Liga a IV-a, etapa a 7-a, Transalpina Șugag și CS Ocna Mureș – în frunte, la egalitate de puncte! Incidente la Lunca Mureșului, doi jucători de la CIL Blaj loviți de spectatori

Transalpina Șugag și CS Ocna Mureș sunt formațiile din fruntea  Ligii a IV-a, la egalitate de puncte, 16, după etapa a 7-a, pe locul 3 coborând fostul lider Euro Șpring (15 puncte), după eșecul de pe Ampoi, cu CS Zlatna, ce a ajuns pe poziția a 4-a (14 puncte)

Derby-ul rundei, de la Zlatna a fost un meci spectaculos, cu 5 goluri și răsturnări de situații

Incidente la finalul partidei de la Lunca Mureșului, unde doi jucători ai formației CIL Blaj au fost agresați de unii spectatori!

CS Ocna Mureș a învins în prelungiri, la Baia de Arieș, după golul înscris de golgheterul Vali Drăgan, moții fiind în inferioritate numerică din actul secund, după eliminarea lui Onacă…

Rezultate: *Fortuna Lunca Mureșului – CIL Blaj 1-1 (1-1): Gh. Rîșniță (2), respectiv Varga (30)

La sfârșitul jocului, unii dintre spectatori i-au lovit pe R. Damian și Gașpar!!!

*CS Zlatna – Euro Șpring 3-2 (1-1): A. Cîmpean (41), Cristea (60), Truță (73), respectiv Mitea (39). Z. Hileagă (71) a fost eliminat. În minutul 86, A.Cîmpean a ratat un penalty (scăriță prinsă de A. Mureșan), iar în faza următoare I. Gherman a redus ecartul, iar în loc de 4-1 s-a făcut 3-2

*Arieșul Apuseni Baia de Arieș – CS Ocna Mureș 1-2 (0-1): Cecălăcean (57, penalty), respectiv Hidișan (37, autogol), Val. Drăgan (90+4). Antrenorul gazdelor Marius Dup s-a revoltat pentru cele 7 minute de prelungiri, răstimp în care echipa sa a primit gol.

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu s-au calificat în semifinalele Cupei României

Inter Unirea, Viitorul Sântimbru și Performanța Ighiu sunt primele 3 echipe calificate în semifinalele Cupei României, faza județeană. Ultima echipă va fi decisă luni, în urma disputei dintre Hidro Mecanica Șugag și CIL Blaj. Tragerea la sorți va avea loc marți, 30 aprilie, la sediul AJF Alba. În sferturile de finală partidele au fost echilibrate, […]