Rămâi conectat

Sport

Încleştare în trei pentru promovare în Seria 1

Redactia Ziarului Unirea

Publicat

în

lSeria 1: Langentahl Valea Lungă – Partizanii Sânmiclăuş 1-0, Progresul Fărău – Avântul Sâncel 6-0, Viitorul Biia – Spicul Bucerdea 12-2, Lendület Petrisat – Viitorul II Sântimbru 5-6, AS Pănade – AS Crăciunelu de Jos 3-0 (la „masa verde”), CIL Blaj şi AS Cetatea  – au stat.
În clasament: 1. VIITORUL BIIA 47 (99-35), 2. AS Pănade 46 (79-23), 3. CIL Blaj 46 (62-13), 4. Progresul Fărău 35 (70-43), 5. Viitorul II Sântimbru 34 (51-46).
Etapa viitoare (duminică, 15 mai, ora 18.00): Partizanii Sânmiclăuş – Lendület Petrisat, Avântul Sâncel – Langentahl Valea Lungă, AS Cetatea – Progresul Fărău, Viitorul II Sântimbru – CIL Blaj, Viitorul Biia, Spicul Bucerdea şi AS Pănade – stau.
lSeria a 2-a: Sportul Livezile – Mureşul Gâmbaş 1-1, Iezerul Ighiel – Olimpic Berghin 1-1, Decebal Cricău – Şoimii Ciumbrud 3-1, Fortuna Lunca Mureşului – Flamura Roşie Rădeşti 0-3, Inter Ciugud – Del Dodo Alba Iulia 3-2, FC Lopadea Nouă – Voinţa Beldiu 0-3 (la „masa verde”), Andreas Alba Iulia – a stat.
În clasament: 1. FLAMURA ROŞIE RĂDEŞTI 55 (83-10), 2. Inter Ciugud 48 (62-27), 3. Andreas Alba Iulia 37 (53-39), 4. Decebal Cricău 36 (50-33), 5. Iezerul Ighiel 30 (28-31).
Etapa viitoare (duminică, 15 mai, ora 18.00): Flamura Roşie Rădeşti – Sportul Livezile (sâmbătă, 14 mai, ora 18.00), Olimpic Berghin – Andreas Alba Iulia (sâmbătă, 14 mai, ora 18.00), Iezerul Ighiel – Decebal Cricău, Mureşul Gâmbaş – Şoimii Ciumbrud, Voinţa Beldiu – Fortuna Lunca Mureşului, Inter Ciugud şi Del Dodo Alba Iulia – stau. Restanţa din etapa a 20-a, Inter Ciugud – Flamura Roşie Rădeşti se dispută miercuri, 11 mai, ora 18.00.
lSeria a 3-a:  Energy Cetatea Câlnic – Energia Săsciori 1-0, Colorado Şpring – Hidromecanica Şugag 5-1, Orient Blandiana – Viitorul Tărtăria 1-0, Mureşul Săliştea – AS Pianu de Sus 4-0, Sportul Pianu – Sportul Sebeş 0-5, Mureşul Vinţu de Jos – Independenţa Cut 6-0, AS Balomir Şibot – a stat.
În clasament: 1. SPORTUL SEBEŞ 54 (88-3), 2. Mureşul Vinţu 50 (58-14), 3. Colorado Şpring 45 (75-23), 4. Energy Câlnic 45 (51-36).
Etapa viitoare: lduminică, 15 mai, ora 11.00: AS Pianu de Sus – Mureşul Vinţu de Jos, Energy Cetatea Câlnic – Colorado Şpring, Independenţa Cut – Sportul Pianu; lduminică, 15 mai, ora 18.00: AS Balomir Şibor – Orient Blandiana, Sportul Sebeş – Hidromecanica Şugag, Viitorul Tărtăria – Mureşul Săliştea, Energia Săsciori – stă.


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

VIDEO: CSU Alba Iulia l-a prezentat pe antrenorul Alin Minteuan și obiectivele din viitorul sezon! „Vrem să ridicăm ștacheta”, a spus Minteuan

Dan HENEGAR

Publicat

în

La al treilea an consecutiv petrecut pe a treia scenă fotbalistică, CSU Alba Iulia ridică ștacheta, după ce sezonul precedent a evoluat în play-off. Formația universitară l-a adus antrenor principal pe clujeanul Alin Minteuan, care a fost prezentat astăzi, oficial, în cadrul unei conferințe de presă. Rectorul Daniel Breaz a anunțat obiectivele echipei în următorul […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea