LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș, lider fără înfrângere, la ambele categorii!

Parcurs excelent pentru LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș la ambele categorii de vârstă, Under 17 și Under 19, în campionatele organizate de Federația Română de Fotbal.

Mai mai mult, formațiile din “Arini” sunt imbatabile după 5 runde și se clasează pe locul întâi în Seria 8. Ultima dublă a fost la Reghin, cu două victorii externe, iar miercuri, 5 octombrie, este rundă intermediară, pe teren propriu, cu ACS Kinder Sângeorgiu de Mureș (ora 12.00 – Under 17, ora 14.00 – Under 19).

Rezultate: *Under 19, Liceul Tehnologic “Lucian Blaga” Reghin – LPS Sebeș 3-4 (1-2): M. Vintilă (7), Hăprianu (19, 74, 89); oaspeții au condus în permanență, cu 2-0 și 3-1 (min. 84). LPS Sebeș: Reti – Stanciu, Osz-Strakator, Buhazi, Marcu, G. Fleacă, Fălămaș, Popescu, Dărămuș, Hăprianu, Grecu; au mai jucat: Tutelea, Szekely, Roșu, Oancea, Iancu (rezervă Tamaș). Trupa lui Cosmin “Coco” Groza are 11 puncte din 5 întâlniri, golaveraj 12-7;

*Under 17, Liceul Tehnologic “Lucian Blaga” Reghin – LPS Sebeș 1-3 (0-2): Glonț (5), Alb (18), Moldovan-Varro (84). LPS Sebeș: Similie – Crețu, T. Fleacă, Vintilă, Șerb, Avram, Ghibu, Alb, Nistor, Glonț, A. Buhazi; au mai intrat Todea, Moldovan-Varro, C. Lăncrănjan, Hațegan, P. Lăncrănjan; rezerve Popoviciu, Farkaș. Elevii lui Doru Oancea au strâns maximum de puncte în 5 dispute și golaveraj 8-2. (

Metalurgistul Cugir – Industria Galda 2-2 (0-1), în derby „de Alba” | „Lanterna roșie”, remiză dar și retrogradare matematică

Metalurgistul Cugir remizează în derby „de Alba” cu Industria Galda de Jos, scor 2-2 (0-1), după o confruntare spectaculoasă în care vizitatorii au condus la pauză, „roș-albaștrii” au întors scorul, dar Frențiu, în prelungiri (90+3) a restabilit egalitatea. O remiză venită după 6 înfrângeri la rând pentru ultima clasată, una cu gust amar, întrucât la […]