…sa rezolvi problemele orasului oarecare si nu sa iti faci campanie in plina sarbatoare sfanta.

si cealalta capitala e Clujul, nicidecum Alba Iulia…sau tu tot mai speri ca se muta capitala in oraselul tau oarecare cu cetate , de unde incep sa cada deja caramizile , dupa recentele restaurari pe muuulti bani… 🙂

gheorghe 1 mai 2016 at 9:58

Daca mai prinzi un mandat, ceea ce nu ar fi indicat, cred ca o sa fi canonizat…daca nu de ortodocsi, macar de catolici…ca iti sta bine cu aura luminoasa, facuta din imagine…:)
ce frumos ar suna, sf. Havaje…:)

IANCU REMUS 1 mai 2016 at 18:22

Mă oamenilor da răi sunteţi, după ce v-a convenit să fiţi transformaţi în mocani de nişte lepre PDListe, acuma vă legaţi de acest mustăcios, care a făcut fericiţi pe urmaşii grofilor că pe banii românilor a reabilitat o serie de simboluri austro- ungare, mai bine rămâneţi tot mocani. VORBA UNUI PRIMAR IDIOT DE LA ARIEŞENI MAI JOS CĂ ÎN LOC SĂ VOTEZE UN ROMÂN CARE ÎI COMUNIST , E VORBA DE PONTA, MAI BINE REABILITEAZĂ PALATUL PRINCIAR A LUI MARIA ARMĂSARILOR.

Bulă 1 mai 2016 at 21:20

@IANCU REMUS

„PRIMAR IDIOT DE LA …”

IDIOT mai poti fi si tu ipochimenule!

Intrebarea zilei 2 mai 2016 at 8:25

Primarele ssta a ajuns sa-si creada propria propaganda ???! Auzi d-ta ….”cealalta capitala” ?! A cui bre ?

Obs. 2 mai 2016 at 10:23

Nume: „Intrebebarea zilei”?! Esti cam tâmpit.

„A cui bre?”
A mătii!