Se trage cortina peste turul Ligii a IV-a *Derby-ul rundei, Performanţa – Şurianu Sebeş *Campioana de toamnă se decide la Ighiu şi Daia Română

Surianu Sebes - Euro Spring13În acest weekend se dispută partidele contând pentru ultima etapă a turului Ligii a IV-a, miza fiind câştigarea titlului de campioană de toamnă. După eşecul din derby-ul cu echipa condusă de Adorian Himcinschi, liderul Mureşul Vinţu de Jos mai are numai două puncte avans şi de disputat o întâlnire dificilă la Daia Română. Evenimentul rundei se va produce însă la Ighiu, unde sunt pe poziţii de forţă două dintre protagonistele stagiunii, urmăritoarele primei clasate, Performanţa (locul secund, cu 32 de puncte) şi Şurianu Sebeş (poziţia a 3-a, cu 30 de puncte). Oaspeţii sunt pe val, cu 9 întâlniri fără înfrângeri (8 victorii şi o remiză), au produs primul eşec pentru Euro Şpring, iar amfitrionii ţintesc să învingă pentru a putea spera, în contextul unei remize la Daia Română, că vor termina în frunte prima parte a campionatului. Un alt meci interesant va fi la Şpring, o confruntare între cea mai bună defensivă (gazdele, cu numai 12 goluri primite) şi a doua ofensivă a eşalonului (Olimpia Aiud – 41 de reuşite).

Programul: *sâmbătă, 29 noiembrie, ora 14.30: CS Ocna Mureş – ACS Pianu, FC Miceşti – Cuprirom Abrud; *duminică, 30 noiembrie, ora 11.30: Performanţa Ighiu – Şurianu Sebeş, CIL Blaj – Rapid CFR Teiuş; ora 14.30: Dalia Sport Daia Română – Mureşul Vinţu de Jos, Euro Şpring – Olimpia Aiud, Energia Săsciori – CSO Cugir, Viitorul Sântimbru – Inter Ciugud

Metalurgistul Cugir – Viitorul Cluj 2-3 (1-0), în ultima rundă a turului în play-out | „Roș-albaștrii”, eșec după ce au condus cu 2-0!!!

Eșec neverosimil pentru Metalurgistul Cugir, 2-3 (1-0) pe propriul teren cu Viitorul Cluj, asta după ce gazdele au condus cu 2-0 și au primit 3 goluri în actul secund în mai puțin de 10 minute În minutul 15, căpitanul gazdelor, Tudor Șaucă a deschis scorul (șut din voleu), iar Vitinha (60, reluare cu capul la […]