Nicolae Ciucă - 2024

PSD - Alegeri Prezidențiale 2024

În prima partidă din etapa a 22-a a Ligii a IV-a, FC Cugir a obținut a 7-a victorie consecutivă din 2013, şi a învins Energia Săsciori cu scorul de 7-1 (0-0), goluri marcate de Rancea (49, 63, 90+3), Bulgaru (53, 56), Păduraru (66), Șumuțiu (90), respectiv Cioroga (90+2). „După o primă repriză mohorâtă, în ton cu vremea, băieţii ce s-au crezut învingători dinainte şi-au primit săpuneala firească şi s-au trezit. Din păcate nu mai avem motivaţie în acest campionat, unde se ştie cine promovează şi cine retrogradează„, a spus Lae Muntean. „Am avut în poartă un junior, dar nu asta a contat. Determinant a fost primul sfert din a doua repriză, când a plouat torenţial şi, în acet potop am primit trei goluri. Meciul nostru nu a fost la Cugir, va fi etapa viitoare când primim acasă pe Arena Alba Iulia„, a apreciat antrenorul oaspeţilor Ioan Faur.

Echipa de sub Drăgana este revelaţia returului, a adunat 21 de puncte din tot atâtea posibile (golaveraj 22-2) şi a urcat pe poziţia a 4-a a ierarhiei

Programul rundei:

Ora 17.00: Metalul Aiud – Rapid CFR Teiuş (1-2), Cuprirom Abrud – Viitorul Sântimbru (0-4), CS Ocna Mureş – Performanţa Alba Iulia (0-3);

*duminică, 14 aprilie, ora 17.00: Inter Ciugud – CSO Cugir (1-4), Dalia Sport Daia Română – Olimpia Aiud (1-1), Arena Alba Iulia – Arieşul Apuseni Baia de Arieş 3-0 (la „masa verde”, oaspeţii retraşi, 3-0), Sportul Sebeş – stă.