PSD Alba - Alegeri Locale 2024

Miriam Bulgaru, retragere din motive medicale la Transylvania Open

AUR - Alegeri Locale 2024

Miriam Bulgaru, tenismenă legitimată la CSM Unirea Alba Iulia, s-a retras din motive medicale de la Transylvania Open WTA Cluj-Napoca 2024.

Jucătoarea din Cetatea Marii Uniri a acuzat probleme la stomac și a fost nevoită să renunțe cu puțin timp înaintea duelului „românesc” din primul tur cu Jaqueline Cristian, considerat duelul zilei

Albaiulianca a fost substituită de Marina Bassols Ribera (105 WTA, Spania), care a disputat una dintre finalele calificărilor.

Miriam Bulgaru a părăsit Transylvania Open 2024 fără a juca. Ea primise un wild card, urma să evolueze în calificări, dar a acces pe tabloul principal după retragerea Gabrielei Ruse, tot din motive de sănătate.

Miriam Bulgaru (25 de ani, 195 WTA) și-a câștigat mulți fani în urma prezenței ei la Transylvania Open din octombrie anul trecut, unde a reușit prima ei victorie pe tabloul principal al unui turneu WTA250 și apoi a fost la un pas de o mare surpriză contra favoritei 4, Rebeka Masarova, dar pierdut într-o luptă dramatică, în optimile de finală.

Judoka Alexandru Sibișan și Laura Bogdan, din nou pe podium: Sportivii de la Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia, campioni naționali la Campionatul Național Individual U 23

Judoka Alexandru Sibișan și Laura Bogdan, din nou pe podium: Sportivii de la Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia, campioni naționali la Campionatul Național Individual U 23 Judoka Alexandru Sibișan și Laura Bogdan, legitimați la Clubul Sportiv Unirea Alba Iulia, au obținut titlul de campioni naționali la Campionatul Național Individual U 23, desfășurat în 10-11 mai […]