Senatorul PNL de Alba Teodor Atanasiu pe ”lista scurtă” de propuneri pentru șefia Ministerului de Interne

Liberalii au pregătit o listă scurtă pentru şefia Internelor. Potrivit citynews.ro, cea mai probabilă variantă pentru înlocuirea lui Radu Stroe este senatorul PNL Teodor Atanasiu.

Preşedintele liberalilor din Alba a mai fost ministru al Apărării în perioada 2004 – 2006, în primul Guvern Tăriceanu şi apoi preşedinte AVAS sub conducerea aceluiaşi prim-ministru, fiind parlamentar la al doilea mandat consecutiv şi unul dintre cei mai vechi lideri judeţeni ai PNL din ţară.

ELIT

El ar putea să fie însoţit la Bucureşti de şeful poliţiei Alba, Ioan Căbulea, în calitate de secretar de stat. Căbulea a mai îndeplinit o astfel de demnitate şi în Guvernul Ponta 1.

Sursa: citynews.ro

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

Te-ar putea interesa și:

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

16 Comentarii

Bula 4 februarie 2014 at 19:19

Doi baieti buni la toate. Atanasiu care cat a fost ministru a facut cea mai mare realizare a vietii dumnealui: A desfintat Brigada de Vanatori din Alba Iulia pentru care merita multe laude. Chestorul Cabulea de si a facut revolutia in mutatura parintilor de pe dealul Plesii Manastirii este revolutionar cu acte in regula. Pacat ca nu merge si Florin Roman dansul find cel mai pregati ca sa conduca departamentul pentru situatii de urgenta nou creat. In fata veritabilelor calitatilor de sef de departament pentru situatii de urgenta pe care domnul Roman le are si doctorul Arafat isi scoste palaria.

Horea 4 februarie 2014 at 21:13

@Bula

O fi „bun” Atanasiu dar nu va fi validat de … Basescu.
Au ei impreuna o problema mai veche.

eba 5 februarie 2014 at 12:39

Pana una alta io cre ca tata nul accepta pa Atanasiu asta ca are o problema cu iel. Ca io asa cred ca de cand era Atanasiu la Aparare tati nu il agrea (oau! ce cavant destept am folosit … oare sunt desteapta?!). Da si io cre ca tati inca ii poarta sambetele (cre ca si duminecele) lu Atanasiu. Da ca va spun ca de cand a scapat Atansiu de dosaru de la DNA cu referendumu tati e foc si para. … Doamne fereste! ia stai ca io acu mi dau seama … io cre ca lu tati i se pregateste ceva … off off si io ca proasta stau si bag commenturi in loc sa ma duc sa i pregatesc si io macar o cafea. Hai pa dragi mei cititori ma duc ma duc ca am o treaba … mare

Horea 5 februarie 2014 at 13:28

@eba

Nu esti tu cumva „micul pedelist?” Sau ai trecut la PMP?

P.S. „tati” le-a cerut viitorilor magistrati sa-l judece in linia legii. Adica, nu deasupra ei.

Horea 5 februarie 2014 at 13:30

De ce-mi este blocat (respins) raspunsul pentru „eba?”

Bail Request 5 februarie 2014 at 14:01

Eba, scumpete, dacă tot ai o treabă … mare de făcut, eu cred că ar fi bine să o faci pe tati tău, ce zici ?!!

Horea 5 februarie 2014 at 15:32

@Bail Request

Te-ai grabit cu comentariul pentru …eba!
Daca imi aparea comentariul meu (oare cenzurat?) ai fi inteles mai bine cele expuse de eba.
Banuiesc ca „eba” e cel care cu mai mult timp in urma se semna cu „micul pedelist”. El expunea acest gen pamfletar, lasand impresia falsa ca ar fi un analfabet.
Eu il astept (o astept!) sa ne lamureasca.

Horea 5 februarie 2014 at 15:36

Alo, domnul ADMINISTRAROR?

Ce se intampla cu comentariile mele?
Ii dadeam un raspuns, in termeni DECENTI lui
Bail Request.
Si, surpriza! Nu apare comentariul! De ce?

k22 4 februarie 2014 at 20:01

Stati linistiti ca ministru de interne va fi numit Mircea Roșca (presedinte PNL Prahova). Nu se risca nimeni sa-l nominalizeze pe penalul de Atanasiu… si sa-l respinga basescu.

Ghita Gainar 4 februarie 2014 at 20:11

Cabulea si Eutanasiu, tusea si junghiul!

Ghita Gainar 5 februarie 2014 at 13:42

Apropo Eutanasiule, da cu Piticul Atomic, ce faci, nu il duci la Bucuresti, ca sa ai „menajaria completa? Fa „un care de asi”, ia-l si pe Sañedru langa tine, ca poate ca are mai multe sanse, sa faca un „Club de Hora Calugareasca” la interne, ca in comisia parlamentara, nu a avut sanse!

gogu 4 februarie 2014 at 21:54

La cati incompetenti au fost, sunt si-or sa fie-n guvernul condus de dottore chiar n-are loc si nenea fonfaiosu oare gurita lui n-ar manca ceva dolarei si euroi, el saracutul nu are dreptul sa-si rotunjeasca conturile si sa faca aia mare…ce rai sunteti!

Mocanu 4 februarie 2014 at 21:54

Iar apar astia doi nereformati,dar cand ei vorbesc ii intelege cineva ? Tineret,nu batrani si care zic ca-s bolnavi…Ponta trezeste-te bre.

cristian 4 februarie 2014 at 21:59

Eutanasiu si Gunoiul marilor proiecte

dana 5 februarie 2014 at 16:40

vai de noi, nu e asta cel ce nu a facut nimic cat a fost la aparare? ba mai mult a ifacut mai mult rau albei?

elector turmentat 5 februarie 2014 at 17:32

iupi!
mie-mi place privirea galesa a lui Eutanasiu . face echipa buna cu Copy-paste ! Un frumos si un cinstit ! (lista e luga , caci guvermul e plin de oameni minunati ) Suntem electori fericiti !
desi eu cred ca sunt electron , nu elector ,sttt. sa nu mai spuneti la nimeni…