LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș, calificată în play-off la Under 19 după victoria de la Tg. Jiu
Rezultate în oglindă realizate în etapa a 9-a a Seriei a 7-a de echipele LPS “Florin Fleșeriu” Sebeș, singura reprezentantă a Albei în competițiile juvenile organizate de Federația Română de Fotbal. Astfel, în deplasarea de la Tg. Jiu, juniorii Under 19 au câștigat cu 3-0 împotriva echipei poziționate pe locul al 4-lea, iar juniorii Under 17 au pierdut cu același scor.
Grație acestei victorii echipa pregătită de antrenorul Cosmin “Coco” Groza este calificată în play-off și a revenit pe treapta a treia a podiumului, cu 4 victorii la rând pe teren, singura “bilă neagră” fiind acel meci din “intermediară” scu CSM Reșița, ce va fi pierdut la “masa verde” din cauza lipsei ambulanței. Apropos de gruparea din Valea Domanului, aceasta a învins cu 4-2 pe ACS Ineu și are maximum de puncte, fiind urmată în ierarhie de CFR Simeria – 21 și LPS Sebeș – 18 (golaveraj 30-9), la egalitate cu ACS Ineu (unde evoluează cugireanul E. Codrea).
Rezultate:
*Under 19, LPS Tg. Jiu – LPS Sebeș 0-3 (0-2), au înscris Grecu (7, 44), Darius Avram (57). Formula vizitatorilor: Pauletti – Dărămuș, Tutelea, Stanciu, Popescu, Vințan, Grecu, D. Avram, Hăprianu, Stan, Osz-Strakator; au mai jucat Marcu, Buhazi, Gaboran, Reti, Popa (pe bancă Ifrim);
*Under 17, LPS Tg. Jiu – LPS Sebeș 3-0 (1-0). Antrenorul Doru Oancea a mizat pe Pauletti – G. Fleacă, Crețu, T. Fleacă, Fălămaș, Rîpa, Dacian Avram, Adam, Glonț, Nistor, Todea; au mai intrat Țălnar, Roșu, Oancea, Moldovan-Varro, Șerb. Conjudețenii au strâns 7 puncte (două victorii, un egal, șase înfrângeri), cu golaveraj 6-20.
În penultima etapă, sâmbătă, 23 octombrie, în “Arini” se joacă dubla cu CSȘ Caransebeș, de la ora 12.00 (Under 19) și ora 14.00 (Under 17).
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)