LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș, lider fără înfrângere, la ambele categorii!
Parcurs excelent pentru LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș la ambele categorii de vârstă, Under 17 și Under 19, în campionatele organizate de Federația Română de Fotbal.
Mai mai mult, formațiile din “Arini” sunt imbatabile după 5 runde și se clasează pe locul întâi în Seria 8. Ultima dublă a fost la Reghin, cu două victorii externe, iar miercuri, 5 octombrie, este rundă intermediară, pe teren propriu, cu ACS Kinder Sângeorgiu de Mureș (ora 12.00 – Under 17, ora 14.00 – Under 19).
Rezultate: *Under 19, Liceul Tehnologic “Lucian Blaga” Reghin – LPS Sebeș 3-4 (1-2): M. Vintilă (7), Hăprianu (19, 74, 89); oaspeții au condus în permanență, cu 2-0 și 3-1 (min. 84). LPS Sebeș: Reti – Stanciu, Osz-Strakator, Buhazi, Marcu, G. Fleacă, Fălămaș, Popescu, Dărămuș, Hăprianu, Grecu; au mai jucat: Tutelea, Szekely, Roșu, Oancea, Iancu (rezervă Tamaș). Trupa lui Cosmin “Coco” Groza are 11 puncte din 5 întâlniri, golaveraj 12-7;
*Under 17, Liceul Tehnologic “Lucian Blaga” Reghin – LPS Sebeș 1-3 (0-2): Glonț (5), Alb (18), Moldovan-Varro (84). LPS Sebeș: Similie – Crețu, T. Fleacă, Vintilă, Șerb, Avram, Ghibu, Alb, Nistor, Glonț, A. Buhazi; au mai intrat Todea, Moldovan-Varro, C. Lăncrănjan, Hațegan, P. Lăncrănjan; rezerve Popoviciu, Farkaș. Elevii lui Doru Oancea au strâns maximum de puncte în 5 dispute și golaveraj 8-2. (
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)