// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

REZULTATELE la Olimpiada satelor la matematică 2018, adresată elevilor din mediul rural, etapa judeţeană Alba

Inspectoratul Şcolar Judeţean Alba a transmis rezultatele la etapa judeţeană Alba a Olimpiadei satelor la matematică, un concurs adresat elevilor din clasele V-VIII, din mediul rural.

Rezultatele:

Clasa a V-a

Elev / Şcoala / Punctaj

Ungur Răzvan – Școala Gimnazială ”Nicolae Drăgan” – Galda de Jos – 16

Ștefan Pavel – Şcoala Gimnazială Șugag – 12,5

Onețiu Dana Letiția – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 8

Ilie Rareș – Şcoala Gimnazială „David Prodan” Săliște – 6

Rîșteiu Dana Antonia – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 4

Drăgan Filip – Școala Gimnazială „Iuliu Maniu” Vințu de Jos – 4

Fodor Elisa Diana – Liceul Tehnologic Jidvei – 3

Clasa a VI-a

Elev / Şcoala / Punctaj

Comșa Darian Nicolae – Școala Gimnazială ”Ion Breazu” Mihalț – 26

Bodea Sebastian – Școala Gimnazială Săsciori – 19,5

Decean Radu Adrian – Liceul Tehnologic Jidvei – 8,5

Hristea Răzvan – Școala Gimnazială Vadu Moților – 8

Marian Ioan Dragoș – Școala Gimnazială Poiana Vadului – 7

Rîșteiu Raluca – Școala Gimnazială Gîrde – 3,5

Clasa a VII-a

Elev / Şcoala / Punctaj

Goia Darius – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 16

Borodi Andreea – Școala Gimnazială „David Prodan” Săliște – 10,5

Dura Georgiana – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 7,5

Pașca Cristian – Școala Gimnazială  ,,Nicodim Ganea” Bistra – 3,5

Rîștei Petru Dan – Școala Gimnazială  ,,Nicodim Ganea” Bistra – 3

Clasa a VIII-a

Elev / Şcoala / Punctaj

Anghel Adrian Teodor – Școala Gimnazială „Nicolae Drăgan” Galda de Jos – 25

Muntean Iunia Tereza – Școala Gimnazială ”Iuliu Maniu” Vințu de Jos – 22

Ivan Teodora – Școala Gimnazială „Iosif Sîrbu” Șibot – 21

Corcheș Roxana – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 20

Chitulea Flaviu Emanuel – Școala Gimnazială Benic – 17

Fățan Cristina – Școala Gimnazială Șugag – 16

Tomuș  Adrian – Şcoala Gimnazială „Iosif Sîrbu” Șibot – 9

Balea Diana – Școala Gimnazială „Nicodim Ganea” Bistra – 6

Tolomeiu Emanuela – Școala Gimnazială Poiana Vadului – 3,5

Rîșteiu Răzvan Constantin – Școala Gimnazială Gîrde – 3

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419