Rămâi conectat

Sport

În Liga 4, cinci noi antrenori în această pauză competițională | În weekend, debutează returul

Dan HENEGAR

Publicat

în

În Liga 4, au fost instalați cinci noi antrenori în această pauză competițională | În weekend, debutează returul, cu modificări pe banca tehnică la Hidro Mecanica Șugag, Viitorul Vama Seacă, Spicul Daia Română, CS Zlatna și Limbenii Limba

În această pauză competițională, aproape o treime dintre combatantele din al 4-lea eșalon au efectuat modificări pe băncile tehnice. Astfel, 5 echipe au înlocuit, de voie, de nevoie, antrenorul principal, producându-se mutări legate una de cealaltă. Hidro Mecanica Șugag, este cea mai bine clasată dintre grupările care au substituit antrenorul în această perioadă, respectiv poziția a 5-a. În locul lui Adorian Himcinschi (instalat în rară, care a plecat la Industria Galda, Liga 3), a ajuns Marius Neagu (care va activa în continuare la divizionara terță Metalurgistul Cugir ca jucător și colaborator al lui Lucian Itu). De la Viitorul Vama Seacă (locul 12), care a început stagiunea cu Andrei Podar, a plecat în intersezon Mircea Țîrlea (a încheiat turul, a condus formația în 7 etape), acesta preluând pe Spicul Daia Română, vecina din ierarhie (locul 13). „Mândria comunei Hopârta” l-a anunțat ca antrenor pentru retur pe aiudeanul Rareș Gânscă (a mai pregătit în trecut echipa), al treilea nume pe banca tehnică în actuala stagiune pentru finalista Cupei României, faza județeană de anul trecut.

Pe același principiu, al mutărilor în „cascadă”, de la formația dăiană a plecat Sorin Mărginean, care a revenit la CS Zlatna (locul 15). De asemenea, Limbenii Limba, „lanterna roșie” are în partea a doua a stagiunii un nou „principal”, albaiulianul Raul Oargă (fost la Voința Stremț și AFC Unirea Alba Iulia). De altfel, dintre ultimele 5 clasate, numai Fortuna Lunca Mureșului nu a înlocuit antrenorul în această pauză competițională.

Au rămas în funcție 11 antrenori, Daniel Tătar (CIL Blaj), Romeo Arinar (CS Ocna Mureș), Paul Muntean (Voința Stremț), Adrian Bicheși (Viitorul Sântimbru), Ciprian Selagea (Performanța Ighiu), George Țălnar (CSM Unirea Alba Iulia 2), Alexandru Sabău (Adu Academy Șona), Radu Andone (Inter Unirea), Ionuț Neag (Energia Săsciori), Horațiu Băgăian (FC Lopadea Nouă) și Remus Țălnar (Fortuna Lunca Mureșului). Pe perioada turului au mai mai fost modificări, la Performanța Ighiu (Ciprian Selagea substituindu-l pe Ștefan Fogoroși) și Viitorul Vama Seacă (Mircea Țîrlea în locul lui Andrei Podar).


Secțiune Știri sub articolul principal

Urmăriți Ziarul Unirea și pe  GOOGLE ȘTIRI



Publicitate

Știri recente din categoria Sport

Sport

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena

Dan HENEGAR

Publicat

în

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena, în 18-21 aprilie Echipa de volei feminin gimnaziu a Colegiului Național „Inochentie Micu Clain” Blaj a câștigat turneul final de la Brăila și a devenit, pentru al doilea […]

Citește mai mult

Secțiune ȘTIRI RECENTE CATEGORII

Actualitate

Știrea Zilei

Curier Județean

Politică Administrație

Opinii Comentarii

Secțiune Articole Similare

Articole Similare

Copyright © 2004 - 2024 Ziarul Unirea