// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

REZULTATELE Etapei Naționale a Olimpiadei de Istorie 2018, de la Alba Iulia

În perioada 3- 6 aprilie, municipiul Alba Iulia a găzduit etapa națională a Olimpiadei de Istorie. Festivitatea de deschidere a evenimentului a avut loc marți, 3 aprilie, cu începere de la ora 16.00, la Casa de Cultură a Sindicatelor din Alba Iulia.

Concursul a avut loc la Colegiul Naţional “Horea, Cloşca şi Crişan” Alba Iulia iar potrivit Inspectoratului Școlar Județean următorii elevi s-au clasat pe primele 3 locuri.

Premiul I

Nr.crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea scolara sala Localitatea Judeţul

1 ACIOBĂNIȚEI I. RADU IOAN 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LIVIU REBREANU” MIERCUREA-CIUC HARGHITA
2 BALABAN ANTONIA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 29 GALAȚI GALAȚI
3 BĂLAN ALEXANDRA CĂTĂLINA 8 SCOALA „G.E.PALADE” PLOIEŞTI PRAHOVA
4 CRINGASU I. ANDREEA COSMINA 8 LICEUL TEORETIC ‘ NEAGOE BASARAB” OLTENITA CALARASI
5 DORCA MIHNEA 8 SCOALA” N.IORGA” BAIA MARE MARAMURES
6 FIȚ RAREȘ 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” ALBA IULIA ALBA IULIA ALBA
7 HOZA C.M. LARISA 8 ŞCOALA GIMNAZIALĂ „AVRAM IANCU” BISTRIŢA BISTRIȚA BISTRIȚA NĂSĂUD
8 LEUŞTEAN DIANA GABRIELA 8 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE ŢIŢEICA” DROBETA TR. SEVERIN MEHEDINŢI
9 LUPU ANDRADA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR.7 REȘIȚA CARAȘ-SEVERIN
10 MAILAT V. CLAUDIA CRISTINA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ NICOLAE BĂLCESCU TG-MUREȘ MUREȘ
11 MARIŢA DIANA MIRABELA 8 LICEUL TEHNOLOGIC „ ANGHEL SALIGNY” TURȚ TURȚ SATU MARE
12 MEMU A. FLORINA SORANA 8 LICEUL TEORETIC „MARIN PREDA” TURNU MĂGURELE TELEORMAN
13 MILAN D.B. BIANCA-IONELA 8 SCOALA GIMNAZIALA „AVRAM IANCU” BUCUREŞTI BUCUREŞTI
14 PETRICĂ G. GHEORGHE VLADIMIR 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TAKE IONESCU” RÂMNICU VÂLCEA VÂLCEA
15 RAICU D. BIANCA – ELENA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE BĂLCESCU” PITEȘTI ARGEȘ
16 ROȘCA G. ALECSIS DUMITRU 8 ȘC. GIM. ”AL. ȘTEFULESCU” TG-JIU TG-JIU GORJ
17 SINCU I.D. ADRIANA IOANA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ACADEMICIAN MARIN VOICULESCU GIURGIU GIURGIU
18 STAMATIE ALEXANDRA MIHAELA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I. G. DUCA” PETROȘANI HUNEDOARA
19 ȘORODOC I.A. MATEI GEORGE 8 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI BOTOŞANI BOTOŞANI
20 TĂBĂRAŞ ANDRA 8 COLEGIUL NAŢIONAL “MIHAI VITEAZUL”, SF. GHEORGHE SFÂNTU GHEORGHE COVASNA
21 TOPOR D. ALEXANDRA CRISTINA 8 ŞCOALA GIMNAZIALĂ OSTROV OSTROV TULCEA
22 ȚUGUI COSMIN 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ MIHAI EMINESCU RĂDĂUȚI SUCEAVA
23 ULICI M. ELISA – NATALIA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”LUCIAN BLAGA” JIBOU SĂLAJ
24 VINCENE C. ANDRADA IOANA 8 ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”IOAN BĂDESCU” POPEȘTI LEORDENI ILFOV
25 ANTON C.F. ANDREAS 9 SEMINARUL TEOLOGIC ORTODOX „EPISCOP IOAN POPASU” CARANSEBEȘ CARAȘ-SEVERIN
26 BIOLAN M G IOANA MARIA 9 LICEUL TEORETIC VIDELE TELEORMAN
27 BOBORUŢĂ ROXANA ANDREEA 9 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE ŢIŢEICA” DROBETA TR. SEVERIN MEHEDINŢI
28 GRIGORE C. VLAD IONUT 9 LICEUL TEORETIC ” MIHAI EMINESCU” CALARASI CALARASI
29 HOTCA VLAD MIHAI 9 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE SATU MARE SATU MARE
30 IONIŢĂ BRIANA GABRIELA CAMER 9 C.N. „SPIRU HARET” BUCUREŞTI BUCUREŞTI
31 LORENȚ F. CARINA 9 COLEGIUL NAȚIONAL „EMIL BOTTA” ADJUD VRANCEA
32 LUCA M. DARIA MARIA 9 COLEGIUL NAŢIONAL „LIVIU REBREANU” BISTRIȚA BISTRIȚA BISTRIȚA NĂSĂUD
33 MAȚCU TIMEA 9 COLEGIUL NAȚIONAL „IANCU DE HUNEDOARA” HUNEDOARA HUNEDOARA
34 MIHĂLCEANU GEORGE 9 LICEUL TEORETIC „NIKOLAUS LENAU” TIMIȘOARA TIMIȘOARA
35 MLADIN S. SAMUEL CRISTIAN 9 COLEGIUL NATIONAL ”ECATERINA TEODOROIU” TG-JIU TG-JIU GORJ
36 MUREȘANU ILINCA 9 COLEGIUL NAȚIONAL ”NICOLAE IORGA” VĂLENII DE MUNTE PRAHOVA
37 NIVNEA ALEXANDRU 9 COLEGIUL NAŢIONAL “MIHAI VITEAZUL”, SF. GHEORGHE SFÂNTU GHEORGHE COVASNA
38 OBADĂ I. MELANIA ELENA 9 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI BOTOŞANI BOTOŞANI
39 OLAR A.C. DARIUS ANDREI 9 COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „MIHAI VITEAZUL” ALBA IULIA ALBA IULIA ALBA
40 POPA G. MARIA ALEXANDRA 9 LICEUL ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU,, HOREZU VÂLCEA
41 SZÁSZ A. NORBERT-VALENTIN 9 LICEUL „MARIN PREDA” ODORHEIU SECUIESC HARGHITA
42 TURA DENISA 9 LICEUL”PETRU RARES” TG.LAPUS MARAMURES
43 TURIAN R. MIHAI DANIEL 9 COLEGIUL NAȚIONAL ”SILVANIA” ZALĂU SĂLAJ
44 ȚIȚEI P. PAULA 9 LICEUL TEORETIC „OVIDIUS” CONSTANTA CONSTANȚA
45 ȚOLEA G. ANA-MARIA 9 LICEUL TEORETIC DAN BARBILIAN CÂMPULUNG ARGEȘ
46 VASILE ALEXANDRU 9 COLEGIUL NAȚIONAL GALAȚI GALAȚI
47 VULTUR LAVINIA- CHRISTIANA 9 COLEGIUL NAȚIONAL ”NICOLAE BĂLCESCU” FĂLTICENI SUCEAVA
48 ANDRONIC ALIN 10 COLEGIUL NAȚIONAL ”ELENA GHIBA BIRTA” TIMIȘOARA TIMIȘOARA
49 BALOSIN G. ANA-MARIA – ŞTEFANIA 10 COLEGIUL NAȚIONAL BĂNĂȚEAN ZALĂU SĂLAJ
50 BRÂNZAN S. ALIN PETRU 10 COLEGIUL NAȚIONAL ”SILVANIA” CARANSEBEȘ CARAȘ-SEVERIN
51 DANCIU MARA ELENA 10 COLEGIUL NAȚIONAL „TRAIAN DODA” STREHAIA MEHEDINŢI
52 GHEORGHIAN D. ALEXANDRA VIVIANA 10 C.N. „IULIA HASDEU” IAȘI IAȘI
53 GHIȘA N.Ș. ȘTEFANIA-MARIA 10 COLEGIUL NAȚIONAL ALBA IULIA ALBA
54 GRAMA TEODOR 10 LICEUL TEORETIC ”EMIL RACOVIȚĂ” VASLUI BUCUREŞTI BUCUREŞTI
55 IACOB G. V. CLAUDIA 10 COLEGIUL NAȚIONAL ,,ION MINULESCU” BOTOŞANI BOTOŞANI
56 KOROSSY MELISSA 10 COLEGIUL NAȚIONAL ,,MIHAI EMINESCU” SATU MARE SATU MARE
57 KOVÁCS MINKA KAROLA 10 COLEGIUL NAŢIONAL „DOAMNA STANCA” SATU MARE TÂRGU SECUIESC COVASNA
58 LOLUȚĂ ANA-MARIA 10 LICEUL TEORETIC “NAGY MÓZES” FĂLTICENI SUCEAVA
59 MANDA C. V. IULIA ELENA 10 LIC. T. STEFAN ODOBLEJA PITEŞTI ARGEȘ
60 MÁRTON F. EDE 10 COLEGIUL NAŢIONAL ION C. BRĂTIANU ODORHEIU SECUIESC HARGHITA
61 MOȚA THEONA-MARIA 10 COLEGIUL NAŢIONAL „O.GOGA” TG-JIU GORJ
62 NECHITA R. ȘTEFANIA CRISTIANA 10 COLEGIUL NAȚIONAL ”TUDOR VLADIMIRESCU” TG-JIU ISACCEA TULCEA
63 NIȚĂ ROBERT 10 LICEUL TEORETIC ,, CONSTANTIN BRĂTESCU” ISACCEA PLOIEŞTI PRAHOVA
64 PRODESCU G. VASILE RAREȘ 10 COLEGIUL NAȚIONAL ”I.L. CARAGIALE” HOREZU VÂLCEA
65 RĂPCIANU ILIE 10 COLEGIUL NAȚIONAL ”ANDREI ȘAGUNA” GALAȚI GALAȚI
66 REZEANU I. CRISTINA ȘTEFANIA 10 SEMINARUL TEOLOGIC TURNU MĂGURELE TELEORMAN
67 ROATIS BIANCA 10 ”SF. APOSTOL ANDREI” BAIA MARE MARAMURES
68 RUSU DIANA MARIANA 10 COLEGIUL NAȚIONAL ”UNIREA” LUPENI HUNEDOARA
69 SĂCRIERU R. IOAN NICOLAE 10 LICEUL TEORETIC „M. ELIADE” FOCȘANI VRANCEA
70 TITIANU S.G. VLAD-ŞTEFAN 10 LICEUL TEORETIC ”SPIRU HARET” BISTRIȚA BISTRIȚA NĂSĂUD
71 AGAFIȚEI C. MANUELA LOREDANA 11 COLEGIUL NAȚIONAL ,,ȘTEFAN CEL MARE” BOTOŞANI BOTOŞANI
72 ANTOCE P. SEBASTIAN 11 LICEUL TEORETIC ”GHEORGHE ȘINCAI” IAȘI IAȘI
73 BADEA I. ȘTEFANIA CRISTINA 11 COLEGIUL NAȚIONAL ”COSTACHE NEGRUZZI” HOREZU VÂLCEA
74 BALEA I. IOANA-GABRIELA 11 LICEUL TEORETIC ”SPIRU HARET” ODORHEIU SECUIESC HARGHITA
75 CHIRIAC E MIHAELA 11 COLEGIUL NAŢIONAL „M. EMINESCU” BERESTI GALAȚI
76 CIORNEI PETRUȚ ALEXANDRU 11 COLEGIUL NAṭIONAL ,,IENĂCHIṭĂ VĂCĂRESCU” CURTEA DE ARGEȘ ARGEȘ
77 COROAMĂ ANISIA 11 LICEUL TEHNOLOGIC ”PAUL BUJOR” TIMIȘOARA TIMIȘOARA
78 DAN ALEXANDRA MARIA 11 COLEGIUL NAȚIONAL VLAICU VODĂ BUCUREŞTI BUCUREŞTI
79 GOICEA TUDOR 11 LICEUL TEORETIC ”NICOLAE BĂLCESCU” SFÂNTU GHEORGHE COVASNA
80 GOJE FLORENTIN THEODOR 11 C.N. FRAȚII BUZEȘTI SATU MARE SATU MARE
81 GRECU RĂZVAN GABRIEL 11 COLEGIUL NAŢIONAL “MIHAI VITEAZUL”, SF. GHEORGHE HUNEDOARA HUNEDOARA
82 IACOB I. PAUL 11 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” SATU MARE ZALĂU SĂLAJ
83 ILIESCU I. VLAD GEORGE 11 COLEGIUL NAȚIONAL „IANCU DE HUNEDOARA” PANCIU VRANCEA
84 IONESCU MARIAN CONSTANTIN 11 COLEGIUL NAȚIONAL ”SILVANIA” BOLINTIN VALE GIURGIU
85 LUMEZEANU I. CRISTINA 11 LICEUL TEORETIC „IOAN SLAVICI“ CONSTANTA CONSTANȚA
86 LUNGU I. MARIA ELIS 11 LICEUL TEHNOLOGIC DIMITRIE BOLINTINEANU REȘIȚA CARAȘ-SEVERIN
87 MOCANU ALIN – VALENTIN 11 COLEGIUL NAȚIONAL „TRAIAN LALESCU” CÂMPULUNG MOLDOVENESC SUCEAVA
88 NICULACHE G.MIHAI 11 COLEGIUL MILITAR ȘTEFAN CEL MARE TULCEA TULCEA
89 POPESCU ANDREEA 11 LICEUL TEORETIC „GRIGORE MOISIL” TULCEA DROBETA TR. SEVERIN MEHEDINŢI
90 ROHAN D. MĂDĂLINA 11 COLEGIUL NAŢIONAL „TRAIAN” TG-MUREȘ MUREȘ
91 SASU S. AUGUSTIN DUMITRU 11 COLEGIUL NAȚIONAL ”GHEORGHE ROȘCA CODREANU” BÂRLAD AIUD ALBA
92 STANCIU C. ROMINA NICOLETA 11 LICEUL TEORETIC GHEORGHE MARINESCU CALARASI CALARASI
93 ȘERB DARIA IOANA 11 LICEUL TEORETIC ” MIHAI EMINESCU” PLOIESTI PRAHOVA
94 TIMIS BIANCA 11 C.N.BILINGV „GEORGE COŞBUC” BORSA MARAMURES
95 TUCĂ N. MĂDĂLINA TEODORA 11 COLEGIUL NAȚIONAL ” AL.I. CUZA” NOVACI GORJ
96 ŢANC N.L. NICOLETA 11 LICEUL BORSA NĂSĂUD BISTRIȚA NĂSĂUD
97 VOICA C.D. BIANCA-ELIZA 11 COLEGIUL NAȚIONAL ”MIHAI VITEAZUL” TURNU MĂGURELE TELEORMAN
98 ALBU C. ANA MARIA MIHAELA 12 COLEGIUL NAȚIONAL ”UNIREA” TURNU MĂGURELE TELEORMAN
99 ALEXANDRESCU ANDRADA BETINA 12 C. N. „SF. SAVA” CARANSEBEȘ CARAȘ-SEVERIN
100 BIŢĂ IOANA RALUCA 12 COLEGIUL NAȚIONAL „C.D LOGA” BUCUREŞTI BUCUREŞTI
101 BOB D. IOANA MĂDĂLINA 12 LICEUL TEORETIC ”GHEORGHE ȘINCAI” HOREZU VÂLCEA
102 BRUMĂ COSMIN- IONUȚ 12 C.N. „SPIRU HARET” SUCEAVA SUCEAVA
103 CIOCAN CARMEN ELENA 12 C.N. MATEI BASARAB DROBETA TR. SEVERIN MEHEDINŢI
104 CIUCĂ ANA MARIA LAURA 12 COLEGIUL NAȚIONAL “ B. P. HASDEU” BUZAU TOPOLOVENI ARGEȘ
105 CLIPACIUC M. ROXANA 12 COLEGIUL NAŢIONAL PEDAGOGIC „ŞTEFAN ODOBLEJA” BOTOŞANI BOTOŞANI
106 CRĂCIUN M.N. ALINA MARIA 12 LICEUL TEORETIC ION MIHALACHE REGHIN MUREȘ
107 CUCOȘ TEODORA 12 COLEGIUL NAŢIONAL „MIHAI EMINESCU” BOTOŞANI MIERCUREA CIUC HARGHITA
108 FILIP CATALIN 12 COLEGIUL NAŢIONAL „GHEORGHE ASACHI” BAIA MARE MARAMURES
109 MARC G. DENISA-GEORGIANA 12 COLEGIUL TEHNIC ”GHEORGHE ASACHI” ALBA IULIA ALBA
110 MIHALCEA V. GEANI 12 LICEUL TEORETIC ”CAROL I” GALAȚI GALAȚI
111 MIHĂILA MARIA- ALEXANDRA 12 COLEGIUL NAȚIONAL ,, HOREA, CLOȘCA ȘI CRIȘAN” MOTRU GORJ
112 MIHĂILĂ ANDREEA 12 LICEUL TEORETIC ”DUNĂREA” PLOIESTI PRAHOVA
113 NICOLAE I. DAVID 12 COLEGIUL NAȚIONAL” ION LUCA CARAGIALE ” CONSTANTA CONSTANȚA
114 PAPUC ADRIAN 12 COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SFÂNTU GHEORGHE COVASNA
115 POPOVICI S. TEODORA 12 LICEUL TEORETIC ,,PETRE PANDREA” ADJUD VRANCEA
116 RĂDUICĂ BOGDAN-ANDREI 12 COLEGIUL NAȚIONAL „EMIL BOTTA” TIMIȘOARA TIMIȘOARA
117 SAUCA V. MIHAELA-CRISTINA 12 COLEGIUL NAȚIONAL ”NICOLAE BĂLCESCU” TULCEA TULCEA
118 SOMEŞAN O. BIANCA 12 COLEGIUL NAȚIONAL ,,C.D.LOGA” BISTRIȚA BISTRIȚA NĂSĂUD
119 SUCIU DENISA ALEXANDRA 12 LICEUL TEORETIC „GRIGORE MOISIL” TULCEA DEVA HUNEDOARA
120 VAIDA A. DIANA-MARIA 12 COLEGIUL NAŢIONAL „ANDREI MUREŞANU” BISTRIȚA ZALĂU SĂLAJ
121 VARGA ANTONIA 12 COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC „REGINA MARIA” SATU MARE SATU MARE

Premiul II

Nr.crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea scolara sala Localitatea Judeţul

122 ARON V. ROBERT ALEXANDRU 8 SCOALA GIMNAZIALA NR.30 GHEORGHE TITEICA CONSTANTA CONSTANȚA
123 COCOR A. RALUCA 8 COLEGIUL NAȚIONAL IAȘI IAȘI
124 FARCAS ANDREI BOGDAN 8 SCL. GIMNAZIALA NR. 150 BUCUREŞTI BUCUREŞTI
125 VITEL I. IOANA MARIA 9 ”VASILE ALECSANDRI” IAȘI IAȘI
126 GHEORGHE DARIA ALE10ANDRA 10 COLEGIUL NAȚIONAL ”GHEORGHE MUNTEANU MURGOCI” BUCUREŞTI BUCUREŞTI
127 IDRIȘ ELIF 10 COLEGIUL NAṭIONAL ,,IENĂCHIṭĂ VĂCĂRESCU” CONSTANȚA CONSTANȚA
128 ZĂVOEANU MARIA IULIA 11 COLEGIUL NAȚIONAL ”UNIREA” BUCUREŞTI BUCUREŞTI
129 BUZATU FLAVIUS TEODOR 12 LICEUL ,, CONSTANTIN BRÂNCOVEANU,, BUCUREŞTI BUCUREŞTI
130 MOROȘANU G. GEORGIANA 12 COLEGIUL NAȚIONAL GEORGE COȘBUC MOTRU IAȘI IAȘI

Premiul III:

Nr.crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea scolara sala Localitatea Judeţul

131 ILIE -GOGA V. CRISTINA 8 COLEGIUL NATIONAL MIHAI EMINESCU BUCUREŞTI BUCUREŞTI
132 CHETRARI CRISTINA 9 L. T. „AL. VLAHUŢĂ” BUCUREŞTI BUCUREŞTI
133 MAHMOOD AISHA-RO10ANA VIOLETA 10 C.N. NICU GANE FĂLTICENI BUCUREŞTI BUCUREŞTI
134 STOIANOVICI DARIA 11 COLEGIUL NATIONAL „TITU MAIORESCU ” AIUD BUCUREŞTI BUCUREŞTI

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

3 Răspunsuri la REZULTATELE Etapei Naționale a Olimpiadei de Istorie 2018, de la Alba Iulia

  1. Olimpiada 06.04.2018 la 19:34

    Stimată redacţie,

    Dacă cei care vă furnizează informaţiile sunt incompetenţi, nu le mai publicaţi. Riscaţi să păreţi voi incompetenţi.

    Exemplu:
    Nr.crt. Numele şi prenumele elevului Clasa Unitatea scolara sala Localitatea Judeţul
    134 STOIANOVICI DARIA 11 COLEGIUL NATIONAL „TITU MAIORESCU ” AIUD BUCUREŞTI BUCUREŞTI

    Adică Unitatea şcolară: COLEGIUL NATIONAL „TITU MAIORESCU ”
    Sala: AIUD
    Localitatea BUCUREŞTI
    Judeţul BUCUREŞTI

    E de noaptea minţii!

  2. Oana Prisacaru 07.04.2018 la 15:29

    Stimata redactie,
    Ar trebui sa verificati site-ul ISJ ALBA, ati publicat alta lista, total eronata!

    Stimata redactie,
    Ar trebui sa verificati site-ul ISJ ALBA, ati publicat o lista totala eronata!

  3. Olimpiada 2 07.04.2018 la 16:34

    Cum sa puneti la clasa a XI-a 27 de copii,adica mai bine de jumatate din elevii participanti(numarati de mine de la nr.crt.71 la 97) la lista cu Premiul I cand de regula e luat de un singur copil cu punctajul cel mai mare sau mai multi daca au acelasi punctaj cu el/ea!? Asa ceva..