FOTO | TOPUL FIRMELOR 2012 din judeţul Alba: Cei mai performanţi patroni, premiaţi de Camera de Comerţ şi Industrie

Cei mai prosperi oameni de afaceri, cu cele mai tari firme din judeţul Alba, sunt premiaţi în această după-amiază, în cadrul evenimentului „Topul Firmelor 2012”.  Festivitatea are loc la sala Balroom din complexul comerical Alba Mall şi este organizată de Camera de Comerţ şi Industrie Alba. La eveniment sunt prezente numeroase oficialităţi locale şi judeţene, politicieni, jurnalişti şi, bineînţeles, cei mai performanţi patroni şi manageri din judeţ.

În cadrul evenimentului vor fi acordate diplome, trofee şi distincţii de excelenţă celor mai bune firme din judeţ, care au dovedit performanţă în condiţiile economice din anul 2012.

 Ajuns la a XX-a ediţie, Topul reprezintă o clasificare a firmelor din judeţ conform unei metodologii unice la nivel naţional pe baza bilanţurilor contabile din anul 2012. În cadrul festivităţii au fost acordate diplome, au fost premiate firmele care au obţinut rezultate deosebite dovenind maturitatea şi adaptarea la condiţiile economice actuale, pe grupe, domenii de activitate şi clasa de mărime a întreprinderilor. S-a ţinut seama de cifra de afaceri şi profituri din exploatare, precum şi de calitatea activităţii unei firme, eficienţa, utilizările resurselor umane şi a capitalului.

 TROFEUL CREATIVITĂŢII a fost obţinut de următoarele firme din judeţ:

 (top realizat pe baza datelor comunicate de OSIM)

1. Albalact SA Alba Iulia

 2.  Dacia Plant SRL Sebeş

 3.  Supremia Grup SRL Alba Iulia

 4.   Prefera Foods SA Galda de Jos

 5.   Jidvei SRL,  filiala Alba Jidvei

 6.  Centrul de Cercetare, Proiectare şi Producţie Refractare S.A Alba Iulia

 7.   Apidava SRL Blaj

 8.   Elis Pavaje SRL Petreşti

 9.   Apulum 94 SRL Hăpria

 Au fost acordate DISTINCŢII DE EXCELENŢĂ firmelor care s-au clasat pe primul loc în top la ediţiile din anii 2010, 2011, 2011. Iată firmele premiate, în ordine alfabetică:

1. Adventus M.V. SRL Aiud

2. Agra Consult SRL Alba Iulia

3. Agro-Lact SRL Aiud

4. Alba Aluminiu SRL Zlatna

5. Albalact SA Oiejdea

6. Albena Trade Tur SRL Alba Iulia

7. Aloref SRL Alba Iulia

8. Alpin 57 Lux SRL Sebeş

9. Alredia SRL Aiud

10. Als Romania SRL Gura Roşiei

11. Apa CTTA SA Alba Iulia

12. Apulum 94 SRL Hăpria

13. Arieşul Conf SA Baia de Arieş

14. Arieşeni Turism SRL Bubeşti

15. Armis Global SRL Alba Iulia

16. Ascensorul SRL Alba Iulia

17. Atta Consulting SRL Alba Iulia

18. Banita Forserv SRL Săsciori

19. Blackie Vet SRL Blaj

20. Bodea Construct SRL Petreşti

21. Bulbucan SRL Cugir

22. Casa Auto Sebeş SRL

23. Ceram SRL Războieni-Cetate

24. Clau&Cris Royal SRL Cugir

25. Comsat Electronic SRL Alba Iulia

26. Condorul Protecţie şi Pază SRL Alba Iulia

27. Construcţii şi Servicii SRL Sebeş

28. Cuplaje Prod SRL Cugir

29. Cupru Min SA Abrud

30. Dacia SA Alba Iulia

31. Dami Prod SRL Teiuş

32. Delta Plus SRL Sebeş

33. Denta-Bran SRL Alba Iulia

34. Domeniile Boieru SRL Ciumbrud

35. Dragoner Star SRL Ocna Mureş

36. Dreghici SRL Alba Iulia

37. Duo Adi&Adi SRL Alba Iulia

38. Dupex SRL Sebeş

39. Electro Transilvania SRL Alba Iulia

40. Electroconstrucţia  Elco Alba Iulia SA

41. Electrosim SRL Sântimbru

42. Elis Pavaje SRL Petreşti

43. Elit SRL Cugir

44. Endo SRL Teleac

45. Ensol SRL Alba Iulia

46. Erika Star SRL Zlatna

47. Euro Star Group SRL Alba Iulia

48. Europexpres SRL Alba Iulia

49. Express Curier SRL Ciugud

50. Florea Grup SRL Alba Iulia

51. Frăţilă Consulting SRL Sebeş

52. Fsr Rail Service SRL Sebeş

53. Gami Clean SRL Alba Iulia

54. Gecom SRL Alba Iulia

55. General Game SRL Sântimbru

56. Giro SRL Vinţu de Jos

57. Grup Tico Grapfic SRL Alba Iulia

58. Grup Tico România Impex SRL Alba Iulia

59. HPT Humbel Productionstechnik SRL Sebeş

60. Hari SRL Sebeş

61. Holly Dent SRL Sebeş

62. Holzindustrie Schweighofer SRL Sebeş

63. Iamu SA Blaj

64. Ideea Glass SRL Alba Iulia

65. Independent SRL Alba Iulia

66. Instalatorul SA Alba Iulia

67. Ipec SA Alba Iulia

68. Jidvei SRL, filiala Alba

69. K&P Componente şi paleţi SRL Alba Iulia

70. Kosmus Tre SRL Alba Iulia

71. Kronospan Sepal SA Sebeş

72. Lin&Ema SRL Vâltori

73. Lotus B&B SRL Alba Iulia

74. Magic Agrojet SA Aiud

75. Marbis SRL Sebeş

76. Max Tehnique SRL Alba Iulia

77. Mercado SRL Oarda

78. Mercur SRL Alba Iulia

79. Metal Prod SRL. Aiud

80. Moara Mireştean SRL Ocna Mureş

81. Motoboom SRL Sebeş

82.Newamport Company SRL Bistra

83. News Media SRL Alba Iulia

84. Nova Grup SRL Cugir

85. Nova Modul SRL Cugir

86. Omig SRL Alba Iulia

87. Oprean SRL Sebeş

88. Paper Trading SRL Alba Iulia

89. Parc SA Alba Iulia

90. Pema Electrotehnic SRL Drâmbar

91. Pinticarm Prod SRL Sebeşel

92. Poamrom SRL Alba Iulia

93. Prometeu SRL Alba Iulia

94. Qual Media Group SRL Cugir

95. Record SRL Alba Iulia

96. Riviera Company SRL Blaj

97. Ro.De.X Fashion SRL Zlatna

98. Saga SRL Alba Iulia

99. Staurn SA Alba Iulia

100. Savini Due SRL Sebeş

101. Serila Leather SRL Sebeş

102. SGL Producţie &Comerţ SRL Cugir

103. Simodor Impex SRL Alba Iulia

104. Smart Trend SRL

105. Hidroserv Sebeş SA

106. STP SA Alba Iulia

107. STM Elettromeccanica SRL Blaj

108. Supremia Grup SRL Alba Iulia

109. Tehno Dent Pop SRL Sebeş

110. Tipo Rex Service SRL Alba Iulia

111. Tobimar SRL Drâmbar

112. Tontsch SRL Blaj

113. Transiviniş&Co SRL Sebeş

114. Transavia SA Oiejdea

115. Transilvania SCM Sebeş

116. Tue SRL Sebeş

117. Uni Term SRL Daia Română

118. Unilact Transilvania SRL Unirea

119. UNIREA PRES SRL Alba Iulia

120. West Industry Invest SRL Lancrăm

121. Xerom Service SRL Alba Iulia

122. Yana Ius SRL Alba Iulia

 Firmele care s-au clasat pe primul loc în top în ediţiile din anii 2008, 2009, 2010, 2011, 2011 au primit din partea Camerei de Comerţ şi Industrie Alba TROFEE DE EXCELENŢĂ:

1. Albalact SA Oiejdea

2. Albena Trade Tur SA Alba Iulia

3. Aloref SRL Alba Iulia

4. APA CTTA SA Alba Iulia

5. Arieşul Conf SA Baia de Arieş

6. Ascensorul SRL Alba Iulia

7. Cuplaje Prod SRL Cugir

8. Dacia SA. Alba Iulia

9. Delta Plus SRL Sebeş

10. Electrosim SRL Sântimbru

11. Elit SRL Cugir

12. Ensol SRL Alba Iulia

13. Europexpres SRL Alba Iulia

14. Express Curier SRL Ciugud

15. Florea Grup SRL Alba Iulia

16. Iamu SA Blaj

17. Instalatorul SA Alba Iulia

18. Ipec SA Alba Iulia

19. Jidvei SRL, filiala Alba

20. Lin&Ema SRL Vâltori

21. Morbis SRL Sebeş

22. Mercado SRL Oarda

23. Omig SRL Alba Iulia

24. Parc SA Alba Iulia

25. Quall Media Group SRL Cugir

26. Rekord SRL Alba Iulia

27. Saturn SA Alba Iulia

28. Savini Due SRL Sebeş

29. Hidroserv Sebeş SA

30. Tobimar SRL Drâmbar

31. Trans Inviniş&Co SRL Sebeş

32. Transavia SA Oiejdea

33. Transilvania SCM Sebeş

34. UNIREA PRES SRL Alba Iulia

[Gallery not found]

 

Alexandra MATEȘ

Email: ale_mates@yahoo.com
Tel: 0722.661.325

5 Comentarii

Samuraiul 15 noiembrie 2013 at 17:49

Ne-au dat urnele funerare de la guvernul Ponta:)

dolfi 15 noiembrie 2013 at 18:42

ma intreb ce cauta unele firme ce merg pe pierdere din 2008 incoace, fiind de-a dreptul in coma in acest TOP?

Gogomanul 15 noiembrie 2013 at 20:56

Eu ma intre care sunt criteriile dupa care se acorda aceste distinctii? Unele firme sunt penibil de mici, altele cu datorii, deci as dori sa stiu baza selectiei si banii pt diplome, masa, etc.

cocolino 15 noiembrie 2013 at 21:26

Dupa vizionarea pozelor constat ca la mese erau cam 35% oameni care nu aveau de-a face cu afacerile si nu stiu cam care au fost criteriile care au stat la baza chemarii lor ? Totusi ei au niste merite pe care doar cei care iau chemat le inteleg ( noi doar subintelege). In rest cu totul de acord cu cei care au scris inaintea mea.

cici1800 18 noiembrie 2013 at 7:45

cateva fime (mare parte amarate) , in rest multi fomisti politruci de „la stat”.
criteriu de selectie a fost sacosa cu carnatzi

Comentariile sunt oprite

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor. Acceptă Mai mult...