Campioana Volei Alba Blaj a câştigat, pentru a doua oară consecutiv, „Cupa Ardealul” la volei feminin, ediţia a X-a, organizată de Medicina Tîrgu Mureş. Blăjencele au învins Unic Piatra Neamţ şi echipa gazdă cu acelaşi scor, 3-0, şi au pierdut în cinci seturi cu Dinamo, însă au încheiat pe primul loc turneul, cu 7 puncte. Formaţia condusă de Darko Zakoc va debuta sâmbătă, 10 octombrie, în prima etapă, în deplasare, cu Dinamo, meci transmis de Digi Sport.Volei Alba Blaj Cupa Ardealul 3

Fără Silvana Chausheva şi Ana Grbac, care abia din aceste zile, revenite de la Campionatul European, se antrenează cu echipa, campioana României s-a prezentat la turneul de la Târgu Mureş cu un lot căruia i s-a alăturat, în ultima clipă, cele trei internaţionale revenite de la Campionatul European de Volei: Adina Salaoru, Ioana Nemţanu şi Ana Maria Berdilă. După ce jocul cu Dinamo a fost pierdut în cinci seturi, profitând şi de celelalte rezultate înregistrate în turneu, Volei Alba Blaj s-a impus clar în ultimul meci, contra Medicinei Târgu Mureş, scor 3-0 (25-13, 25-15, 25-13), şi şi-a adjudecat, pentru al doilea an consecutiv, „Cupa Ardealului”.Campioana națională en-titre la volei feminin, CS Volei Alba Blaj, a câștigat cea de-a 10-a ediție a Cupei Ardealul, competiție găzduită timp de trei zile de Sala de Sport a Universității de Medicină și Farmacie din Tg.Mureș. Blăjencele și-au adjudecat trofeul pus în joc, în urma victoriei cu 3-0 obținută, duminică, în fața celor de la CSU Medicina Tg.Mureș, care au terminat turneul pe cea de-a treia poziție. Locul secund a revenit formației Dinamo București, care, tot duminică, a dispus de Unic Piatra Neamț cu 3-1. În primele două zile s-au consemnat rezultatele: Volei Alba Blaj-Unic Piatra Neamț 3-0, CSU Medicina Tg.Mureș – Dinamo 3-1, Volei Alba Blaj –Dinamo 2-3 și CSU Medicina Tg.Mureș – Unic Piatra Neamț 3-2.

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena

Voleiul din „Mica Romă”, la înălțime: Colegiul Național „Inochentie Micu Clain”, al doilea an consecutiv campioană la ONSS | Turneu semifinal de junioare, în „Alba Blaj” Arena, în 18-21 aprilie Echipa de volei feminin gimnaziu a Colegiului Național „Inochentie Micu Clain” Blaj a câștigat turneul final de la Brăila și a devenit, pentru al doilea […]