// ViewContent // Track key page views (ex: product page, landing page or article) fbq('track', 'ViewContent'); // Search // Track searches on your website (ex. product searches) fbq('track', 'Search');

Încă un vitezoman din judeţul Alba a fost prins gonind cu 205 km/h pe autostrada A1, porţiunea Sebeş-Deva

Poliţiştii au surpins încă un şofer din judeţul Alba, duminică, în timp ce gonea pe A1, între Sebeş şi Deva, cu 205km/h.

Bărbatul, în vârstă de 29 de ani, a fost înregistrat de radar la ora 10.06, pe Autostrada A1, pe direcţia de mers Sebeş-Deva la kilometrul 337, unde acţionau poliţiştii Brigăzii Autostrăzi şi Misiuni Speciale.

Viteza înregistrată de radar a indicat 205 km/h, prin urmare a fost sancţionat contravenţional cu 2.900 lei, totodată, fiindu-i reţinut permisul de conducere în vederea suspendării exercitării dreptului de a conduce autovehicule pe drumurile publice, pentru 90 de zile.

Salvează

Email: stiri@ziarulunirea.ro
Tel: 0258.811.419

11 Răspunsuri la Încă un vitezoman din judeţul Alba a fost prins gonind cu 205 km/h pe autostrada A1, porţiunea Sebeş-Deva

  1. aurel 12.03.2017 la 14:13

    Sint nebuni in tara asta cu legile lor ii ia la om salariul minim pe economie pe doua luni si ceva.oare din ce mai traieste acest om cu familia lui.

    • MasterOfDisaster 12.03.2017 la 16:38

      Nu te pune nimeni sa incalci legea. Amenda e mica. Pentru imbecili că asta amenda minima ar trebui sa fie 50000 Ron și permisul anulat cu posibilitatea de reexaminare după minim 1 an.

    • Tovarasul 13.03.2017 la 11:18

      Stimate aparator. Intr-o tara civilizata, pentru viteze extreme, iti confisca masina, fiind considerata pericol extrem si soferul iresponsabil…Probabil esti vreun vitezoman disperat…Daca ai salariul minim nu calca pedala si stai dracu acasa…

  2. n-ai cu cine 12.03.2017 la 15:40

    aiurel, in Austria daca nu ai rovinieta si te prind pe autostrada, nu pleci pana nu platesti amenda. Daca nu, iti confisca masina.

  3. Andrei 12.03.2017 la 16:26

    “aurel” cand calci pedala de acceleratie esti constient (daca esti) la consecinte … materiale, morale… etc. Si sincer nu cu orice masina poti depasi 160-180 km/h. Deci omul presupun ca a avut si o masina care sa-l ajute sa atinga aceasta viteza…iar o masia cu motor puternic costa deci are bani si de amenda. Daca nu ghinion, data viitoare respecta legea! Iar daca provoca un accident cu victime? Mai era mare amenda????
    Atunci cand incalcam o lege … automat suntem constienti ca in cazul in care suntem prinsi raspundem intr-un fel sau altul… asa ca lasa-ma cu textul “cu ce mai traieste” bine ca mai traieste si bine ca nu a provocat vreun accident la ce “calitate” are autostrada la noi!

  4. Tara lui Papura Voda 12.03.2017 la 19:13

    Si mai sunt o gramada !

  5. Marius 12.03.2017 la 20:04

    aurel,

    din banii luati de la individul asta, statul te plateste pe tine ca sa il votezi. Nu stiu daca ma intelegi :)

  6. Mihai 12.03.2017 la 21:51

    #andrei, nu stiu ce va agitati atat pt 205 la ora. Daca ai masina buna , 200 la ora e chiar banal. Eu cred ca e mai periculos un logan cu 100 la ora.

  7. aurel cel prostovanel 13.03.2017 la 13:50

    Sint nebuni in tara asta cu legile lor ii ia la om salariul minim pe economie pe doua luni si ceva.oare din ce mai traieste acest om cu familia lui.”
    aurele din doua una: ori esti prost ori esti prieten cu vtezomaul lu peste asta…Pai in primul rand un nebun si un impresionist de doi bani e chiar individul asta prins cu 205 la ora ….apoi daca a avut bani sa-ai ia masina aia si nesabuinta de a merge cu atat fii sigur ca n-are salariul minim pe economie…..si daca-l are la sapat in gradina si la prasit pe camp sa vada cum se castiga un ban…..daca nebunul asta omora in accident pe cineva apropiat tie il mai compatimeai ca nu mai are cu ce trai saracul????

  8. Indiana Jones 14.03.2017 la 13:25

    Mihai,
    Logan cu 100 la ora nu este mai periculos decât ce vrei tu la 200 la ora.
    Cu cât viteză e mai mare, cu atât impulsul e mai mare, și deci distrugerile provocate de o mașină cu 200 la ora sunt catastrofal mai mari decât de un Logan cu 100.

  9. Indiana Jones 14.03.2017 la 13:34

    Azorel,
    Depășirea substanțială a vitezei subliniază intimidarea regulamentului circulației rutiere votat de aleșii poporului, și deci nerespectarea cetățenilor.
    Plus la acest fapt mai induce spaima și nesiguranța in cetățeni. Din acest motiv condusul cu viteza excesivă se poate cataloga că TERORISM.
    Acești indivizi care depășesc substanțial viteză ar trebui să plătească amenzi cât venitul lor pentru un an, și să presteze muncă în folosul comunității la îngrijit victime ale accidentelor, și curățit carosabil după accidente.