UPDATE/FOTO: Accident rutier în Alba Iulia: Coliziune între două autoturisme pe Calea Moților

Traficul a fost restricționat, vineri, la ora prânzului, pe Calea Moţilor din Alba Iulia, în urma unui accident rutier.

Potrivit polițiștilor este vorba despre o coliziune între două autoturisme. În urma impactului 3 persoane au fost rănite și primesc îngrijiri medicale.

ELIT

UPDATE 1: Accidentul a avut loc la ieșire din Alba Iulia spre Micești.  Au fost implicate un Opel Zafira și un Taxi (Renault), ambele înmatriculate în Alba. Cele trei persoane rănite au fost transportate de urgență la Spitalul Județean.

UPDATE 2: Din primele cercetări efectuate la fața locului a rezultat că taximetristul, care rula pe direcția Alba Iulia – Micești, a efectuat un viraj la stânga, moment în care a fost surprins de Opel-ul care venea regulamentar pe sensul opus. Cei doi șoferi și doi pasageri din Taxi au suferit traumatisme care au necesitat consult și tratament medical de specialitate. O a patra persoană, care inițial a refuzat consultul medical, a solicitat ulterior efectuarea radiografiei.

FOTO: Dragoș SUCIU

[Gallery not found]

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

12 Comentarii

Dorin 27 decembrie 2013 at 14:36

in articolul scris de dumneavoastra sunt mai multe greseli….una taxiul nu este inmatriculat in Alba ci in Bucuresti…..a doua gresala initial ati spus ca sunt trei victime dar doua fraze mai jos ati spus ca sunt 4 victime si inca una adica a cincea care a cerut o radiografie…..ce sa mai credem…?

Globetrotter 27 decembrie 2013 at 14:49

Asa-i Dorin, ai dreptate…ce sa credem? Informatiile ajung eronate la noi…deci nu avem nevoie de astfel de informatii.

j 27 decembrie 2013 at 14:49

@Dorin

ziarele nu fac decat sa reproduca comunicatele de presa pe care le primesc de la IPJ Alba ! Daca aia scriu „minuni” in ele este normal sa apara inexactitati si in articole.

Dorin 27 decembrie 2013 at 14:57

@ J…..daca ziarele reproduc comunicatele de presa ce le primesc la redactie si nu le verifica este oarecum neprofesional…datoria celor din redactie care scrie pe site este de a vorbi cu fotoreporteru care este la locul faptei si sa ii zica datele precis….se vede din poze ca taxiul nu este inmatriculat in Alba are numar de inmatriculare de Bucuresti si in articol spune ca „Au fost implicate un Opel Zafira și un Taxi (Renault), ambele înmatriculate în Alba.”

ghita 27 decembrie 2013 at 15:00

tot timpul taximetristii zic ca ei sunt soferi profesionisti dar ei fac cele mai aiurea accidente,se cred regii soselelor…poate politia ar mai vigilenta cu ei…ajung la spital oameni nevinovati…

DILĂRU 27 decembrie 2013 at 19:13

Ce sa mai zici … probabil si politistii au dost numărați ca victime…

vasi 27 decembrie 2013 at 19:26

trebuia sa se intample cu jmecherul soselelor de la Florea ,numai saptamana trecuta facea smecherii pe sosea spreTeius de ziceai ca el e REGELE soselelor dar Politia Romana se face ca nu vede.

EU 27 decembrie 2013 at 22:16

Ai dreptate Vasi ca si eu l-am vazut in Teius

Dni 27 decembrie 2013 at 23:16

Ciudat accident. Sunt unii taximetristi cam rai si chiar in toamna am avut o neplacere cu unul din ei la giratoriul Horea cu Motilor. Venea dinspre stadion sa coboare in centru, eu dinspre Hotel Cetate sa cobor tot in centru, m-am incadrat pe prima banda sa intru in giratoriu, m-am asigurat si el istetul a inceput sa clanxonexe ca de ce nu ii dau prioritate ca unui rege ca vroia sa foloseasca ambele benzi pentru a parasii giratoriul; ca cea de la axul drumului pe care deja se afla, nu ii era suficienta. RAUTATE animalica ce sa mai. Cat despre accidentul asta cred ca soferul cu opelul putea evita porcaria taximetristului… sunt totusi 3 benzi late… sper sa nu fi fost la mijloc rautatea romaneasca. Astia suntem… Rautatea ne trage rau in jos din pacate si rar mai vezi bunatate si ingaduinta.

Marian 28 decembrie 2013 at 8:27

Buna…am citit si eu parerile dvs…dar vreau sa completez ca desi unii taximetristi sunt asa precum spuneti…cam lipsiti de bunul simt…nu puteti spune ca toti sunt la fel…! Totul depinde zic eu de caracterul si educatia fiecaruia…unii au mai mult bun simt…iar altii…mai putin…sau chiar deloc…!!! Cred ca aceeasi poveste e peste tot…si in politica e la fel…pana la urma totul se rezuma la caracterul fiecaruia…daca este moral sau nu…!!! Eu am lucrat taximetrist in AB si cateodata vreau sa va spun k e f greu…ganditi-va numai la cate ore de munca petrece un taximetrist in masina sa…eu am av un program de 24 de ore cu 24…deci cum credeti ca e…?!!! Poate omul acela bietul a fost obosit si el…sau poate da chiar a comis o gresala grava…ce sa zic…oricui i-se poate intampla…!!! Eu vad taximetria ca un job f.obositor si plin de riscuri…!!!vb din propria-mi experienta…!!! Si da e nevoie de mai mult bun simt in Romania peste tot…!!!,aici unde sunt acum in U.K acesta se poate vedea peste tot pe unde mergi…asa ca dragi romani…daca vrem o schimbare cu adevarat…mai intai trebuie sa incepem cu noi insine si cu educatia ce o dam copiilor nostrii…!!!

incredibil 28 decembrie 2013 at 21:57

Nu se poate asa ceva !!!!!!!!!

Pai nu ai voie 24 ore sa stai la munca fara a avea anumite schimbari in program {odihna,hrana,etc}…..Asa practic taximetristii sunt bombe pe roti…..

Patitu' 28 decembrie 2013 at 11:45

Toti taximetristii lui Florea sunt dobitoci,fara exceptie.Probabil li se trage de la faptul ca patronul este tare pe piata si nu le e frica de nimeni.Pot paria ca unii dintre ei nici nu au permis de conducere.Cat despre respectarea legii …