Social-democratul Horațiu Clepan se pregătește să preia șefia SC Electrica SA SDEE Alba

Vicepreşedintele PSD Alba Iulia, Horațiu Clepan, este pe cale să devină unul dintre cei mai tineri directori la o firmă cu capital de stat din Alba – SC Electrica SA SDEE. Potrivit unor surse numirea se va face oficial peste numai câteva zile. Acesta îl va înlocui pe Ioan Perju care a ocupat funcția de director în ultimii 8 ani.

Horațiu Clepan este inginer, consilier local în municipiul Alba Iulia și este asociat majoritar şi administrator la firma ”Intermed” SRL Alba Iulia care se ocupă cu transporturi rutiere de mărfuri. Este căsătorit și are doi copii.

ELIT

Potrivit declarației de avere deține mai multe suprafețe de teren moștenite în 2009 (intravilan – 1.000 mp în Alba Iulia, extravilan şi agricol, de 10.000 mp, respectiv 3.700 mp) și jumătate dintr-o casă de 1.200 mp, obținută tot prin moștenire. Nu are depozite în bănci, însă are un credit de 10.000 de euro scadent în 2017.

ADEZIUNE PLUS ALBA

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

Comunicat de presă Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă și dezvoltată

Beniamin Todosiu, deputat USR-PLUS: În 2020 am declanșat revoluția bunei Guvernări. În 2021 continuăm să construim o Românie dreaptă, modernă… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Comunicat de presă: PNL Alba nu negociază funcții. Posturile din deconcentrate trebuie ocupate prin concurs

După cum am afirmat încă din timpul campaniei electorale, PNL Alba nu negociază funcţii, ci susţine ocuparea, pe baza principiului… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Părerea ta contează: Vicepreședintele Comisiei pentru Educație și Cultură din Parlamentul European, Victor Negrescu, vă invită să vă spuneți opinia despre viitorul educației

Europarlamentarul de Alba, Victor Negrescu, invită persoanele interesate de îmbunătățirea sistemului educațional să răspundă la mai multe întrebări, în cadrul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi ai acestui an!”

Marcel Ciolacu, MESAJ de Anul Nou: ”Au vrut să subjuge România în 2020. Nu i-ați lăsat. Românii sunt adevărații eroi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

18 Comentarii

YYY 8 martie 2013 at 14:37

De ce nu spuneti ca nu este inginer de profil electric ? Macar deca era de profil mecanic mai intelegeam dar sa pui un inginer de imbunatatiri funciare director la electrica mi se pare cam aberant. Voua nu ? Dar ce mai conteaza… ceea ce a inceput PDL si kiorul acum 5 ani se pare ca este dus la desavarsire acum de USL, adica distrugerea totala si ireparabila a ce a mai ramas functional din Romania! Ma intreb daca in cativa ani o sa mai avem o tara in care sa traim…

bilnd 8 martie 2013 at 15:38

Jeguri umane. Ati mazilit un profesionist la CAS, acum puneti la pamant un exemplu de profesionist. N-am nicio treaba cu politica, dar asa ceva e nepermis.

gugustiucul 8 martie 2013 at 16:20

foarte profesionist …..nea Perju !!!! super tare omu .

profesionistu mason 8 martie 2013 at 20:22

Auzi profesionalisti….ha ha !
Perju era uitat de pe vremea lui Johnny Rus director pt ca avea relatii si la „frati” si la „cadre”, asa ca nu mai mancati ….
Alalalt era uitat de pe vremea taranistilor la casa de sanatate, de parca nu mai era-n lume altul ca el.

@ bilnd 8 martie 2013 at 18:49

Ai mare dreptate. Doi profesionisti inlocuiti cu incepatori. Ma intreb oare nu-i greu sa stii ca esti paralel cu noul job, inlocuiesti pe unul care isi stia meseria si ai sute de angajati care fac diferenta?! Nu ti-e teama ca preiei o institutie care functioneaza bine si in scurt timp o pui pe butuci, nu ca asa vrei, ci pentru ca nu stii si drept urmare nici nu reusesti s-o faci sa functioneze ca pana acum?

iliescu 8 martie 2013 at 17:01

tre sa se mai nasca un chior sa scapam de PSDisti…deh au ministerul energiei…
dragosin a asteptat 10 ani saracu’…

dolfi 8 martie 2013 at 19:13

feciorul asta stie ceva despre curent? ala electric ma refer, ca celalalt e usor de produs si e gratis! Sau inca punem dobitoci in functii importante??

Ovidiu 8 martie 2013 at 22:21

Stati linistiti, institutiile acestea nu au nevoie de directori, oamenii din randul 2 si pana la femeia de serviciu fac treaba sa mearga, aceea sunt adevaratii profesionisti, nu tiriplicii astia ce se perinda prin asemenea functii de conducere. Exista regului, proceduri pe care daca fiecare le respecta, directorul nu face decat sa-si ia leafa, sa faca manevrele pentru care e pus acolo, nu trebuie sa inventeze el un nou curent electric, el este de fapt acel electron liber care „conduce curentul”. Oare nenea dir. stie cu ce semananca aceasta meserie pentru ca de la soferie la energie e ca din cretacic in evul mediu.

doru trifan 8 martie 2013 at 22:24

Pentru yyy:nu este inginer , este economist.

CETATEANUL CONTRIBUABIL. 8 martie 2013 at 22:34

Asta arata a inginer vagabond si nu a inginer … electric !

ianos 9 martie 2013 at 4:51

Felicitari DOMNUL PERJU si fruntea sus. In viata este un moment cand trebuie sa te mai odihnesti. Nu merita sa te consumi.
Partidul e`n toate si`n ceea ce sunt….

AVRAM IANCU 9 martie 2013 at 11:54

Ma bucur ca a fost inlocuit Perju .Am participat la un concurs pentru un post de electrician si cu toate ca aveam o pregatire si experienta mai buna ca ceilalti si am stiut tot ce s-a cerut la examinare nu am obtinut postul.ERA PREGATIT PENTRU UN OM FARA EXPERIENTA IN DOMENIU, POSTUL FUSESE CUMPARAT.

adi 9 martie 2013 at 12:26

Nici n are sens sa te indignezi…este o numire pur politica.Asta e unul din principalele motive pentru care asteptam privatizarea cu mare nerabdare.

Floarea Leonida 9 martie 2013 at 13:45

Felicitari pentru dl.Horațiu Clepan.am avut ocazia sa il intalnesc pe acest domn si este un om minunat,atat el cat si sotia dumnealui,de baieti nici nu mai zic!!!felicitari inca odata!!

Eu zic 10 martie 2013 at 15:00

De la foaia de parcurs la sectiunea conductorului e mult drum ….de parcurs pana sa sti s-o alegi
In rest asa le punem pe butuci pe toate

curentul electric 12 martie 2013 at 13:48

Băi Floareo,tu scrii acelaşi lucru pe toate site-urile. Ce-ai zice să se curenteze ăsta in primele două zile de şefie ? Ai ?

Ovidiu 11 martie 2013 at 11:49

Căutaţi-i un post călduţ şi la celălalt neterminat de Bogdan Medrea că să puneţi la adăpost încă un neisprăvit.Se poartă!Lichele înfipte politic te miri pe unde şi ei săracii habar n-au de nimic.Ţara-i pe tobogan!!!!!!!

Sustinator 11 martie 2013 at 12:57

Din categoria de lingau „profesionis” al regimului PDL-ist dl Perju si-a dezvoltat un super business de reconectare la reteaua de energie electrica (contra cost bineinteles) pt care noi/voi fraierii ii „bagam” bani frumosi in buzunar :))))))….daca vii se pare ok ceea ce se intampla propun sa-i dam dl Perju un premiu gen „magna cum laude” pt merite deosebite si pt „desavarsirea” termenului de profesionist. Horatiu mult mult succes si sa nu uiti ca in Romania ne conducem dupa dictonul „gura bate c***”