La CS Zlatna a plecat V. Avram, a revenit M. Bratu!
Divizionara terţă CS Zlatna îşi continuă pregătirile la domiciliu, jucătorii bucurându-se de faptul că le-au fost achitate datoriile (două salarii şi jumătate), astfel că în acest moment sunt cu drepturile financiare „la zi”. Sub comanda antrenorului Ion Ilie se regăsesc 14 echipieri (D. Ianc, absent tot turul acuză probleme medicale şi e posibil să sufere o nouă intervenţie chirurgicală), între care şi nou-veniţii Dumiraş şi David (Arieşul Apuseni Baia de Arieş). Dacă fundaşul Alexandru Man (împrumutat de la FC Unirea, care însă nu are contract cu „alb-negrii”) s-a pregătit şi a fost testat de echipa-satelit a „câinilor roşii”, un alt apărător şi-a solicitat dezlegarea de la gruparea de pe Ampoi. Este vorba de Victor Avram (venit în vară de la AS Feleacu), student la Cluj, curtat de Unirea Floreşti, FC Cisnădie şi FC Sibiu. În acelaşi timp însă, la pregătire a revenit de ieri, surprinzător, mijlocaşul Marius Bratu, deşi la finele anului trecut acesta a obţinut actele de a deveni liber şi a anunţat că va părăsi formaţia din munţii Apuseni din pricina diferendelor financiare. Deocamdată au fost fixate două întâlniri de verificare, în 5 februarie cu CFR Simeria în deplasare, respectiv în 26 februarie acasă cu Cuprirom Abrud, cu o săptămână înaintea reluării părţii secunde a campionatului. (H.D.M.)
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar
CIL Blaj, victorie în primul amical, 5-2 cu „U” Cluj Under 18 | Goluri înscrise de jucători nou-veniți, uniriștii C. Cristea și P. Codrea sub comanda lui Tătar CIL Blaj, nou-promovata în Liga 3, a câștigat primul joc de verificare, 5-2 (2-0) cu „U” Cluj Under 18, formație pregătită de albaiulianul George Țălnar. Golurile echipei […]
Secțiune Articole Similare
-
Sportacum 5 zile
Metalurgistul Cugir, în cantonament centralizat, noutăți sub comanda lui Itu: Cunțan, Drîngă și Chițimia
-
Opinii - Comentariiacum 2 zile
25 iulie – Adormirea Sfintei Ana, mama Preasfintei Născătoare de Dumnezeu
-
Actualitateacum 3 zile
Cât de mult alcool consumau românii acum 150 de ani: Ţăranii dădeau vin şi ţuică până şi copiilor mici
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
De ce bat clopotele bisericilor catolice din întreaga lume în fiecare zi, la ora 12. Legătura cu Alba Iulia și cu data de 22 iulie
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
23 iulie, Ziua Presei Militare Române. Prima publicaţie militară din România s–a înfiinţat pe vremea lui Cuza
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
22 iulie 1946: A fost creată Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS)