FOTO: Volei Alba Blaj – CSM Lugoj 3-0 | Start cu dreptul în noua stagiune pentru tripla campioană
Volei Alba Blaj, tripla campioană a României, a debutat cu dreptul în noua stagiune, câştigând, în Sala „Timotei Cipariu” disputa din runda inagurală a Diviziei A1, cu CSM Lugoj, în minimum de seturi, scor 3-0 (25-15, 25-16, 26-16).
Partida a fost la discreția deținătoarei titlului, ce a oferit spectacol publicului blăjean, dornic să-și revadă favoritele după o pauză îndelungată. Un meci câștigat fără emoții, după 67 de minute, de Volei Alba Blaj, formație ce impus ritmul și a învins fără să forțeze, echilibrat fiind doar startul setului secund.
Fără set pierdut în amicale, Volei Alba Blaj a debutat cu un succes scontat într-o stagiune în care obiectivul intern este cucerirea eventului pentru al doilea sezon la rând.
Partida din runda secundă, în deplasare cu „U” Cluj se va disputa cu o zi mai devreme decât era programată, vineri, 20 octombrie, în Sala „Horia Demian”
Volei Alba Blaj a început meciul în formula: Petya Barakova – Selime Ilyasoglu, Mariana Aquino, Ana Cleger, Adina Salaoru (cpt.), Nneka Onyejekwe – Marina Vujovic (libero); au mai jucat Lena Möllers, Slavina Koleva, Renata Maggioni, Ramona Rus.
Foto-text: Nicu GOGA, Radio Blaj
Secțiune Știri sub articolul principal
Urmăriți Ziarul Unirea și pe GOOGLE ȘTIRI
![](https://ziarulunirea.ro/wp-content/uploads/2023/12/ziarulunirea.jpg)
Știri recente din categoria Sport
FOTO: Corvinul Hunedoara, calificare istorică în Europa League! În turul doi preliminar, duel cu NK Rijeka
Corvinul Hunedoara s-a calificat în turul al doilea al Europa League, după manșa secundă a duelului cu Paksi FC (Ungaria), o calificare istorică pentru „corbii albaștri”. Gruparea de lângă furnale intră in istoria fotbalului românesc fiind prima echipă din eșalonul secund care reușește o calificare în competițiile continentale! Iar în turul următor pe hunedoreni îi […]
Secțiune Articole Similare
-
Opinii - Comentariiacum o zi
Muntele Găina sau ”Muntele Dragostei” din Alba, unde are loc anual Târgul de fete, încărcat de legende și tradiție
-
Sportacum 3 zile
FOTO: Reunire la Metalurgistul Cugir, cu revenirile lui G. Goronea, S. Itu și M. Codrea
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie: Ziua Mărcii Poștale Românești. Primele mărci poștale, tipărite în Moldova, în 1848
-
Opinii - Comentariiacum 4 zile
15 iulie, Ciurica, o altă zi a femeilor! Dacă îţi baţi bărbatul, îţi va merge bine tot anul
-
Opinii - Comentariiacum 5 zile
14 iulie: Ziua Transmisioniştilor Militari
-
Opinii - Comentariiacum 20 de ore
18 iulie: Se stingea din viață Regina Maria, femeia care a influențat cel mai mult istoria României