Liga 4: Industria Galda a preluat șefia, după ce CS Zlatna a fost surclasată de Viitorul Sântimbru

După runda a 7-a a Ligii 4, Industria Galda de Jos a preluat șefia, profitând de primul eșec al stagiunii înregistrat de CS Zlatna, 0-5, acasă cu Viitorul Sântimbru. De asemenea se remarcă victoria netă, 8-2, repurtată de Viitorul Vama Seacă, cu Hidromecanica Șugag*

*Voința Stremț – GT Sport Alba Iulia 5-2 (1-1). A treia victorie consecutivă a Voinței, împotriva unui oponent ce a jucat în minutul 16 în inferioritate (eliminat Fl. Jurj). Vizitatorii au condus din primele secvențe și au reușit să egaleze la “2”, dar rămân cu un singur punct în ultimele 4 jocuri și 5 insuccese la rând;

*Cuprirom Abrud – Performanța Ighiu 0-2 (0-1). Ighienii continuă ascensiunea și au câștigat al 4-lea joc la rând, cu un nou gol al golgheterului R. David. În schimb moții alunecă în ierarhie cu numai două remize în 6 etape. Berindei (Cuprirom) a fost eliminat în minutul 78;

*CS Zlatna – Viitorul Sântimbru 0-5 (0-3). Pe Ampoi, a căzut și ultima redută a imbatibilității. Fără 4 titulari, aurarii au suferit un eșec dur și pierd fotoliul de lider;

*Industria Galda de Jos – Spicul Daia Română 4-0 (2-0). Găldenii au preluat șefia cu al 3-lea succes la rând fără gol primit, profitând și de victoria trupei din Galtiu la Zlatna

*CIL Blaj – Kinder Teiuș 2-1 (0-0). La revenirea pe gazonul excelent din Veza, blăjenii au administrat oaspeților a doua înfrângere a toamnei. CIL are 4 jocuri fără eșec (8 puncte), la finele unei întâlniri în care Timiș (37, de la gazde) a ratat un penalty (bară), iar Gabor (CIL) a fost eliminat în minutul 90;

*Viitorul Vama Seacă – Hidromecanica Șugag 8-2 (3-1). Gruparea din Hopârta s-a descătușat și a marcat în 28 de minute de 8 ori (mai mult decât în precedentele 6 runde)! Oaspeții sunt la al doilea insucces la rând și cu un singur punct în 4 întâlniri;

*Energia Săsciori – Inter Unirea 1-2 (1-2). Primul eșec acasă al săsciorenilor și totodată prima victorie externă a formației lui Radu Andone (asta după ce sezonul trecut Energia a învins în două rânduri, cu 7-3!)

Faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal, duminică, la Daia Română: Elogii pentru organizatori

Duminică, la Daia Română, faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal Duminică 31 martie, la Daia Română, se va desfășura faza finală a Cupei Satelor U13 la fotbal. Ziua de fotbal juvenil de la Daia Română va începe la ora 11.30 cu semifinala Crăciunelu de Jos – Ciugud, urmată, la ora 12.10, de semifinala […]