SC Apa CTTA SA Alba ne anunță ”cu respect” că se scumpește apa!

Albaiulienii vor trebui să scoată din această lună mai mulți bani din buzunar pentru a plăti apa potabilă consumată. Societatea Apa CTTA Alba a notificat consumatorii, persoane fizice și asociații de proprietari noile tarife practicate începând cu data de 1 ianuarie 2013.

Astfel, pentru apă noul tarif este de 2,93 de lei (3,63 lei cu TVA) iar pentru canal: 2,79 lei (3,46 lei cu TVA). Notificarea nu spune nimic despre prețul ”apei meteo”, respectiv apa de ploaie (pe care o plătim, aproape lunar, în funcție de  raportările Institutului Național de Metrologie și Hidrologie), astfel încât presupunem că acesta rămâne neschimbat.

ELIT

Aritmetic, pentru că societatea care prestează serviciul de furnizare a hotărât că TOATĂ apa care curge la robinet ajunge în canal, albaiulienii vor plăti, în total, 7,09 lei pe metrul cub consumat.

Societatea mai precizează că noile tarife au fost aprobate de către Asociația de Dezvoltare Intercomunitară ”Apa Alba”, prin Hotărârea nr.13/27.12.2012 și avizate de către ANRSC.

ADEZIUNE PLUS

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

VIDEO| PERCHEZIȚII în Alba și alte județe din țară într-un dosar cu acuzaţii de fals de monedă: Cum opera gruparea infracţională

Ofițerii BCCO Piteşti au efectuat marţi, 12 ianuarie, mai multe percheziţii domiciliare, în judeţele Alba, Sibiu, Arad şi Bacău, într-un… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL| 3.697 cazuri noi de coronavirus în România. Bilanțul total ajunge la 676.968 de îmbolnăviri

Marți, 12 ianuarie 2021, Grupul de Comunicare Strategică a dat publicității noul bilanț al pandemiei de COVID-19 în România. Până… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Alba Iulia REVINE la SCENARIUL ROȘU. Incidența de infectare a ajuns la 3 cazuri/1000 de locuitori

Deși carantinarea Municipiului Alba Iulia a „dat roade” în ceea ce privește scăderea numărului de persoane infectate, orașul nostru a… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Comuna Stremț în scenariul ROȘU, Ocna Mureș, Cetatea de Baltă și Sântimbru în scenariul GALBEN. Măsuri pentru următoarele 14 zile stabilite de CJSU Alba

În urma ședinței Comitetului Județean pentru Situații de Urgență, s-a dispus menținerea în scenariul roșu a localității Stremț și în… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

OFICIAL: Starea de alertă, PRELUNGITĂ cu încă 30 de zile: Măsurile și restricțiile care vor trebui respectate

Prelungirea cu 30 de zile a stării de alertă, începând de miercuri, 13 ianuarie a fost aprobată de către Guvernul… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

DOCUMENT| Orașul Abrud SCAPĂ de restricții. Incidența de infectare a scăzut sub 1,5/1000 de locuitori

Datorită scăderii incidenței cazurilor de coronavirus sub 1.5 la mie, orașul Abrud scapă de restricțiile impuse prevenirii răspândirii noului coronavirus,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

61 Comentarii

dolfi 5 februarie 2013 at 20:01

pai da ca, doar curvistinele se tin cu bani multi…si prostimea are nevoie de apa!

adriaan 6 februarie 2013 at 20:35

sa-si bage”respectul” undeva,…. astia!

alecsandri 5 februarie 2013 at 21:14

dolfi,sper sa te cunosc intr-o zi.sa vad cum arata o persoana atat de frustrata,cum imi pari tu.numai comentarii negative postezi de fiecare data.e nasol!

Horea 5 februarie 2013 at 22:06

Cum ar putea omul, de aceasta data, sa gandeasca pozitiv cand, pretul apei UZATE e aproape acelasi cu a apei CURATE (e doar un aspect!)!

dolfi 5 februarie 2013 at 23:58

care-i treaba mosule? te simti? ai vreo curvistina plantata printr-o firma de partid cum e apa ctta???
La stiri sumbre si pline de vesti negative sau mai grav, minciuni vopsite frumos ce-ai vrea, sa-ti scriu o compunere despre Bambi? Lasa ipocrizia ca nu-ti vine bine!

SirIce 6 februarie 2013 at 8:39

Daca stam sa o luam pe alta parte dam 2.5 lei pe 2l de apa plata si 3.6 lei pe 1000 l ni se pare mult.

bobo 6 februarie 2013 at 14:11

si acolo e jaf! dar eu nu cumoar apa minerala sau plata,ca nu imi permit..in ritmul asta,n-o sa mai beau decat apa de ploaie..

adriaan 6 februarie 2013 at 20:31

7 lei si cativa bani e m3 de apa CTTA!!!nu 3!!

athanasiu nu are morte.e imortal 6 februarie 2013 at 14:05

sau nu are dreptate? dolfi,sunt cu tine!Asa este,curvele se rin cu multi bani,e o nerusinare si un jaf cu un bun pe care natura ni l-a dat din plin!!Rusine,si ar trenui careva sa mearga cu ei in instanta!Sa vedem cum justifica jaful!

colonelu' gogu 5 februarie 2013 at 21:41

intreb si eu asa ca sa ma aflu in treaba:

tov. colonel dumitrel in a carui parohie este apa ctta ce are de spus sau este foarte ocupat cu diplomele de mare om de cultura?

Status Quo 5 februarie 2013 at 21:56

Dumitrel tace!
Tac toti ca porcu-n cucuruz!

bobo 6 februarie 2013 at 14:14

dai lui octos diploma,sa demonstreze ce?modest,modest,foarte modest nea Juvete..asa e cand doar sşugarnicia si lipsa de coloana e apreciata.Halva stie cum e ,ca e jupanul..

Status Quo 5 februarie 2013 at 21:54

1MC apa = 7 lei

De ce? Aici nu se stie nimic. Se scumpeste si atat!

Ca asa (vrea muschii) APA CTTA respectiv Consiliul Judetean Alba (caruia ii apartine APA CTTA) in frunte cu stimabilul enjener Dumitrel.

De fapt ”ACTIONARUL CJ ALBA” suntem noi locuitorii judetului Alba. Care, cel putin pe moment, nu avem ce face sa stopam BATAIA DE JOC a APA CTTA care continua de cativa ani.

Si va mai continua – parerea mea pana la 10 lei/mc.

De ce? C-asa vrea APA CTTA.

In loc sa bata judetul pe la manifestari culturale mesie enjinier Dumitrel ar trebui sa se preocupe de APA CTTA.

Am fi muuult mai castigati.

Asta e. Daca nu ne putem organiza sa facem ordine la APA CTTA, platim.

Unirea, de ce nu trimiteti pe cineva la APA CTTA sa ne explice bataia de joc.

Astea-s probleme judetului.

??? 6 februarie 2013 at 14:27

Pt ca asta ati votat fraierilor! Acum, ii criticati pina si voi, aia care lingeati dorsal pedelacheii ? Va trebuit tot pedelacheii la municipiu si judet iar acum asta sa suferiti! La societatea de apa si canal se afla ingramaditi toti raposatii, dati afara de prin diferite functii si agentii si aia iau salarii, nu gluma. Platesc apoi diferite persoane din afara pt diferite proiecte pt. care angajatii sunt KO si uite asa banii se cheltuiesc anapoda. Cateodata,banii se cheltuiesc si pe masini tari, care nu au nimic de a face cu furnizarea apei.Poate vine odata si odata si schimbarea primarilor si presedintilor politici si se vor limpezi apele TULBURI cre ne sunt livrate de aceasta asociatie.

Status Quo 6 februarie 2013 at 16:21

Bai ???,
tampitii aia pe care i-ai votat tu in campanie n-au deschis gura despre problema apei in judet.

Nu cumva trebuiau sa discute in campanie despre problema apei, sopre exemplu. Au facut-o? Nu! De ce?

Lamurit?

adriaan 6 februarie 2013 at 20:28

bune punctat!! au asteptat,hotii,sa treaca alegerile,ca sa scumpeasca apa!!Daca ne spuneau cum si ce,mai schim,bam! pricuc cei doi,bihoreanul Halva si olteanul dumitrica nu mai pupa VECI vot de la mine..Veci!

ion 5 februarie 2013 at 22:05

Traseul apei potabile din pamant in pamant prin intermediul nostru =6,92 RON mai scumpa decat benzina care se prelucreaza.Asta am vrut asta avem

Horea 5 februarie 2013 at 22:26

In sfarsit domnule Ion iti citesc un comentariu intelept!

Sugestiva comparatia dintre cele doua fluide.

SirIce 6 februarie 2013 at 8:51

Atunci hai sa bem benzina sau ne facem fantani ca doar traim in evul mediu oricum. Tara e plina de prostie rafinata si semidocti care o ard de destepti ce sunt.

bobo 6 februarie 2013 at 14:36

nu…hai sa bem o apa la un pret platibil! Nu jaf!

gogomanul 6 februarie 2013 at 9:34

Singura diferenta e ca 1mc = 1000 l
deci apa e de 1000 de ori mai ieftina ca benzina.
O fi sugestiva comparatia intre fluide, dar nu are relevanta ca si pret.

Horea 6 februarie 2013 at 10:04

Da, ai dreptate.
Furios fiind, din cauza atator mariri de preturi, judecata mi-a jucat feste.

Anomin 6 februarie 2013 at 12:08

1 l de benzina = 6 lei dar apa e 1mc….daca nu intelegi 1 mc=1000 l de apa:) deci care e comparatia….plus ca si apa nu iti vine la robinet exact asha cu o iei din natura…ca trece si ea prin anumite filtre…si are o distanta destul de mare de parcurs…

Mary 5 februarie 2013 at 22:12

Bine macar ca aflam de prin ziare ca se scumpeste apa. Unele asociatii de proprierati, nu afiseaza (nu au mai afisat de 3 ani) tabel cu situatia fiecaruia ce plateste, cat…Habar nu avem ce achitam…

ody 6 februarie 2013 at 6:56

Luați exemplul d-lui primar din Ciugud care se zbate să scadă prețurile la apă și canal,acolo se vede că se vrea să scadă prețurile,aici se vede că se poate să ne păcălească!

alin 6 februarie 2013 at 8:26

Apa mai scumpa decat benzina!!!!!!!! UNDE ESTI TU TEPES,DOAMNE? Pana una alta ne trag toti tepe! Rusine celor care aproba asa ceva!!!!!!

SirIce 6 februarie 2013 at 10:40

„Buna” judecata ai. Compari 1l benzina cu 1000 l apa.

SirIce 6 februarie 2013 at 8:48

De curent nu zice nimeni nimic, de gaz iarasi. De apa ca se scumpeste cu 2 lei facem toti mutre. Atunci hai sa nu ne spalam, oricum in cativa ani Romania se va scrie Rromania.

Horea 6 februarie 2013 at 12:03

Desigur dle.Sirlce ca-ti aperi (prin comentariile de mai sus) institutia de unde iti castigi painea.

Nu-i chiar atat de mult 2 lei pentru apa potabila.
E insa extrem de MULT pentru apa menajera uzata.

E ABSURD, pe de alta parte, sa socotesti ca in canalizare ajunge aceeasi cantitate de apa cu cea , inregistrata de apometru, potabila!!!

Ana-Maria 6 februarie 2013 at 18:50

este foarte mult 2 lei, pentru că este dublu
preţului. ia să spună stimabilul cât reprezintă în procente din preţul apei acei 2 lei! reprezintă mai mult de 50%!

dan 6 februarie 2013 at 8:59

eu sunt de parere ca apa care curge la robinet nu e potabila.

alexandru 6 februarie 2013 at 9:37

apa ctta este o regie de publica, care arde la greu banul public pe neveste si firme de partid.un pret enorm platit pentru o apa potabila adusa relativ ieftin dintr-o zona montana, si epurata la standarde numai de apa ctta stiute.o regie care are intreg patrimoniul constituit din investitii publice-DECI DIN IMPOZITELE NOASTRE.
ps: pentru individul care ne indeamna sa trecem pe benzina: titeiul este extras, transportat, prelucrat, aditivat si disttribuit, iar benzina are 60% din costul ei accize, in consecinta pretul la apa potabilaadusa cu teava platita de mine mi se pare astronomic.in plus cei care stau la case platesc sume imense pentru apa de ploaie, eu personal am ajuns la recordul de a avea factura de apa mai mare decat factura de curent.apa ctta ramane o vaca de muls pentru un grup imens de profitori, la fel ca spitalul judetean, salprest srl samd.
In campanie domnul roman ne promitea ca se va implica in rezolvarea acestei probleme.sper sa o faca acum, mai ales ca are o gramada de timp liber fiindca guvernul sau a sistat toate finantarile investitiilor publice iar capitala europeana culturala va fi in cu totul alt oras.si inca un aspect foarte grav pentruabonatii apa ctta: prin proiectul de mediu pe care l-a accesat anul trecut, aceasta regie s-a angajat sa creasca tarifele in fiecare an.binenteles ca domnii care au negociat proiectul au uitat sa ceara parerea si abonatiilor.

gigi de la gaze 6 februarie 2013 at 9:55

eu nu inteleg inca un lucru: de ce sunt costurile apei reziduale asa de mari cand statia de epurare de la Mures e varza???

alexandru 6 februarie 2013 at 10:22

pentru ca e un mod legal de a afce bani pentru regie.ei pretind ca au costuri mari cu transportul si epurarea apelor uzate.sa nu mai spun ca pentru apa pluviala ar trebui sa existe un sistem separat de colectare, apa pluviala fiind curata, ea necesitand doar transport si nu epurare.dar mia trist e faptul ca actionarii acestei regii isi dau mereu acordul pentru scumpirea apei.

Manitu 6 februarie 2013 at 10:52

Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Apa-Alba este condusa de un Consiliu Director format din trei persoane:

1. Mircea Hava – presedite;
2. Ion Dumitrel – membru;
3. Horatiu Josan – membru.

Iti dai seama cine aproba toate aceste majorari de preturi, fara fi nevoie de aprobarea consiliilor (locale + judetean) din care fac parte cei trei!!!

Comentarii …

Status Quo 6 februarie 2013 at 12:26

Esti sigur?

Si eu stiam ca Hava e unul dintre cei care sunt implicati indirect in treaba asta cu APA CTTA.

De unde apa era cam 1/3 – 1/2 (vara) din factura de curent apa am ajuns ca apa sa fie cea mai mare factura. Aprox 1,5 din cea de curent.

Asta e rezultatul comasarii apei judetene intr-o hardughie denumita APA CTTA.

Nesimtitii care au promovat asta trebuiau sa ne spuna ca daca se vor face investitii vom ajunge sa platim de 3 ori mai mult la apa.

Manitu 6 februarie 2013 at 13:17

Sunt foarte sigur, @Status Quo!

Sediul acestei Asociatii se afla in cladirea in care a fost Banca Nationala, et. I, cladire in care functioneaza acum „Pasapoartele”, „Cartile de identitate” etc., care se afla la parter. Aici se poate lua legatura cu Directorul acesteea, dl. Besoiu Ion, care, daca este gasit, poate sa-ti confirme cele spuse de mine.
Exista si un Statut al acestei Asociatii (pe care il am) unde scrie clar ca hotararile, deciziile aceastei Asociatie sunt luate de cele trei persoane din Comitetul Director.

Vrei sa afli mai multe?

Status Quo 6 februarie 2013 at 16:12

Da, vreau!

Vreau sa aflu cum functioneaza porcaria asta de ”Asociatia de Dezvoltare Intercomunitara Apa-Alba” si ce mama draqului de rol are ea in toata jecmaneala cu apa din judet.

Problema e: ce putem noi, ca si consumatori face in cazul asta? Avem vreo parghie?

Are cineva propuneri la concret?

Ca de comentat e simplu.

Costel* 6 februarie 2013 at 17:08

Sa traiasca mult si bine Presedintele Consiliului Director dl. Mircea Hava. Apa CTTA a mai scumpit odata apa in vara pentru a acoperi cheltuielie cu campania de la alegerile locale a domnului Primar.

alinaM 6 februarie 2013 at 17:46

Deci Hava si Dumitrel? E bine de stiut, le voi mai da votul la Pastele cailor> La fiecare majorare aprobata cred ca iau comisioane babane,doar asa se explica „bunavointa” lor. Tara de hoti de ti-e scarba sa mai traiesti intre atatia ticalosi.

bobo 6 februarie 2013 at 20:06

ce astepti de la niste injineri facuti la gramada? niste … barate

cristina 6 februarie 2013 at 10:52

Acum ma dumiresc si eu amarita de ce la ultima factura mi-au facturat doar 2mc de apa…………….
Sigur urma majorarea, nimic nou sub soare asa fac si cei de la gaz, electrica iar noi platim ca prostii.
Fratiilor cit mai rabdam tot ce ne fac alesii de azi si de ieri??
Cred ca ar trebuii sa facem urgent ceva daca nu pentru noi pentru copii nostrii.
Daca am fi uniti si n-am plati nici o utilitate toti, cateva luni poate s-ar mai gindi tovarasii astia ce fac.
Dar cred ca au uitat un lucru sa ne spuna ca directiva apartine Uniunii Europene.
Acum jurnalistii ar putea sa ne ajute ,
mai multe astfel de articole sau sustinerea unui protest general.

Fara scumpire,nu ajung salariile directorilor ? 6 februarie 2013 at 11:20

Nu e permis sa se sumpeasca apa data de D-zeu ca directori si directorasii (cati mai sunt ca parca se auzea ca-s 7 odata) sa aibe salariile babane si tancurile de masini.Sa se publice salariile si sporurile directorilor d-le Dumitrel si Negrut ca-s de-ai vostrii !Va blesteama lumea ca e prea saraca.

bobo 6 februarie 2013 at 14:47

si ii ajunge blestemul..vor disparea ei de pe firmament..in fond,cine … e si dumitrel asta..daca-l iei la bani marunti,un mare ioc..

Aristotel 6 februarie 2013 at 11:41

Pe copii pune-i sa invete limbi straine si… valea. Tara asta nu mai are nici o sansa.

wu 6 februarie 2013 at 11:53

apa din alba-iulia este mai scumpa ca in timisoara-bucuresti-cluj!!! cum naiba e posibil asa ceva? a, ajuns apa mai scumpa ca, curentul!

Axinte 6 februarie 2013 at 12:18

Domnilor sunt localitati in judet, unde nu exista statii de epurare, la calcul ati procedat gresit pentru care APA.CTTA.S.A. va fi dat in judecata chiar daca director economic la firma este cine este,stim ca olteni sunt avizi dupa functi si bani dar asta,nu inseamna ca-si batjocoresc,populatii de pe raza unor localitatii din judet chiar daca au aprobare de la Autoritatea Nationala de Reglementare pentru Servicii Comunitare de Utilitati Publice care precizeaza la canalizare-epurare numai in localitatile unde acestea sunt efectiv prestate, asa ca va rog sa reactualizati pretul la canal.

Status Quo 6 februarie 2013 at 12:23

de pe apaalba.ro in binecunoscuta limba-de-lemn

Rezultate si beneficii

Obiectivul global al Proiectului este acela de a imbunatati infrastructura de mediu in domeniul apelor uzate in Judetul Alba. Obiectivul general al Proiectului inglobeaza urmatoarele aspecte:

Respectarea in totalitate a Directivelor UE si a legislatiei romanesti in domeniul alimentarii cu apa, a colectarii si epurarii apelor uzate;

Cresterea gradului de acoperire a populatiei cu servicii de alimentare cu apa si canalizare pana la 100% in aglomerarile respective;

Cresterea capacitatii institutionale locale de implementare a proiectelor.

Implementarea Proiectului va aduce beneficii in termeni de extindere si modernizare a retetelor de ape si ape uzate, dar si de modernizare a componentelor existente de infrastructura.

Modernizarea infrastructurii va aduce beneficii atat pentru SC APA CTTA SA Alba, (asta DA!!!)

prin reducerea costurilor de operare, reducerea pierderilor si un management eficient al resurselor de apa, cat si pentru consumatorii finali, (ei pe draqu!!!)

prin cresterea gradului de conectare la sistemele de furnizare de apa potabila si canalizare si prin imbunatatirea calitatii serviciilor furnizate de catre Operatorul Regional.

avraam 6 februarie 2013 at 12:32

APA CTTA este o firma romaneasca care detine monopolul apei in jud. Alba si ca atare isi permite sa expoloteze cetatenii , in care birocratia a devenit experta in justificarea cheltuielilor.
Este o firma nereformata, are caracter de clan plina de privilegiati si de odraslele lor care storc sistematic cetateanul.
Daca distibutia gazului nu era privatizata 1 mc de gaz-combustibil nobil- nu ar fi costat 1,24lei ci ar fi fost mai scump ca apa.E-ON s-a adaptat conditiilor impuse de ANRE si mentine pretul gazului la cote minime prin micsorarea cheltuielilor administrative si de productie pana la limita la care se asigura functionalitatea.IN CONCLUZIE STRAINII NE EXPLOATEAZA MAI PUTIN DACAT ROMANII!!!!!!!!!!!!!

bobo 6 februarie 2013 at 14:09

Apa CTTA e o firma de smecheri,care ne sug sangele! o banda de „amigos” care cred ca D-zeu le-a dat lor apa ,sa ne-o vanda noua la pret de aur!

HDD 6 februarie 2013 at 13:28

Captarea, tratarea si distributia apei potabile precum si colectarea si tratarea apei uzate si a namolurilor costa. Costurile, numite de operare, pot fi impartite in: salarii, consumabile, energie, mentenanta, taxe de concesiune si altele.
In principiu, in urmatoarele 3 decenii, tariful atat pentru apa cat si pentru canalizare va creste si se va egaliza in tot judetul. Ar trebui sa creasca si venitul mediu pe gospodarie asa incat ponderea alocata acestei utilitati sa se mentina intre 3-5%.
Vazand is facand.

Aristotel 6 februarie 2013 at 13:36

Aha. Si la Bucuresti, apa vine din Bulgaria? La Timisoara de la sarbi? Cum de acolo e mai ieftina? Costuri de operare sunt cumva mai mici sau…?

avraam 6 februarie 2013 at 14:08

Corect ar trebui creat context concurential si in acest domeniu astfel incat eu ca cetatean sa nu fiu captiv si sa pot sa-mi aleg furnizorul de apa.Daca detineti monopolul si nu se creaza concurenta calitatea serviciilor scade si pretul de monopol creste!

Trebuie 1 director si nu mai multi plus neamurile lor 6 februarie 2013 at 14:33

D-le Ponta la CTTApa ar trebui doar 1 singur director si fara neamuri angajate ca de ne suparam spunem despre toate vesisoarele,cumnatii,verii,vecinii acestor directori….de tragi o basina contra (pdl) rapid afla seful mare ori directorasii.S-au angajat in acest fel ,,cuibar de neamuri,,,oare aici ANI sa bage incopatibilitate.Nu scumpiti apa ca conductele sunt de pe vremea lui Ceausescu si doar salarii mari va trebuie !

avraam 6 februarie 2013 at 15:31

Actiunea,, NEPOTII SI NETOTII”
Strangerea rudelor la un loc este o traditie politica si institutionala in Romania .Sistemele sunt INCHISE IAR CONCURSURILE SUNT PENTRU EI DOAR O FORMALITATE.
Statul trebuie sa combata monopolurile si cartelurile daca vor ca economia de piata sa functioneze iar societatea sa prospere.

Daca ??? 6 februarie 2013 at 14:47

Si daca unor primarii ca cea de la Sugag, Sasciroi sau Sebes, pe teritoriul carora curge raul Sebes si sunt amplasate cele 2 fire de conducte pt apa, le-ar trece prin cap sa puna taxe pe apa, asa cum fac unii care pun bariere la statiunile de pe litoral ? Un primar destept al Sebesului ar fi trebuit sa puna el monopol pe apa raului, nu sa o ofere gratuit altora ! Darasa, marele doctor inginer, s-a subordonat ca tampitul asociatiei miseilor de la Alba Iulia. Daca il ducea capul, ar fi facut din Sebes un El Dorado al judetului. Asa… acum sebesenii platesc demult apa majorata si le ramine doar sa il injure in fata pe fostul primar nechibzuit.

Status Quo 6 februarie 2013 at 16:08

Pe dr.ing.ec. Galbenel l-a durut fix in kur de ce se va intampla cu apa sebesenilor va fi preluata de miseii de la Alba Iulia.

A cedat-o si acum vedem consecintele.

Pe el il durea capu’ de gainaria lui nu de Sebes. Da-i draqului pe prosti, sa plateasca!

Numai ca prostii or sa-l ia la oua in cap intr-o buna zi.

Pe el si pe magnificul Hava care se pare a avut un rol in porcaria asta.

adriaan 6 februarie 2013 at 20:19

gainarul nu numai ca n-a adus un euro pentru sebes,desi pentru gainaria lui si-a tras 2 milioane euroi fonduri europene,dar ne-a vandut pe nimic lui CTTA,care imediat si-a dublat pretul apei.ce nevoie aveam noi de CTTA?Zero! dar gainatzul si-a batut joc de noi! In loc sa lucreze pentru sebeseni,ca de-aia era platit,si inca bine,isi rezolva afacerile din primarie..hain ins..

udatu 6 februarie 2013 at 18:40

Masina primarului din Blaj este inscrisa pe ctt APA, cumparata in timp de criza, probabil cadou de la Dumitrel

adriaan 6 februarie 2013 at 20:12

poate er trebui sa punem mana pe ….,sa ne facem dreptate…sa cream o noua traditie,pe langa cea a statului in genunchi in fata nulitatilor care cica ne conduc..se aude,tovaraii?poate explodeaza mamaliga…intrebarea e cat trebuie sa ne mai chinuiti,ca sa dam afara tot ce avem pe gusa?!!?

vaisle 6 februarie 2013 at 21:57

noi latram aici ca prostii si ei fac ce vor…sa va fie rusine…nesimtiti ce sunteti…anul trecut nu a plouat 6 luni si am platit apa de ploaie…suntem singura tara din lume unde se plateste apa de ploaie…chiar asa de prosti ne cred dobitocii de la primarie….sa va dau multa …UE…si dupaia beti un pahar de apa!!…NESIMTITILOR SI GOLANILOR!!…AVEM CEA MAI SCUMPA APA DIN TARA…NIMENI NU SE SESIZEAZA??….CE SALAR AI DOMNULE DIRECTOR DE LA APA??