Ziarul Unirea

Interlopul „Pricu”, pe numele căruia există un mandat european de arestare, s-a lansat în muzică. Vezi ce mesaje în versuri le transmite duşmanilor, prietenilor şi anchetatorilor de Crăciun

Interlopul albaiulian Raul Rus zis „Pricu”, pe numele căruia există un mandat european de arestare emis în octombrie 2010 în cadrul dosarului „Prostituate pentru VIP-uri”, s-a lansat pe plan muzical chiar înainte de Crăciun.

„Pricu” a postat pe youtube două melodii în stil rap, cu versuri compuse şi interpretate de el, intitulate „Tovarăşii mei” şi „Anii trec”. Ambele sunt ilustrate cu poze care îl înfăţişează pe Pricu în vremurile bune, alături de alţi membri ai lumii interlope din Alba Iulia dar şi de familie şi prieteni.

ELIT

Pe lângă mesajele pentru „tovarăşi”, versurile lui Pricu conţin şi ameninţări pentru duşmanii săi: „Pentru cei adevăraţi declar respect/Pentru restul – vă distrug/ Nu mă faceţi să repet/ Pentru că nu mai am, pe bune, niciun chef/ Sunteţi mici, menirea voastră s-a scris de mult/ A mea, încă se mai scrie”

„Voi degeaba vă-ntrebaţi ce învârtim/ E problema noastră/ Întrebaţi de noi în toată ţara/ Din Mangalia până-n Timişoara/ De la Turda la Sibiu şi la Deva, în toată ţara/ Am făcut fapte-mpreună/ De la declaraţii la capcane şi procese/ Am rămas la fel de fraţi şi vom rămâne în continuare”.[media url=”http://www.youtube.com/watch?v=qYvmiOPb9A0″ width=”480″ height=”360″]

Pricu are un mesaj şi pentru anchetatorii care îl caută pentru a-l aresta din nou: „Viaţa mea e ca un film. Sunt actorul vieţii mele doar că nu întotdeauna joc rolul principal. În film mai apar miliţia,diicot şi dna care vor rol principal din cauza încasărilor şi a faptului că în România s-a ajuns atât de jos încât demnitatea nu mai există şi onoarea e pe cale de dispariţie. Filmul a reuşit să strângă cititori în ziare, telespectatori tv, prieteni pe facebook şi bârfe pe stradă care au dat rating de audienţă.N-o sa fie o pierdere de vreme sa urmăriţi filmul în continuare pentru că va exista dreptate pentru dreptate şi un final fericit.Tineţi aproape! Viaţa bate filmul!”[media url=”http://www.youtube.com/watch?v=NhK6qNSMKh4″ width=”480″ height=”360″]

Sursa foto: Facebook

Bogdan PRESECAN

Email:bogdanpresecan@yahoo.com
Tel: 0734.771.136

16 Comentarii

gigel 27 decembrie 2011 at 14:49

he he he… unde-i Ceausescu sa-i puna pe ghiboli la treaba… ca ajungeau toti niste pisicute…

Unu 27 decembrie 2011 at 16:31

Asculta ce-ti spun eu…..esti vai mama ta…lasa-i pe altii sa vorbeasca de tine nu te lauda singur lache ce esti…

Dreptatea 27 decembrie 2011 at 20:28

DACA EXISTA DNA SIE SI SRI POT SA IL IDENTIFICE LA LOCATIE FT FT SIMPLU DUPA IP DE PE CARE A POSTAT CLIPUL.

vlad 27 decembrie 2011 at 23:45

@Dreptatea, de ce iti dai cu parerea daca nu stii ce e ala IP ?!!! Chiar crezi ca poti tu da lectii?! De IP dinamic ai auzit???

Cainele Comunitar 28 decembrie 2011 at 0:55

Te poti kaka pe IP-ul dinamic ca providerul are LOG-urile si te poate identifica dupa MAC-ul de la placa de retea, dupa user si password si dupa multe alte chestii care sunt incapsulate in header si care te dau de gol chiar daca postezi dintr-un loc cu un hot-spot public… Pe Pricu nu s-a obosit nimeni sa-l caute in mod serios pana in acest moment si de aici si falsa lui impresie ca este in siguranta.

aiurea 28 decembrie 2011 at 22:39

pai foloseste internet/cafe-urile…..daca l-a invatat cineva smecheriile nu-l prinzi asa usor….

pai sunt altii pesti mai mari…..asta e vai mama lui de chior…..

Gheorghe Gainar 28 decembrie 2011 at 0:14

Pricu face aceiasi greseala pe care o face toti interlopii, se caciuleste in fata politiei, dar sfideaza, insulta si ameninta comunitatea de romani in cra traieste, intrucat nici un roman nu poate sa nu aiba relatii cu anumiti membrii din comunitatea romaneasca. Niciodata teroarea si amenintarea nu a dat rezultate, ci este cea mai buna metoda de a determina romanii sa-l denunte, lucru pe care Pricu nu il poate controla, ca nu poate cunoaste cum gandeste si actioneaza fiecare, si nu toti reactioneaza la amenintari in acelasi mod. Pseudo inteligenta smechereasca si teribilismul ii ceia ce il va pierde pe Priciu, si marile lui ambitii de om mic, nu il pot lasa sa actionze de alt mod. Va deranja atat de mult anumiti romani, ce nu ii apreciaza „realizarile” de pana acum, incat acestia isi vor calca pe inima , si il va denunta.Desigur ca nu va fii arestat pe loc, va fii unmarit, ii va determina relatiile, eventual gainariile, va fii controlat si intr-o buna zii cand se gandeste mai putin, ii vor pune niste „bratari de cea mai buna calitate”, si trimis inapoi in Romania, unde va cadea ca un fraier si i se va pune in spate si faptele altora. Cat se crede de inteligent nu ii decat un fraier. Au fost arestati capii mafiei italiene, care aveau o logistica de mii de ori mai eficace ca si „logistica” lui Pricu. Un proverb romanesc spune ca daca „prostul nu-i fudul, nu-i prost destul”!

Gheorghe Gainar 30 decembrie 2011 at 11:11

„Maestru”, interlop Pricu, chinuit de talent in „sfanta zii de Craciun”, si-a retras „operele”, de pa You Tube! Cred ca a inceput sa doarma „iepureste”, si are cosmaruri, cu „gaborii”!

Ardeleanu 28 decembrie 2011 at 10:00

Sincer , nu stăteam în loc de astfel de mesaje anagramate de la personaje jalnice. Oare forţele răului , pot face regula într-o ţară care a declarat război deschis corupţiei şi mafiei? Niciodată!!!..
Aşteptăm nişte mesaje de bun simţ de la intelectualii pe care îi avem la nivel local, artişti , sportivi ,investitori , orice dar fără să promovăm astfel de personaje.
Sărbători fericite!.

just me 28 decembrie 2011 at 10:16

oamenilor treziti-va la realitate nu oricare gainar are inclinati artistice sau ce nu ii mai merge pasentza cu violentza
As zice sa lase pe cei care au inclinati artistice sa faca traba asta nu un „terche berche” si in momentu de fatza nu cred ca e o stire care ar trebui sa apara intr-un cotidian local zic, ca sunt alte treburi mult mai importante de tratat

Marcel c 29 decembrie 2011 at 1:56

Pricu, un vai mama lui ce traia de pe spa tele femeilor. Atat ii putea capul. Face si el foamea prin Europa si Mai posteaza cate ceva pe fp sa para om. Un animal fara creier. O sa ajunga el pricolici prin vreun penitenciar. Oricum nici pe fuga nu I grozav.

Andrei D 29 decembrie 2011 at 1:58

Pricu gaina!

Magie ! 29 decembrie 2011 at 17:27

homer simpson ! noul nume oficial la nemti ! pai marmelada asta e jalnic , oamenii cand il vad cum arata ,il lasa sa parcheze pe parcarea de handicapati fara sa arate buletinul acela special de handicapati,intelegeti? din mila ! chiorala asta -i un handicapat cu vocea aia de pitigoi ! oare se mai lega bostaneala asta cu esarfe la cap , maram vroia sa fie ca 2pac jegul asta lesinat cu cocktail cu multivitamin pentru bitangi ,in mana,lesinatu! ca se uita unul la el si se pierde-n ceata ..! butlerul la unii si la altii ,,femeia ,, de servici ! numai ca el platea si finanta pe toti ,se baga singur in seama … ! vrea sa fie gangster ,unde apare asta prin poze, li rusine la aia cu asta ca strica poza .. ! la unul ca asta nu trebuie sa-i furi caciula ca si-o pierde el singur ,ce face indiferenta ? il dispera! ca are sindromul ADS Aufmerksamkeits-Defizit-Störung (ADS)(trebuie sa fie in mijlocul atentiei ) ,da bietul de el nu-i vina lui ca sufera din nastere de sindromul down ..! ce rusine mi de rusinea lui ,numa prin parcuri de copii ,in vacante ca copii.. trebuie sa-l atentioneze cineva ca daca-si scoate un atestat de nenormal ,se poate reintoarce acasa ,da trebuie sa poarte masca aia de indieni si poata puna doctorii botul si sa-i cumpere chilotii purtati a lui sora-sa lui roscatu ! el cretinul ,nu intelege niciodata ce inseamna diferenta dintre: sa fii tolerat sau acceptat ! cum sa-i dai la magarusul de aur cu sutul in fund ? il tin pe pinochio mai departe ! Pinocchio and Jiminy Cricket – Always Let Your Conscience Be Your Guide! dar cand Pinocchio i-si rupe sforile de marioneta ,iasa niste porcarii de genul ce a publicat ..

Cucu-bau 30 decembrie 2011 at 13:13

Vigilante, hai ca ai facut o „magie” cu articolul asta, e bun ! (PS. Te-am prins !)

vigilante 30 decembrie 2011 at 13:59

Bai b.o.u.l.e. intreaba adminul de pe ce IP si Mac s-a postat? Nu stiu cine a postat dar nu eu si nu ma intereseaza stirile cu interlopul in cauza incat sa ii dedic un comentariu atat de lung. Nu stiu de ce ma obosesc sa ii raspund unui cretin ca tine. Orice se scrie pe forum „vigilante” e autorul. Poate tu ai treaba cu interlopii. In primul rand daca te-ai fi uitat la ortografie ti-ai fi dat seama ca eu nu scriu asa. Esti un bou acum in prag de an nou..spun asta cu riscul de a fi banat de admin pe acest forum. Revenit din mini vacanta de Craciun dau de aceiasi boi pe forum.

Cucu-bau 30 decembrie 2011 at 17:09

Ti-ai dat cu tifla-n cap! Eu te laud ca ai scris un comentariu bun, chiar mi-a placut si tu, uite ce reactie ai. Chiar daca sa presupunem, m-am inselat si intr-adevar nu ai scris tu, sunt inexplicabile istericalele tale. M-ai dezamagit dar nu o sa-ti raspund in aceeasi nota. Sa fi sanatos.