Liga a 4-a: “Centralul” Andrei Nagy, înlocuit la pauză, din motive medicale, la Daia Română! La Unirea, careu” Val Drăgan

La Daia Română, s-a petrecut un moment mai rar întâlnit pe terenurile de fotbal, „centralul” întâlnirii din Liga a 4-a dintre Spicul Daia Română și CIL Blaj nemaiputând continua din motive medicale. În criză de timp, Alexandru Vodă, președintele Comisiei Județene de Arbitri Alba, totodată asistent în lotul Ligii 1, a găsit soluția salvatoare și l-a trimis la meci pe Darius Iviniș, din Alba Iulia. Acesta a ajuns la meci într-un timp record și actul secund s-a reluat cu o întârziere de 15 minute.

Pentru arbitrul Andrei Nagy, Daia Română nu reprezintă un loc de care să-și aducă aminte cu plăcere, arbitrul mai fiind implicat anii trecuți în două episoade „fierbinți”.

Citește și: Scandal la Daia Română, înaintea jocului Viitorul Spicul – Şurianu Sebeş | După un diferend cu arbitrul Andrei Nagy, Paul Ciucă antrenorul gazdelor a primit cartonaşul roşu!

*Spicul Daia Română – CIL Blaj 2-0 (0-0): Brînză (51, 75). Din motive medicale, probleme stomacale, arbitrul de centru Andrei Nagy (din Turda), component al lotului de Liga a 2-a, nu a putut să mai continue jocul, după pauză. În criză de timp, reprezentanții AJF Alba au găsit o soluție, Darius Iviniș, ce s-a deplasat din Alba Iulia și a oficiat în actul secund, început cu 15 minute mai târziu, consemnându-se primul eșec stagional al trupei din “Mica Romă”;

*Voința Stremț – Energia Săsciori 4-2 (2-0): Trifa (4, penalty), Al. Grigore (21, autogol), A. Breaz (54), Epure (69)/ T. Mărginean (47, 58).

*Inter Unirea – CS Zlatna 4-4 (2-2): Val. Drăgan (5, 8, 63, 68 – penalty)/ A. Cîmpean (29 – penalty, 33, 81 – penalty), Arsin (48). O partidă nebună (2-0, 2-3, 4-3), un duel între Val. Drăgan (“careu”, cu trei reușite de excepție) și A. Cîmpean (triplă), o eliminare D. Greuruș (68) și o remiză surprinzătoare reușită de oaspeți, ce au avut doar 14 jucători.

Duminică, Kinder Teiuș – GT Sport Alba Iulia, CSU Alba Iulia – Hidromecanica Șugag (ambele ora 11.00), Industria Galda de Jos – Performanța Ighiu (ora 12.00), Viitorul Vama Seacă – Viitorul Sântimbru (ora 16.00)

Sursa foto: AJF Hunedoara și Inter Unirea

FOTO Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo

Sportivii CS Unirea Alba Iulia, cinci clasări pe podium la Campionatul Național de de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la Taekwondo Sportivii CS Unirea Alba Iulia au obținut rezultate foarte bune la Campionatul Național de Copii, Juniori Mici și Cadeți, la taekwondo, desfășurat în 19-21 aprilie la București. CS Unirea Alba Iulia a participat la […]