Rămâi conectat

Sport

Performanţa a preluat şefia!

Redactia Ziarului Unirea

Publicat

în

lPerformanţa Alba Iulia – CS Ocna Mureş 1-0 (1-0): Ov. Turuş (43). Profitând de remiza contracandidatelor, trupa lui Sorin Mărginean a preluat şefia; lArieşul Apuseni Baia de Arieş – Perla Jidvei 3-0 (la „masa verde”); lFC Cugir – Cuprirom Abrud 5-0 (0-0): Gruian (61), I. Marcu (71, 82, 84), Al. Duţă (88); lEuropa Alba Iulia – CSO Cugir 1-1 (0-0): G. Jurcă (79)/ Mihu (46); lOlimpia Aiud – Metalul Aiud 0-3 (0-1): Duminică (23), Ov. Popa (78, 83). În derbyul aiudean noul antrenor al gazdelor, Cristian Biro nu a putut stopa a 8-a victorie consecutivă a Metalului; lMureşul Oarda de Jos – Rapid CFR Teiuş 0-2 (0-1): Dreghiciu (22), Cerghedean (81, penalty); lViitorul Sântimbru – Dalia Sport Daia Română 2-1 (0-1): Bratima (56, penalty), Pisoiu (90+1)/ Mihalache (34); lRecolta Galda de Jos – Viitorul Unirea 1-5 (0-2): Lupean (80, autogol)/ N. Popa (2, 38), Fl. Mihalache (48), A. Gabor (56), E. Şandru (90+2). Lungu (Recolta Galda de Jos) a ratat un penalty în minutul 65.
CLASAMENT
1. PERFORMANŢA    24        18        2        4        69-28        56      +20
2. CSO Cugir        24        16        7        1        77-25        55      +19
3. Europa A. Iulia        24        17        3        4        63-17        54      +18
4. FC Cugir            24        13        5        6        81-36        44        +8
5. Dalia Sport Daia    24        11        6        7        38-31        39        +3
6. Viitorul Sântimbru     24        11        5        8        55-40        38        +2
7. CS Ocna Mureş    24        11        4        9        48-38        37        +1
8. Metalul Aiud        24        11        2        11        34-53        35         -1
9. Cuprirom Abrud    24        9        5        10        37-42        32         -4
10. Viitorul Unirea    24        8        5        11        57-67        29         -7
11. Mureşul Oarda    24        8        4        12        33-48        28         -8
12. Arieşul Apuseni    24        8        3        13        46-68        27         -9
13. Rapid Teiuş        24        7        5        12        45-54        26       -10
14. Olimpia Aiud        24        6        2        16        22-53        20       -16
15. Recolta Galda    24        5        2        17        20-69        17       -19
lPerla Jidvei a fost exclusă din campionat pentru două neprezentări
Etapa a 25-a: ljoi, 28 aprilie, ora 17.00: Rapid CFR Teiuş – Olimpia Aiud (în tur, 0-1); lsâmbătă, 30 aprilie, ora 11.30: Cuprirom Abrud – Arieşul Apuseni Baia de Arieş (2-3); lsâmbătă, 30 aprilie, ora 17.00: Viitorul Unirea – Viitorul Sântimbru (1-5), Metalul Aiud – Europa Alba Iulia (1-9), CSO Cugir – FC Cugir (4-2), Recolta Galda de Jos – Performanţa Alba Iulia (0-5); lduminică, 1 mai, ora 17.00: Dalia Sport Daia – Mureşul Oarda de Jos (1-1), Perla Jidvei – CS Ocna Mureş 0-3 (la „masa verde”).


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

FOTO: Viitorul Sântimbru – Inter Unirea 5-1 (3-1), în finala Cupei României, faza județeană! Sărbătoare la Galtiu, trofeu adjudecat după 8 ani!

Dan HENEGAR

Publicat

în

Viitorul Sântimbru a cucerit pentru a doua oară în istorie Cupa României, la 8 ani distanță de la primul trofeu, după un ultim act disproporționat Sărbătoare pentru gruparea de suflet a familiei Hulea, sântimbrenii câștigând de justețe finala, după un meci controlat cu autoritate. Trupa din Galtiu s-a impus fără emoții în finala de pe […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea