S-a încheiat prima grupă a Campionatului Mondial *Olanda şi Chile, în optimi, campioana en-titre Spania merge acasă

olandaDe puţin timp s-a încheiat prima grupă a Campionatului Mondial din Brazilia, de la ora 19.00 disputându-se ultimele meciuri ale Grupei B din care au făcut parte cele două finaliste a ediţiei din 2010, Spania (câştigătoarea trofeului) şi Olanda.

Vicecampioana mondială, Olanda a câştigat grupa B, cu 9 puncte, reuşind să câştige toate meciurile, aceştia fiind urmaţi de Chile, sud-americanii adunând 6 puncte. Spania, campioana în exerciţiu a fost decepţia acestui turneu final, reuşind o singură victorie, în ultimul meci, scor 3-0 contra Australiei. Olanda şi Chile aşteaptă meciurile de la ora 23.00 pentru a-şi afla oponentele din optimi, care se aleg între Brazilia, Mexic şi Croaţia.

ELIT

Tudor Stan

Te-ar putea interesa și:

Surprize în Cupa României! Victorii pentru Inter Ciugud şi Limbenii Limba (Liga a 5-a), remiză la Stremţ

Surprize furnizate de echipele din Liga a 5-a, în etapa a doua a Cupei României, victorii pentru Inter Ciugud şi… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

FOTO| Aur și argint pentru Ana Rodean și Mihaela Acatrinei, de la CS Unirea, la Campionatul Național de Marș

Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia s-a impus categoric în proba feminin, senioare, a Campionatului Național de 20 de kilometri marș,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

CS Unirea Alba Iulia a reuşit un bilanţ extraordinar la Campionatele Naţionale de marş de la Piteşti, pe distanţa de… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

“Uraganul” Bianca Valc, atletă originară din Aiud, pregătită de antrenoarea Ioana Bozdog şi legitimată la CSŞ Blaj, a reuşit o… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

CS Universitatea Alba Iulia, marea favorită a viitoarei stagiuni în Liga a 4-a, a fost ţinută în şah la Galtiu,… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Campionul Cupei României la box din 2020 îl face „K.O” pe maestrul emerit  Nicu Paștiu : „a cules ceea ce au sădit alții”

Campionul Cupei României la box din 2020 îl face „K.O” pe maestrul emerit  Nicu Paștiu : „a cules ceea ce… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

România a câștigat opt medalii în prima zi a Campionatelor Balcanice de Atletism. La ce probe sportive s-au obținut perfomanțele… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Atacantul cugirean Marian Codrea a semnat cu FC Brașov

Atacantul cugirean Marian Codrea (n. 1999) a făcut un pas în față în privința carierei, fotbalistul de sub Drăgana semnând… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro