Ziarul Unirea

VIDEO Ion Dumitrel: “Eu nu mă duc la vot!”

PNL - Alegeri Locale Partiale - 27 iunie

Secretarul general adjunct al PDL, Ion Dumitrel, a declarat astăzi, în conferinţă de presă, că nu va participa la referendum motivând că nu vrea să contribuie prin votul său la îndreptarea României către Rusia deoarece nu ştie cum vor interpreta Ponta şi Antonescu votul său în dimineaţa zilei de 30 iulie.

“A merge la referendum înseamnă să girăm ilegalităţile făcute de guvernanţi în ultima perioadă, recunoscând că pasii USL sunt cei corecti când nu este asa”, a spus, la rândul său deputatul Clement Negruţ . Democrat-liberalul a mai precizat că îşi menţine opinia că ar fi o greşeală ca oamenii să fie îndemnaţi să nu participe la vot însă a dat de înţeles că, deşi se va prezenta la urne, nu va pune ştampila pe un buletin de vot.

ELIT

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!”

Klaus Iohannis, MESAJ de Anul Nou 2021:”Reîntoarcerea la normalitate este tot mai aproape!” Președintele Klaus Iohannis a transmis un mesaj… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

26 Comentarii

HH 19 iulie 2012 at 13:54

CE GANDIRE ” STRAMBA” , CE MOTIVE ABERANTE !
DOAR MERGAND LA VOT, VALIDAND REFERENDUMUL, SITUATIA DIN TARA ESTE „TRANSATA” INTR-UN FEL SAU ALTUL SI NU MAI CONTINUA ACEST HAOS FOARTE DAUNATOR ATAT SOCIAL CAT SI ECONOMIC !
MERGETI LA VOT ESTE UN DREPT PENTRU CARE UNII SI-AU DAT VIATA !
SUNTETI LIBERI !

super 19 iulie 2012 at 13:57

corect!

Dorin 19 iulie 2012 at 14:16

Haos e in capul tau !Cine participa la votul de la referendum , legitimeaza toate abuzurile facute in ultima luna de aceasta alianta comunista-toxica USL , cu al sau regizor-securistul Dan Voiculescu .

of 19 iulie 2012 at 15:38

Dumitrel a depasit recordul. A rostit cinci cuvinte: „Eu nu merg la vot”. Desi nu sunt grele, cele cinci cuvi9nte reprezinta o premiera pentru impiedicatul nostru presedinte de CJ

Sa ii amintim acestui personaj plicticos si mediocru, faptul ca dansul a fost ales de cei care au mers l;a vot si nu de cei care care nu au mers.

Dar prostia sta la masa consiliului judetean…..

Stareta 19 iulie 2012 at 14:04

Frumos exemplu dati.Atunci oamenii de rand ce sa faca ?Sa va urmeze exemplul?Si atunci cand se va termina tot taraboiul creat ?Cand se va instala linistea si institutiile vor putea lucra si pentru noi?Va place in ce haos ne aflam? Si nu cred ca l-am creat noi alegatorii. Ci tot voi, ca nu va mai satura Dzeu. de putere.Rusine sa va fie.Am uitat ,voi nu mai stiti de asa ceva.

Dan 19 iulie 2012 at 14:17

Eu sunt un om liber, deci merg la vot si o sa merg de cate ori se va vota in Romania !!!!!

????? 19 iulie 2012 at 14:23

Ei trebuie sa demonstreze ca au sustinere populara pt. tot ce fac. Ei trebuie sa convinga electoratul sa vina la vot. Ei au cerut referendumul. Practic absenteismul inseamna respingerea referendumului. Basescu nu trebuie sa arate nimic! E presedintele ales al romanilor. Mergand la vot nu faci decat sa-i ajuti sa obtina cvorumul necesar validarii. Nu noi trebuie sa convingem populatia tarii ca Basescu e presedintele Romaniei. Fara noi vor fi putini. Vor frauda cu cifre mici, mai usor de verificat. Boicotul e solutia!

HH 19 iulie 2012 at 22:08

FALS „BOICOTUL ESTE SOLUTIA”, PENTRU CA AVAND CURTEA CONSTITUTIONALA ACEASTA A INTRODUS ACEST CVORUM DE PARTICIPARE, CARE MAI EXISTA DOAR IN RUSIA, PENTRU A IMPIEDICA DEMITEREA LUI BASESCU !
DEMOCRATIA ESTE , TREUIE SA FIE PARTICIPATIVA, TREBUIE SA DECIDA CEL CARE PARTICIPA !

Player 19 iulie 2012 at 15:08

…daca ar gandii macar 50% ca dumneavoastra , probabil ne-ar fi mai bine.

Plici ! 19 iulie 2012 at 15:12

Nici eu nu merg la vot! Nu merg la nici un vot, de ce sa merg ?! Daca merg, se schimba ceva in tara asta, nu stiu daca in bine sau in rau, dar se schimba. Ori eu nu vreau sa se schimbe nimic. Vreau sa ramanem tot ultimii in UE in ce priveste nivelul de trai, vreau sa avem in continuare cele mai mici salarii, vreau sa ne balacarim ca si pana acum, vreau sa ramana tot Taticu suprem sa ne conduca, vreau ca de la toamna sa revina Roberta, draga de ia, sa ne arate ea „numaratoarea”, sa revina Udrea si ea draga noua, sa ne mai faca o gondola, un bazin olimpic, un parc in padure, un teren de sport, ceva acolo, ce importanta are ca toate astea nu pot fi folosite, sa vina iar Videanu, Berceanu si toti ceilalti „baieti de baieti”, mai o bordura, mai o pavela, mai o minciuna, mai o hotie, mai o diversiune, orce, numai tot ei sa fie, ca uite ce fac astia de acum – „umbla” la TVA, umbla la CAS, umbla la somaj, cica vor sa le micsoreze pe toate si ce se va intampla atunci, va fi vai si amar de noi, cum sa le micsoreze cand noua ne plac sa fie mari! Deci, sa fie clar, de aceea nu merg nici eu la vot, pentru ca nu vrea sa se schimbe nimic! VOrba lu unchiu Boc : – „pusca si cureaua lata, ce barbati eram odata” si uite, s-au trezit de-al-de Ponta si Antonescu sa ne strice noua linistea. Ce crestere a nivelului de trai le mai trebuie si la astia? NU, nu le vom da nici o sansa, nici macar sa incerce nu-i vom lasa, de aceea nu ma duc la nici un vot…!!!

MIRCEA TRIFU 19 iulie 2012 at 15:18

BRAVO D-LE DUMITREL!!ATI SPUS-O!ASTA era de fapt toata povestea P.D.L.A improscat cu noroi ROMANIA in toata EUROPA,a mintit cu ipocrizie toate cancelariile europene avand un singur SCOP.Sa gaseasca o solutie BAGABONTEASCA sa scape de vointa POPORULUI care nu-i mai vrea.SA NU MEARGA LA VOT.

19 iulie 2012 at 15:39

Nu va fie frica si CICLOPUL pica !

Leanu 19 iulie 2012 at 15:51

Preşedintele a fost ales de o majoritate , în mod democratic..Nu dorim să-i întrerupem mandatul , cum nu am luptat nici pentru demiterea mult mai incapabililor Iliescu sau Constantinescu…Cine scoate sabia , de sabie va pieri şi el. Aşa să le ajute … Voiculescu !!!

Deci nu mergi la vot,dar poate vi cu al de langa tine pentru propaganda parlamentara... 19 iulie 2012 at 18:13

Oricum de data asta faceti aproape ce vreti voi pdelistilor,dar la parlamentare o luati ca Bute de la alegatorii saraci in proportie de 80 %….Atunci sa va vedem…….

apoliticul 19 iulie 2012 at 18:38

Indiferent daca il sustineti sau nu cred ca in cativa ani o sa ajunga sa locuiasca la Aiud si o sa-i dam chiftele cu prastia.
P.S. se spune ca cei care nu se prezinta acum la vot sint cei care au votat-o pe EBA europalamentar.

Status Quo 19 iulie 2012 at 19:10

Vezi ca pana in cativa ani daca votezi DA (asa cum fac aia suparati sau aia care n-au inteles o iota din ce se petrece in tara zilele astea) o sa fie greu sa gasesti chifle pentru tine mancariciule, darmite pentru aruncat la penitenciar. Vorba vine…

Scrie si tu ceva fara uratenii bai apoliticule.
E greu, asa-i? Te doare mana.

Dement Albut 19 iulie 2012 at 18:58

Ati dat ordin in unitate sa nu iasa nimeni la vot? Sa traiti dom’colonel!

Votant 19 iulie 2012 at 19:55

Dumitrel si toti din alba sau aiurea, ca moldovan si vasilca si marinela damian cu sotu – hotu de motorina si cristea si badea si bugnaru si podaru si stoica, cu daciana si stanescu, capac vinteler, cu androneasca si sandu, cu baciu, maretu’, cu dr moldovean, cu toti incapabilii de profesionalism, dar experti in afacetri oneroase, cu profit doar pentru ei, pentru toti acestia si altii neenumerati cu numele, dar prezenti in viata noastra grea, stati acasa; definitiv.
Sila.
va stimez, dl Trif M.

ANI 19 iulie 2012 at 22:40

Tot asa sa va indemnati electoratul slab de inger si in toamna la alegerile parlamentare d-le colonel , drumos din partea dvs.

ITA 19 iulie 2012 at 23:57

ANI, ti-am mai atras atentia de 2 ori ca sa ai grije cum scrii pentru ca stai foarte prost la capitolul ortografie . Te citez ” drumos din partea dvs. „

Putin 20 iulie 2012 at 8:16

Eu ma duc la vot si votez DA.
E un exercitiu democratic. M-am saturat de viata care o duc . Nu-mi fac sperante mari , pleaca ai vostri- vin ai lor, vai romanule popor. „Viata la borcan, viata de sobolan , viata traita-n van” citez din Chilian, asta traiesc 70% dintre romani. Daca nici acum NU DAM UN SEMNAL PUTERNIC „STAPANILOR” DE LA BRUXELLES,CA SUNTEM UN POPOR SI NU O MASA MANEVRATA DE UN MARINAR SMECHER, daca nici in toamna la parlamentare nu veti vota o schimbare radicala filtrand calitatea fiecarui parlamentar TRIMIS IN CAMERE , atunci , DEGEABA EVOCAM INAINTASII.

Nelucu 20 iulie 2012 at 5:56

Nu mergi la vot, de frica ca pica Basescu.Pe tine cine te-a ales?Nu cei care au participat la vot?Hahalera!Frumos exemplu dai!Participarea la vot,este un drept constitutional pe care il exprima orice cetatean,cu drept de vot.Cine nu respecta constitutia aici?Frumos exemplu dai in Ardeal,oltene!ilieficu

Dorin 20 iulie 2012 at 7:36

Cine va impiedica , mai frustratilor … ,pardon- NEMULTUMITILOR de Base , sa mergeti la vot si sa-l demiteti ?Daca sunteti atat de multi , de ce va temeti ca nu veti realiza cvorumul ? Nu aveti decat sa va mobilizati si sa faceti jocul comunistilor Ponta si Antonescu si ale securistului Voiculescu , precum si ale puscariabililor din parlament .Sunt curios cati din cei 18,3 mil de alegatori , sunt pacaliti de aceste hiene rosii mentionate mai sus :))

ion 20 iulie 2012 at 11:30

mai nenorocitule tu vorbesti de comunism, pai cine este veriga comuniosta ruginita ultima dealtfel dupa 22 de ani BASESCU acest drogat care [***] de asta e un nebun cum nu am avut in delungul istoriei in tara noastra. ponta si antonescu nu au nici olegatura cu comunismul deci din cauza aceasta nu ii vreti.Cine este stolojan si monica macovei nu a au fost cei mai oribili comunisti nenorocitule.

editat de Admin

daca as fi crezut ca faci parte din anturajul lui Basescu si chiar ai sti detaliul respectiv, nu ti-as fi sters respectiva remarca. ai grija, e usor sa defaimezi…

Status Quo 20 iulie 2012 at 12:23

Ion. Reloaded.

Te miri cum le poate capu’ debita urateniile astea. Un talmes-balmes de acuzatii halucinante, uratenii, minciuni combinate cu jumatati de adevar. Marca Romania Mare.

carbune 20 iulie 2012 at 12:03

Esti un las! Tu n-ai fost ales prin vot? Zi-mi acum nu mai esti mare administrator, dupa cum te laudai in campania electorala, ci om politic? La fel si Hava! Sunteti oameni politici atunci cand va convine in rest va dati mari administratori! Iudelor! Te inchini in fiecare noapte la icoana Basescu! Indracitule!