”O ceată de moți de pretutindeni” i-au făcut lui Corneliu Olar o melodie electorală

Candidatul ARD Corneliu Olar are o melodie de campanie făcută, dacă este să credem ce scrie în introducerea videoclipului, de ”o ceată de moți de pretutindeni” care cred cu tărie că acesta ”merită un cântec și un nou mandat de deputat al moților”.

Evident, atât imaginile din videoclip cât și versurile melodiei populare ce le însoțesc conțin mesaje numai bune de a mobiliza moții ce preferă inima mov-albastră, să meargă la vot și să ”țină cu unul de-al lor”.

ELIT

Pentru amatorii de karaoke redăm mai jos o parte din versurile cântecului care a fost postat recent pe Youtube:

În decembrie la alegeri/ Nu vota-n zadar/ Ia-ți prietenii și familia/ Și hai cu Olar!/ Votează cu Olar.

REFREN: Și la greu dar și la bine/ Olar este lângă tine/ Știe moților amaru/ Și când s-o umplut paharu…”.

ADEZIUNE PLUS

Ioana SFÂRLEA

Redactor șef
Email: stiri@ziarulunirea.ro

Te-ar putea interesa și:

7 ianuarie: Crăciunul pe rit vechi. Cum sărbătoresc ortodocşii pe stil vechi Naşterea Mântuitorului

7 ianuarie: Crăciunul pe rit vechi. Cum sărbătoresc ortodocşii pe stil vechi Naşterea Mântuitorului Crăciunul era sărbătorit pe 7 ianuarie… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Mesaje creștine de Sfântul Ion. Urări pe care le puteți trimite prin SMS celor care își sărbătoresc onomastica

Mesaje creștine de Sfântul Ioan 2021 • Urări și felicitări creștine care le puteți trimite prin SMS celor care își… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

1- 9 martie: ”Zilele Babelor” sau ”Zilele Babei Dochia”. Cum să îți alegi ziua care îți va spune cum îți va mege tot anul

1- 9 martie: ”Zilele Babelor” sau ”Zilele Babei Dochia” • Legenda Babelor • Baba Dochia Primele zile ale lunii martie… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

CODUL BUNELOR MANIERE: Cum să te comporți dacă ești invitat la o nuntă

CODUL BUNELOR MANIERE: Cum să te comporți dacă ești invitat la o nuntă Prilej de bucurie și emoție, atât pentru… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

Mesaje de SFÂNTUL IOAN religioase: Urări și FELICITĂRI pe care le puteți trimite prin SMS de Sf Ioan Botezătorul

Mesaje de SFÂNTUL IOAN religioase: Urări și FELICITĂRI pe care le puteți trimite prin SMS de Sf Ioan Botezătorul Creştinii… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

MESAJE de Sfântul Ion HAIOASE. Idei de SMS -uri pentru prietenii glumeţi dar şi pentru cei îndrăgostiţi, care îşi aniversează astăzi onomastica

Mesaje de Sfantul Ioan haioase. Urărări și felicitări de Sfantul Ion hazlii care poti fi trimise prin SMS.  Texte amuzante… Citește mai mult pe ziarulunirea.ro

28 Comentarii

Axy 25 noiembrie 2012 at 20:18

Curiozitate

Olare, cand te vad calare,
In galop spre cascaval,
Oare cari putiti mai tare?
Ma-ntreb. Tu sau bietul cal?

Tudor 25 noiembrie 2012 at 22:48

In aceasta grea disputa
Calul nu mai e un manz,
Dar prefer ca el sa puta,
Decat sa imi fie Darz!

Maricica 27 noiembrie 2012 at 14:32

Axy! Calul este un animal nobil, curat s.a.m.d.Această observaţie sigur îţi clarifică curiozitatea.Nu-i aşa?

HH ( 87,53 %) 25 noiembrie 2012 at 20:52

MOTII NU MAI SUNT FRAIERI SA SE „ARD”A CU OLAR !
S-AU „LUMINAT ” SI MOTII !

ion 25 noiembrie 2012 at 22:35

Ceata de moti de pretutindeni?Motii de pretutindeni s-au adunat si au compus aeasta oda precum a Stejarului de la Scornicesti.In biserici inainte de a incepe slujba se va intona acest imn la fel ca in scoli si la toate adunarile motilor unde se discuta despre RMG ori despre mersul la tara cu „carnetul motului”Taraful celebru al lui Olaru se va deplasa de urgenta la Ambasada Motilor unde va intona cantecelul spre bucuria miilor de oameni ce viziteaza zilnic obiectivul.Acum viata motilor este alta si pe ritmurile melodiei electorale devenita de azi hit, motii vor asalta cabinele de vot si-l vor vota pe Dirzu.

grasciorel 25 noiembrie 2012 at 23:20

Dirzu veterinarul laptar
cum sa-l dea jos de pe cal
pe lemnarul de Olar?

Nici cu bata, nici cu paru
Nu-l va bate pe Olaru!

Nici la vot, nic la lactate
Pe Olar, Dirzu nu-l bate!

Take 25 noiembrie 2012 at 23:48

n-a lipsit vad garda cetatii… se stie

albaiulian 26 noiembrie 2012 at 1:33

Garda Cetatii Alba Iulia in statia CFR Teius osanale Motului iubit, daca chiar crezi k iar prostesti lumea te inseli Olare. Dupa maretele realizari ( conturi fuul) cine draq te mai voteaza?

Nelucu 26 noiembrie 2012 at 9:12

Refrenul cantecului:
Olare,Olare,
Numai tu cu gasca ta,
Olare,Olare,
Ati decimat padurea.

Costel* 26 noiembrie 2012 at 15:22

Foie verde de artar,
Iar s-a imbatat Olar
S-a imbatat cu apa rece
Ca spre Parlament nu trece.

albaceanu 26 noiembrie 2012 at 23:40

Si pe Olaru ,dragii mei,
Cum lumea nu mai da doi lei
Vreau sa-l vedem cum umbla HUI
Prin Arada lui…

Ca vine Dirzu neinfricat
El lapte , urda a mancat
Dar a uitat ca-n pantaloni
Are un mare guguloi…

Va duceti tumna la vantoase
Sa n-aveti pace nici hodina
Nemernici , hoti si mincinosi
Ati dus o tara la ruina…

cantautorii 27 noiembrie 2012 at 14:47

Mai pregateau chiftele si o prastie, ca i-ar fi mai de folos pe viitor.

Corneanul 27 noiembrie 2012 at 15:33

Din Albac până la Tiur,
Domn Corneliu din carlingă,
N-a văzut atâta c.r
Cât ar fi putut să lingă!

vitanis 27 noiembrie 2012 at 19:58

Cei care ar mai avea oarece ramasita de intentie de vota cu pdl si cu olar, sa revada lista rusinii. Cum care lista? Lista celor care au votat ca imbecilii reducerea salariilor bugetarilor si a pensiilor, desi toate teoriile economice sustin ca in periaode de criza statul trebuie sa-si sporeasca cheltuielile pentru a compensa ceea ce nu mai poate privatul Dar lor le-a spus zeus al lor ca se rewduc salariile si ei au votat cu turma. Ba a mai venit si amaratul ala de boc sa faca ciuda sic! bugetarilor ca le-a luat sporurile. Astia au fost pdlistii. Mai vreti reduceri de salarii? Atunci votati olar!

alegătorul 27 noiembrie 2012 at 20:34

Când sporeşte crunt hoţia
Iar ciolanu-i scop etern,
Greu urneşti democraţia
C-o mârţoagă din guvern

Tudor 27 noiembrie 2012 at 22:08

Solutie

Armasari de-ar fi cu totii
In sistemul nostru actual,
Statul isi va creste hotii,
Hai sa-l facem minimal!

alt alegător 27 noiembrie 2012 at 20:38

Mai de demult, după-un pahar de vin,
Ştiam că, sigur, armăsar devin,
Acum femeia să mai beau mă roagă…
Dar tot degeaba, eu rămân „mârţoagă”!

Axy 27 noiembrie 2012 at 21:46

Vai de ea biata femeie,
Stimate alt alegator,
Imi vine-n minte o idee:
Pot sa va vin in ajutor!

Costel* 28 noiembrie 2012 at 11:18

Foie verde ca artarul,
Ne mandrim cu tapinarul.
Care dintr-un zmeu cu ghioaga,
S-a transformat in martoaga.

biscuite 28 noiembrie 2012 at 20:49

Numa poeti pe aici…cred ca v-ati gresit cu toti orientarea profesionala… fie ca sunteti de la PDL, sau de la USL, sau de la „ciocoi”… tot lingai o sa ramaneti… atata timp cat sunteti angajati pe posturi de bugetar, direct dependente de partid….nici nu-i de mirare…voi sunteti acei „politruci” de care sa cam scarbit lumea… Sa vad nulitatile care ma contrazic !!!!! Asa sa-mi ajute Dumnezeu.

Tudor 28 noiembrie 2012 at 21:30

Far’a sti un vers a face,
Cunoscand tot ce e nou,
Biscuitele nu tace
Si se baga ca un bou.

Sunt student (nulitate), „politruc” libertarian (lingau), platit din burse (bugetar de partid).

Asa sa va ajute.

Teiusanu 28 noiembrie 2012 at 21:43

Va rog sa va uitati si in declaratia de avere a domnului Atanasiu, de la usl, apoi sa vad ce mai comentati

Flashu 29 noiembrie 2012 at 10:50

=))))) Geniale schimburile de replici, am ras cu lacrimi:))))

grascio 29 noiembrie 2012 at 14:17

Ia sa fac si eu viers
Ca avem un om calare
cum nu-i altu-n univers
un motz ce vine din zare
pe un cal fain si alb calare
si acuma pentru toti
care aveti IQ mare
completati ce-am vrut sa spun
despre cal si despre tren
io pe toti fain va indemn
ca-i cafe-moca poezie
de la munte la campie
ca vine un mot calare
cobarand pe dealu Mare
fara saua si pistoale
fara BMW si …
gata
renunt
imi vine trenul;

un mot 29 noiembrie 2012 at 17:42

Foaie verde, mar domnesc,
stau in loc si ma gandesc
cat va mai rabda pamantul,
duce-v-ar moartea si vantul….
USL-isti si ARD-isti,
PPDD-isti, UDMR-isti,
toti o apa si-un pamant,
nu v-ajunge ce-ati facut?
tot ce-a fost voi ati vandut!
promisiunile desarte
vin ca un puhoi de ape
romanii s-au saturat
de atata asteptat….
de minciuni, ipocrizie,
si de atata hotie…
sa stiti ca e vai de noi,
suntem cu griji si cu nevoi,
iar voi, domnii politruci,
tara ati pus-o pe butuci!

MOTUL 29 noiembrie 2012 at 18:53

MARE NERUSINARE. SE MISCA MOTII IN MORMINTE .
VOI CE ATI DISTRUS PADURILE DIN APUSENI AU MAI RAMAS AURUL , CUPRU SI CELELALTE METALE PE CARE PRINTR-UN FALS REFERENDUM CU COMPLICITATEA TICALOSILOR DIN ZONA ,JUDET SI BUCURESTI VRETI SA LE DATI MAFIEI INTERNATIONALE
DESTEPTATI-VA ROMANI PE 9 DECEMBRIE

MOTUL 29 noiembrie 2012 at 18:58

DE CE NU CANDIDATI IN LOCURILE DE DOMICILIU UNDE VA CUNOASTE LUMEA , CAT VALORATI SI CAUTATI CU NERUSINARE SA VA VOTEZE OAMENI CARE NU VA CUNOSC
valabil pentru cei care faceti asa

recomand 29 noiembrie 2012 at 23:08

recomand mult sapun si apa…si o biblioteca de carti!!!