S-a stabilit cum joacă pe teren propriu echipele din Liga 4 | Sezonul debutează vineri, la Daia Română

Cu 14 echipe la start, după ce la un moment dat a fost în calcul și formula cu 16 combatante, Liga 4 din Alba va pleca la drum în primul weekend al lunii viitoare.

Asociația Județeană de Fotal a anunța zilele în care echipele din cel de-al 4-lea eșalon vor evolua pe teren propriu, după cum urmează: *sâmbătă după masa: GT Sport Alba Iulia, Voința Stremț, Industria Galda de Jos, Kinder Teiuș, CS Zlatna (poate suporta modificări, în funcție de nocturnă), Cuprirom Abrud (6 formații); *duminică dimineața: Performanța Ighiu; *duminică după masa: CIL Blaj, Energia Săsciori, Spicul Daia Română, Viitorul Sântimbru, Hidromecanica Șugag, Viitorul Vama Seacă, Inter Unirea (7 grupări).

În consecință, programul rundei inaugurale este: *vineri, 2 septembrie, ora 17.30: Spicul Daia Română – GT Sport Alba Iulia; *sâmbătă, 3 septembrie, ora 17.00: CS Zlatna – Energia Săsciori, Kinder Teiuș – Inter Unirea, Cuprirom Abrud – Hidromecanica Șugag, Industria Galda – Viitorul Vama Seacă; *duminică, 4 septembrie, ora 17.00: CIL Blaj – Voința Stremț, Viitorul Sântimbru – Performanța Ighiu.

Într-o partidă amicală disputată în Slovenia, divizionara terță CSM Unirea Alba Iulia a pierdut cu FC Ittihad Kalba (din primul eșalon al Emiratelor Arabe Unite), scor 1-2 (0-2). Fetița, intrat la pauză a marcat golul „alb-negrilor” (49), asta după ce în prima repriză s-au consemnat reușitele lui Yasser Hassan (7) și Salem Rashid (41). Gruparea […]